لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲۶ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۳۴

ده‌ها تن از جوانان، سران قومی و فعالان مدنی خواهان برکناری والی پکتیکا شدند


ده‌ها تن جوانان، سران قومی و فعالان مدنی در یک نشست تحت نام "پکتیکا را نجات دهید"، الیاس وحدت والی پکتیکا را یک شخص بی‌کفایت و دخیل در فساد اداری دانستند.

آنان می‌گویند، موجودیت الیاس وحدت به‌حیث والی این ولایت به ضرر مردم و دولت می‌باشد.

آنان که تعداد شان به ده‌ها تن می‌رسید روز پنجشنبه «۱۴ جدی ۱۳۹۶» در کابل به خبرنگاران گفتند، الیاس وحدت یک فرد بی‌کفایت آغشته به فساد، دخیل در ناامنی‌ها و حمایت کننده قانونی شکنی‌ها می‌باشد.

آنان از حکومت خواستند تا به‌خاطر نجات پکتیکا، الیاس وحدت را از سمت‌اش برکنار نماید.

نور ولی خپلواک یک‌تن از اشتراک کننده‌گان این نشست گفت:

"نه‌تنها این‌که آقای وحدت یک مدیریت ضعیف دارد، بلکه در فساد هم دست دارد. در این‌جا در مکاتب متعلمین و معلمین نیستند، اما معاشات آن‌ها را والی و برخی مقامات دیگر می‌گیرند."

عبدالحق فقیرزاده یک تن دیگر از سخنرانان این نشست گفت، والی پکتیکا ارتباط با مخالفین مسلح داشته و همچنان در فساد گمرک نیز دخیل می‌باشد.

برخی سخنرانان دیگر همچنان گفتند، از روزیکه الیاس وحدت به‌حیث والی پکتیکا تعیین شد، چند ولسوالی سقوط کرده و یا هم تحت محاصره مخالفین مسلح قرار گرفته‌است.

از روزیکه الیاس وحدت به‌حیث والی پکتیکا تعیین شد، چند ولسوالی سقوط کرده و یا هم تحت محاصره مخالفین مسلح قرار گرفته‌است.

آنان با جدیت از حکومت خواستند، اگر به‌جای الیاس وحدت کدام فرد مناسب دیگر به‌حیث والی تعیین نگردد، آنان به اعتراضات‌شان ادامه می‌دهند.

از سوی هم الیاس وحدت والی پکتیکا در صحبت با رادیو آزادی این اتهامات را رد کرده گفت، وی به‌خاطر جلوگیری از کارهای غیر قانونی اقداماتی را انجام داده و به همین دلیل برخی افراد این اتهامات را بر وی بسته است.

او افزود:

"هر شخص حق دارد بالای فردی دیگر انتقاد کند، تعداد انتقاد کننده‌ها انگشت شمار است. آنان اعتراض شخصی دارند من همیشه حاضر به حساب‌دهی هستم."

تلاش نمودیم تا در این مورد نظر اداره مستقل ارگان‌های محل را داشته باشیم، اما با وجود تلاش‌های مکرر ارتباط ما با مسئولان این اداره برقرار نشد.

گزارش: فرشته ندا

XS
SM
MD
LG