لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۴۷

وزارت داخله: در حمله انتحاری منطقه بنایی کابل ۱۳ پولیس کشته شدند


وزارت امور داخله می‌گوید در حمله انتحاری شب گذشته در ساحه بنایی شهر کابل،۱۳ پولیس کشته و ۱۶ تن دیگر به شمول دو غیر نظامی زخم برداشته‌اند.

نصرت رحیمی معاون سخنگوی این وزارت امروز جمعه «۱۵جدی۱۳۹۶» در نشست مشترک خبری با قوماندانی امنیه کابل این ارقام را با رسانه‌ها شریک ساخت.

این رویداد حوالی ساعت ۹ دیشب هنگامی رخ داد که به گفته وزارت امور داخله، نیروهای پولیس برای بستن دکان‌های فروش مشروبات الکلی و مواد مخدر در ساحه بنایی شهر کابل اقدام کردند.

به گفته این وزارت، مردی بنام حسین که سرگروپ یک باند مافیایی است با این نیروها به درگیری پرداخته و افراد وی موترهای رنجر پولیس را در ساحه به آتش کشیدند که در نتیجه یک غیر نظامی کشته و یک تن دیگر هم زخم برداشت.

این وزارت می‌گوید، پس از آن‌که نیروهای امنیتی به گونه کامل ساحه را زیر کنترول خود در آوردند، اسناد و شواهد نشان می‌دهند که انتحار کننده در میان افراد همین حسین نام بوده‌است.

سالم احساس قوماندان امنیه کابل می‌گوید، این مرد که از سال ۱۳۹۴ خورشیدی زیر پیگرد قرار داشت، در جرایم چون اختطاف، قتل، قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌های تروریستی دست داشته است و اکنون زیر بازجویی‌های پولیس قرار دارد.

با این همه مسئولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفته‌است.

این سومین حمله انتحاری مرگبار پس از حملات شش درک و قلعۀ ناظر است که در بیشتر از یک هفته در شهر کابل رخ داده‌اند.

  • معلومات قبلی

گزارش‌ها می‌رسانند که در یک حمله انتحاری در میان شماری از نیرو‌های پولیس در کابل ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

این حمله در منطقه بنایی از مربوطات حوزه نهم شهر کابل صورت گرفته‌است.

در مورد میزان تلفات این رویداد گزارش‌های ضد و نقیض موجود اند.

خبرگزاری جرمنی به نقل از نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان گزارش داده‌است که در این حادثه ۲۰ تن کشته و ۳۰ تن زخمی شده‎اند.

به اساس گزارش‎ها مهاجم انتحاری نیرو‌های پولیس را در پی یک عملیات برضد فروشنده‎های مواد مخدر و مشروبات الکلی در این منطقه هدف قرار داده‎است.

بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی امنیه کابل گفته‎است که به دنبال اعتراض فروشنده‌های مواد مخدر و مشروبات الکلی به این منطقه نیروهای بیشتر فرستاده شده بودند.

مسئولیت این حمله را گروه داعش به دوش گرفته‌است.

ارگ ریاست جمهوری و ریاست اجرائیه افغانستان این حمله را محکوم کرده‌اند.

  • معلومات قبلی

بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی امنیۀ کابل به آژانس خبر رسانی رویترز گفته‌است که در حمله انتحاری شب گذشته در کابل ۱۵ پولیس کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شاهدان و پولیس می‌گویند، مهاجم انتحاری که یونیفورم پولیس یا اردوی ملی بر تن داشت، منسوبین پولیس را که در برابر فروشنده‌گان مواد مخدر و مشروبات الکلی عملیات داشتند هدف قرار داده‌است.

بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی امنیۀ کابل می‌گوید که به منطقه حادثه نیروهای بیشتر فرستاده شده بود تا از اعتراض محتمل فروشندگان مواد مخدر و مشروبات الکلی جلوگیری کنند.

مسئولیت این حمله را گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به عهده گرفته‌است.

XS
SM
MD
LG