لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۲۸

تأثیرات افراطیت بالای زنان در افغانستان و پاکستان!


مسئولان اداره برابری برای صلح و دموکراسی دستاوردهای شبکۀ را که از سوی این اداره و نهاد همکار پاکستانی‌اش به نام "aware girls" برای تبادله دیدگاه‌های زنان افغان و پاکستانی در پیوند به افراطیت ایجاد شده بود، قابل توجه می‌دانند.

فروزان رسولی مسئول برنامه‌های این اداره روز یکشنبه در نشستی گفت که

اعضای این شبکه برای رسیدن به اهداف‌شان فعالیت‌های چشم‌گیری را انجام داده‌اند.

وی افزود:

"هدف این شبکه تبادله دیدگاه‌ها میان زنان افغان و پاکستانی است، از میان برداشتن افراطیت و نیز صلح میان دو کشور از همین اهداف است، اعضای این شبکه برای رسیدن به این هدف‌ها فعالیت‌های چشم‌گیری را انجام داده‌اند."

خانم رسولی می‌گوید، این شبکه تحقیقی را بنام "تأثیرات افراط‌ گرایی بالای زنان افغان و پاکستانی و پاسخ‌های این خانم‌ها نسبت به افراطیت" انجام داده‌است که در کتابی گردآوری شده و پس از نشر به دسترس مردم قرار داده خواهد شد.

وی افزود که در این مورد روی یک پالیسی نیز کار شده‌است.

به گفته خانم رسولی، اعضای این شبکه دو گفتمان را در پیوند به صلح در دو کشور نیز راه اندازی کرده‌اند.

بر اساس معلومات این اداره، شبکۀ که به هدف گردآوری پاسخ‌های زنان دو کشور به منظور دریافت تأثیرات افراط گرایی ایجاد شده‌است در ماه جنوری سال ۲۰۱۶ آغاز به فعالیت کرده و در دسمبر سال ۲۰۱۷ میلادی فعالیت اش را به پایان رسانیده‌است.

سمینه حفیظی یک عضو پاکستانی این شبکه در این نشست گفت، افراطیت روی ابعاد مختلف زنده‌گی زنان دو کشور تأثیرات سوء برجا گذاشته‌است.

وی افزود:

"افراطیت بالای زنده‌گی زنان به گونه مستقیم و غیر مستقیم تأثیر داشته است، این تأثیرات سوء را می‌شود در بخش اقتصادی و سیاسی و نیز بخش‌های دیگر احساس کرد."

با این همه، اعضای این شبکه اظهار امیدواری می‌کنند که تلاش‌های آنان در پیوند به مهار چالش‌های یاد شده به ویژه تأثیرات افراطیت بر زنده‌گی زنان نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

نظیفه محبوبی

XS
SM
MD
LG