لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۷ دلو ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۵۹

بازتاب سفر هیئت شورای امنیت ملل‌متحد به افغانستان در روزنامه‌ها چاپ کابل!


روزنامه‌های چاپ امروز دوشنبه «۲۵ جدی ۱۳۹۶» کابل بیشتر روی سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد به کابل و نتایج ملاقات آنان با مقامات حکومت افغانستان تبصره نموده‌اند.

  • سرخط

روزنامه سرخط در سرمقاله‌اش روی این موضوع تمرکز نموده و گفته شده که سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد از ابعاد مختلف حایز اهمیت است و امکان دارد که این سفر بالای وضعیت امنیتی، اقتصادی و سیاسی افغانستان تأثیر مثبت به‌جا بگذارد.

در ادامه نوشته شده که مقامات حکومت وحدت ملی با آنان ملاقات نموده و امکان دارد که با رؤسای مجلسین شورای ملی هم ملاقات نمایند.

در سرمقاله هم‌چنان گفته شده که گرچه نتایج این سفر هنور روشن نشده، ولی دولت افغانستان می‌تواند از این فرصت به‌خاطر منافع ملی افغانستان استفاده خوب نماید.

  • آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‌اش نوشته که این هیئت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد به‌خاطر ارزیابی وضعیت افغانستان به کابل سفر نموده‌است تا وضعیت واقعی افغانستان را دریابد.

به باور روزنامه، این هیئت باید با کسانی ملاقات کند که از وضعیت واقعی افغانستان برای‌شان معلومات دقیق و درست ارائه کنند.

در تحلیلی‌که از سوی روزنامه صورت گرفته‌است تمام نا هنجاری‌های موجود در افغانستان را نتیجۀ تلاش‌های پاکستان دانسته‌است و گفته شده که لازم است تا فشارها بالای این‌کشور بیشتر گردد.

  • هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله‌اش هم‌چنان روی همین موضوع تبصره نموده‌است.

نویسنده نوشته‌است که این سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نشان دهنده حمایت این نهاد از افغانستان است.

در ادامه آمده‌است، افغانستان در وضعیت خراب قرار دارد و کوشش‌های صلح‌آمیز از سوی دشمنان افغانستان تخریب می‌شوند و این جنگ تحمیلی خسارات جانی و مالی زیادی را به افغانان وارد نموده‌است و دسیسه بر علیه افغانان جریان دارد، این موضوعات از سوی این هیئت باید مورد بررسی قرار بگیرد و به این مشکلات نقطه پایان گذاشته شود.

  • ویسا

روزنامه ویسا این سفر هیئت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد را تشریفاتی دانسته و گفته شده که سازمان ملل‌متحد نشان می‌دهد که از وضعیت افغانستان نگران است.

روزنامه از رسانه‌ها هم انتقاد نموده و گفته که اکثر رسانه‌ها از این سفر یک فضای کاذب ارائه نموده‌اند و گفته که برخی از رسانه‌ها از سوی سفارت‌خانه‌ها تمویل می‌شوند و مطابق به میل آنان گزارش‌دهی می‌نمایند.

XS
SM
MD
LG