لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۵۹

با قطع شدن پروازها به غور شهروندان این ولایت به مشکلاتی مواجه شده‎اند


شروندان غور از قطع شدن پروازها در این لایت شکایت دارند و می‎گویند که با قطع شدن این پروزها به مشکلات زیاد مواجه شده‎اند.

به گفته آنان نا امنی، طولانی بودن و خرابی شاهراه‎ها برای رفت و آمد به ویژه کارمندان دولت مشکل آفرین است و از شرکت‎های هوایی می‎خواهند تا پروازهای شان را به این ولایت آغاز نمایند.

این باشنده‎های غور می‎گویند آنان به دلیل وضعیت نا مناسب امنیتی قادر به سفر کردن از راه زمین نیستند.

غور
غور

چند تن از شهروندان غور به رادیو آزادی می‎گویند:

"محمد وزیر نورانی هستم یکی از شهروندان و فعالین مدنی غور، از وقتی‎که پروازها قطع شده مردم به مشکلات زیادی مواجه هستند هیچ کسی سفر کرده نمی‎تواند و مشکلات در راه‎های زمینی هم وجود دارد وضعیت امنیتی خوب نیست."

"محمد نادر عظیمی هستم باشنده غور ما از دولت و شرکت‎های هوایی می‎خواهیم تا پروازها دوباره آغاز شود."

پس از آن‎که مهاجمان مسلح در هوتل انترکانتنینتال کابل حمله کردند و در آن رویداد چندین پیلوت شرکت کام ایر جان دادند این شرکت هوایی پروازهایش در چندین ولایت که غور نیز در جمع آن می‎باشد قطع نمود.

به دنبال این اقدام بیشتر مسافرین در کابل و هرات تا هنوز به دلیل نبود پرواز در مسافرت به سر می‎برند.

ترمینل میدان هوایی در غور
ترمینل میدان هوایی در غور

محمد شیرزی مسئول پروگرام مشارکت جهانی برای معارف می‎گویند که وی چندین روز می‎شود که جهت انجام کارهای رسمی به مرکز خواسته شده‎است اما به دلیل این نبود پرواز نتوانسته‎است به کارهایش رسیده‎گی کند.

با این حال فضل احمد عزیزی مسئول شرکت هوائی کام ایر می‎گوید روزانه ده‎ها تن برای معلومات به دفتر این نماینده‎گی سر می‎زنند اما تا هنوز آن‎ها نتوانسته‎اند پروازهای شان را آغاز نمایند:

"بعد از آن‎که شرکت هوایی کام ایر در حادثه هوتل انترکانتنینتال پیلوت‎های شان را از دست دادند پروازهای تیاره‎های کوچک شان را در برخی ولایات به شمول غور لغو کردند و ما چندین بار به دفتر مرکزی تماس گرفتیم و مشکل مردم را مطرح کردیم و آن‎ها وعده کردند که به زودی دوباره پروازهای شان را آغاز خواهند کرد."

شرکت خصوصی هوایی کام ایر یگانه شرکتیست که از چند سال به این سو در غور فعالیت دارد.

گزارش: قدیر غفوری

XS
SM
MD
LG