لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۲۳

مقامات: بزودی یک عملیات تصفیوی نیروهای افغان در سرپل آغاز می‎شود


بزودی عملیات نظامی بخاطر پاکسازی مناطق تحت کنترول مخالفین مسلح در ولایت سرپل آغاز می‎گردد.

این مطلب را هیئت بلند پایه وزارت امور داخله با همراهی مقامات قوماندانی زون ۷۰۷ پامیر در شمال به ولایت سرپل سفر کرده بودند خبر دادند.

جنرال بابه جان قوماندان زون ۷۰۷ پامیر همراه با محمد علی رضایی رئیس تامینات لوژستیک وزارت امور داخله کشور که ناوقت روز چهارشنبه «۹حوت۱۳۹۶» به ولایت سرپل سفر داشت از آغاز این عملیات تصفیوی خبر داد.

بابه جان گفت این عملیات بعد از ختم عملیات در فاریاب آغاز خواهد شد.

نیروهای افغان
نیروهای افغان

وی افزود:

"هدف سفر ما این بود که ما از نزدیک وضعیت امنیتی را در این ولایت بررسی نمایم و ظرفیت‌ها و سطح اکمالات پولیس را در این ولایت را ببینیم و همچنان مشوره که با جناب والی صاحب داشتیم که چگونه بتوانیم عملیات تصفیوی را راه اندازی نمایم."

محمد ظاهر وحدت والی سرپل ضمن تأکید بر راه اندازی هرچه زودتر عملیات تصفیوی در این ولایت از هیأت اعزامی وزارت داخله خواست تا در قسمت تجهیز و افزایش نیروهای پولیس ملی و محلی در این ولایت توجه جدی نمایند.

محمد ظاهر وحدت
محمد ظاهر وحدت

والی سرپل خواهان عملی شدن هرچه زودتر راه اندازی این عملیات شد:

"ما از هیأت محترم می‌خواهیم که هرچه زودتر عملیات تصفیوی را در این ولایت راه اندازی نمایند و همچنان در قسمت اکمالات و افزایش نیروهای پولیس اقدام جدی تر نمایند که هیأت محترم وعده های را برای ما سپردند که امیداوریم این وعده‌های شان در همینجا باقی نماند و جامه عمل بپوشد."

در همین حال نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی سرپل از وضعیت پیش آمده در این ولایت ابراز نگرانی نموده و خواهان راه اندازی عملیات زمینی، شبانه و هوایی از سوی نیروهای افغان می‌باشند.

بگفته شماری از آنان ولسوالی کوهستانات این ولایت که از دو سال به این سو در کنترول مخالفین مسلح دولت قرار دارد به پناه گاه‌های اصلی و آموزشی هراس افکنان تبدیل شده‌است.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG