لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۳۹

قطع پرواز‌های تجارتی بامیان باعث نگرانی مردم این ولایت شده‌است


قطع پرواز‌های تجارتی بامیان باعث نگرانی مردم این ولایت شده‌است.

ولایت بامیان یکی از ولایت‌های مرکزی کشور است که فقط دو راه مواصلاتی زمینی از طریق ولایت‌های پروان و میدان وردک به پایتخت دارد، اما این مسیرها بیشتر اوقات نا امن هستند و کارمندان ادارات دولتی و غیر دولتی نمی‌توانند از این مسیر‌ها عبور کنند به همین دلیل بیشتر از پرواز‌های تجارتی استفاده می‌کنند.

در ولایت بامیان تنها شرکت هوایی کام ایر پرواز تجارتی دارد، ولی در این اواخر پرواز‌های این شرکت قطع شده‌است.

طاهر زهیر
طاهر زهیر

طاهر زهیر والی ولایت بامیان در این مورد به رادیو آزادی گفت:

"پرواز شرکت کام ایر در بامیان بعد از حادثه هوتل انترکانتیننتال قطع شده که این باعث شده تا توریست‌ها نتوانند به بامیان سفر کنند. این یک مشکل جدی است که باید حل شود."

به‌گفته مقامات محلی بامیان بعد از حادثه حمله بر هوتل انترکانتیننتال در کابل پروازهای بامیان قطع شده که گفته می‌شود در این حادثه ۷ نفر از پیلوت‌ها و خدمه‌های پرواز بامیان کشته شده‌اند.

عبدالخالق فطرت نماینده شرکت کام ایر در بامیان در مورد دلیل قطع پرواز‌ها به رادیو آزادی گفت:

"بعد از تاریخ ۲۱ جنوری سال جاری که حمله بر هوتل انترکانتیننتال صورت گرفت، چون پیلوت‌ها و خدمه‌های پروازهای بامیان در این هوتل بود و باش داشتند، این پروازها قطع شده‌است. بیشتر از یک ماه شده که پروازهای بامیان بند است و از دیگر ولایات به‌صورت نورمال جریان دارد. پرواز‌های ولایت‌های بامیان، بدخشان، غور و فراه قطع شده که این پرواز‌های طیاره‌های کوچک شرکت اوکراینی انجام می‌شد. بند شدن این پروازها تأثیرات زیادی داشته، چون بیشتر مسافران ما کارمندان ادارات دولتی و مؤسسات هستند که هنوز هم به ما مراجعه می‌کنند و درخواست فعال شدن پروازها را دارند."

قطع پرواز‌های تجارتی به بامیان باعث نگرانی بسیاری از مردم این ولایت شده‌است، به همین دلیل مقامات محلی تلاش دارند تا با کمک وزارت ترانسپورت و هوانوردی دوباره این پرواز‌ها را شروع کنند یا پرواز‌های تجارتی دیگر شرکت‌ها را به بامیان آغاز کنند.

مقامات محلی تلاش دارند تا با کمک وزارت ترانسپورت و هوانوردی دوباره این پرواز‌ها را شروع کنند یا پرواز‌های تجارتی دیگر شرکت‌ها را به بامیان آغاز کنند.

آقای زهیر اضافه کرد:

"ما تلاش‌های زیادی می‌کنیم تا پروازهای شرکت کام ایر دوباره آغاز شود. همچنین با صحبت‌های که با اداره هوانوردی ملکی داشتیم تلاش داریم تا شرکت‌های دیگر پروازهای خود را به بامیان شروع کنند. امیدوار هستیم که به زودی پروازهای شرکت کام ایر در بامیان فعال شود."

این در حالی است که ولایت بامیان یکی از ولایت‌های توریستی کشور بوده و همه ساله تعداد زیادی از توریست‌های داخلی و خارجی به بامیان سفر می‌کنند، اما به‌گفته آگاهان با قطع بودن پرواز‌های تجارتی و نا‌ امنی راه‌های زمینی توریست‌ها نمی‌توانند به آسانی به بامیان سفر کنند و اگر این اوضاع ادامه داشته باشد تعداد توریست‌های بامیان کاهش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد.

گزارش: عباس نادری

XS
SM
MD
LG