لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۰۳

منابع: ۲۱ تندرو به شمول پسر رهبر تحریک طالبان پاکستانی کشته شده‎اند


در اثر حمله طیاره بی پیلوت امریکایی در ولایت کنر، ۲۱ تندرو به شمول پسر ملا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستانی کشته شده‎اند.

دو راکتی که توسط یک طیاره بی پیلوت امریکایی فیر شدند یک قرارگاه تندروان را در ولایت کنر در نزدیکی سرحد با پاکستان هدف قرار داده باعث هلاکت ۲۱ شورشی شد. امریکا، ناتو، کابل و اسلام آباد تا حال در مورد این حادثه تبصره نکرده‎.

اما این خبر را دو مقام استخباراتی پاکستان و سه قوماندان محلی طالبان امروز به آژانس خبری اسوشیتد پرس ارائه کردند.

ملا فضل الله
ملا فضل الله

این حمله که به گفته مقامات، دیروز رخ داد محلی را هدف قرار داد که همیشه توسط ملا فضل الله رهبر طالبان پاکستانی استفاده می‎شود، فردیکه گمان می‎رود در افغانستان مخفی است.

مقامات استخباراتی پاکستانی گفتند، فضل الله هنگام حمله در این محل که در چند کیلومتری سرحد پاکستان موقعیت دارد در آن‎جا نبود ولی پسرش کشته شد.

سه قوماندان طالبان پاکستانی نیز این حمله و رقم تلفات را تائید کرده‎اند.

این قوماندانان و مقامات استخباراتی پاکستان به شرط افشا نشدن نام‎هایشان با اسوشیتدپرس صحبت کرده‎اند.

عبدالغنی مصمم سخنگوی والی کنر این بمبارد را که در منطقه شولتن چوگان رخ داد را تائید کرد ولی گفت در مورد تلفات این حادثه معلومات در دست نیست.

خبر کشته شدن پسر رهبر تحریک طالبان پاکستانی در ولایت کنر در حالی منتشر شده‎است که تهمینه جنجوعه معین وزارت خارجه پاکستان در حال دیدار از واشنگتن است و قرار بود با مقامات اداره ترمپ دیدارهای داشته باشد که هدف آن بهبود روابط میان واشنگتن و اسلام آباد در مبارزه علیه تروریزم است.

یک طیاره بی پیلوت امریکایی
یک طیاره بی پیلوت امریکایی

این معلوم نیست که آیا اجساد ۲۱ کشته شده دیروز برای به خاک سپاری به پاکستان منتقل خواهد شد یا نه؟

پاکستان از دیری به اینسو از واشنگتن و کابل خواسته‎است علیه ملا فضل الله و طالبانی پاکستانی که گمان می‎برد در افغانستان مخفی اند و حملاتی را در پاکستان انجام می‎دهند اقدام کند.

کابل خود از دیر به اینسو پاکستان را به پناه دادن به تندروانی متهم می‎کند از در خاک پاکستان مخفی بوده، از سرحد گذشته و حملات را در افغانستان انجام می‎دهند.

XS
SM
MD
LG