لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۰۸

شورای ولایتی سرپل: طالبان مسلح از سلاح‌های لیزری استفاده می‌کنند


عکس جنبه تزئینی دارد/آرشیف

نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی سرپل ادعا دارند که طالبان مسلح با سلاح‌های لیزری قرارگاه‌ها و پوسته‌های نیروهای امنیتی را مورد هدف قرار می‌دهند.

سید محمد علی حکیمی عضو شورای ولایتی سرپل به روز یکشنبه «۱۹حمل ۱۳۹۷» به رادیو آزادی از افزایش تحرکات طالبان مسلح با آغاز سال نو خورشیدی نسبت به سال گذشته ابراز نگرانی نموده گفت در حالی‌که طالبان به سلاح‌های مدرن دست یافته‌اند بی‌برنامه‌گی مسئولان امنیتی نیز سبب جان باختن سربازان و تخریب پوسته‌های امنیتی از سوی هراس افگنان گردیده‌است.

آقای حکیمی می‌گوید تصرف دوباره ۱۱قریه مربوط به شیرم‌ها مرکز سرپل، سقوط پوسته امنیتی اردوی ملی در قریه بلغلی، آتش کشیده شدن پوسته چیمجیقجر و کشته و زخمی شدن ۹ تن از پولیس‌ ملی و محلی شب گذشته در قریه سید آباد ناشی از غفلت مسئولان امنیتی به میان‌ آمده‌اند.

سرپل
سرپل

آقای حکیمی افزود:

"طالبان هر شب می‌آیند پوسته ها را یکی پی دیگر با اسلحه لیزری به آتش می‌کشند و تجهیزات نیروهای امنیتی را پاک و صفا با خود می‌برند. نگرانی ما از وارد شدن سلاح‌های مدرن نه بلکه بی‌پروایی دولت بخاطر تأمین امنیت مردم سرپل است."

اسد الله حبیبی آمر امنیت و سرپرست قوماندانی امنیه سرپل نیزبا تائید دست یافتن طالبان مسلح به سلاح‌های مدرن دور زن لیزری می‌گوید طالبان تلاش می‌کنند که هر نوع سلاح تخریبی که در دست دارند علیه نیروهای امنیتی استفاده نمایند.

وی گفت:

"ما هم همین اطلاع را در یافتیم که دشمن به سلاح‌های لیزری دست یافته وازاین سلاح‌ها هرشب بالای پوسته‌های ما استفاده می کنند."

در همین حال یکی از نماینده‌گان مردم جوزجان در شورای ولایتی این ولایت که نخواست نامی از وی گرفته شود به رادیو آزادی گفت گروه طالبان مناطق ولسوالی قوش تپه جوزجان نیز به تعداد ۱۵میل اسلحه لیزری که قیمت هر کدام آن به ۳۵ هزار دالر امریکایی می‌رسد خریداری کرده‌اند.

اما مقامات محلی ولایت جوزجان تا هنوز این موضوع را رد یا هم تائید نکرده‌اند.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخگوی طالبان مسلح معرفی می‌کند در صحبت با رادیو آزادی با تائید این موضوع می‌گوید که گروه طالبان سلاح‌های پیشرفته و دورزن در اختیار دارند و بسیار از آنان را از حملات شان بالای پوسته‌های نیروهای افغان بدست آورده‌اند.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG