لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۱۲

مقامات: ۵ شورشی و یک سرباز اردوی ملی در فاریاب کشته شدند


مقام‌های فاریاب می‌گویند که، طی ۲۴ ساعت گذشته در چند رویداد جداگانه ۲۴ تن از شورشیان طالب و نیروهای دولتی کشته و زخمی شدند.

جنرال جنت گل «کروخیل» قوماندان لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز به رسانه‌ها گفته‌است که، ده‌ها طالب مسلح از ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس با طالبان ولسوالی غورماچ یک جا شده دیشب بالای نیروهای امنیتی حمله نمودند که با مقاومت شدید رو به رو و با دادن تلفات عقب نشینی کردنده‌اند.

«کروخیل» علاوه نمود، در درگیری دیشبه غورماچ، ۵ شورشی و یک سرباز اردوی ملی کشته شده، ۷ شورشی طالب و ۶ سرباز مجروح گردیدند که زخم سربازان سطحی می‌باشد.

اما یک فرمانده ارشد طالبان در ولسوالی غورماچ به رسانه‌ها گفت که دیشب یک پوسته اردوی ملی را در آن ولسوالی تصرف نموده و دو سرباز دولتی را به قتل رسانیده‌اند.

همچنان، یک میل پیکا امریکایی و مقدار مهمات نیز به دست طالبان افتاده‌اند.

قوماندان طالبان کشته و زخمی شدن دو طالب را نیز تائید کرده‌است.

در همین حال رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار می‌گوید که، طالبان دیشب بالای قریه بوره غن حمله کرده و پس از دو ساعت درگیری با دادن دو کشته عقب نشینی نمودند.

از سوی دیگر عبدالرحمن «پناه» ولسوال کوهستان امروز به رادیو آزادی گفت که، به اثر پرتاب هاوان نیروهای اردوی ملی در قریه قضات یک طالب مسلح بنام ذکر الله کشته شده و یک تن دیگر مجروح گردیده‌است؛ اما یک باشنده محل می‌گوید که یک فرد ملکی بنام صابر به اثر اصابت هاوان دولت زخم برداشت.

XS
SM
MD
LG