لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۲۰

تشدید همکاری‎های بین‌المللی روی برگشت مهاجرین افغان


سازمان بین‌المللی مهاجرت و کمیشنری عالی سازمان ملل‌متحد در امور پناهنده‎گان همکاری‎های شان را در ارتباط به برگشت افغان‎های مهاجر به کشور، تقویت می‎بخشند.

این دو سازمان کمک به مهاجران ملل‌متحد این مطلب را در گزارش مشترک در ارتباط به برگشت مهاجران افغان از ایران و پاکستان در سال ۲۰۱۷ میلادی بیان کرده‎اند.

سال گذشته، بیش از ۶۰۰ هزار افغان به طور داوطلبانه به افغانستان برگشته و یا رد مرز شده‎اند و به این ترتیب شمار مهاجران افغان که از سال ۲۰۰۱ میلادی به این‌سو، به افغانستان برگشته‎اند، به اضافه از ۸ میلیون رسیده‎است.

در گزارش آمده‎است که به‌خاطر جنگ، سطح بلند بی‌جا شده‎گان داخلی و محدودیت خدمات اشتغال و ادغام افغان‎های مهاجر در جامعه افغانستان، مشکل و دشوار است.

گزارش سازمان ملل‌متحد همچنان می‎گوید، وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‎گان افغانستان در زمینه ادغام و کمک‎های بشری به برگشت کننده‎گان با کمیشنری عالی سازمان ملل‌متحد و اداره مهاجرت بین‌المللی، همکاری نزدیک داشته‎است.

کمیشنری عالی سازمان ملل‌متحد برای ثبت نام مهاجران تلاش و کمک می‎کند و سازمان مهاجرت بین‌المللی برای برگشت کننده‎گان که بدون اسناد اند رسیده‎گی می‎نماید.

XS
SM
MD
LG