لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۲۷

امسال ۵ هزار تن از تمام نقاط جوزجان از امتحان کانکور مستفید شدند


به تعداد ۱۲۰۰ تن از جوانان ولسوالی‌های چهارگانه اندخوی مربوط ولایت فاریاب که به دلیل مسدود شدن شاهراه اندخوی – میمنه به مرکز آن ولایت رفته نتوانسته بودند در ولایت جوزجان امتحان کانکور را سپری نمودند.

در حالی‌که بیشتر از چهار هزار جوان در ولایت فاریاب چشم به راه ورود هیئت اعزامی کمیته کانکور وزارت تحصیلات عالی به آن ولایت اند پروسه امتحان کانکور از فارغان صنوف ۱۲دهم مکاتب ولایت جوزجان که امروز جمعه ۲۱ ثور ۱۳۹۷ آخرین روز امتحان کانکور بود اخذ گردید.

انجنیر مسعود رئیس پوهنتون جوزجان و عضو نظارت اخذ امتحان کانکور به رادیو آزادی گفت امسال ۵ هزار تن از تمام نقاط ولایت جوزجان از پروسه امتحان کانکور مستفید شدند که ۵۰ در صد آنان را قشر اناث تشکیل می‌داد.

قرار اظهارات آقای حقبین ۱۲۰۰نفراز ولسوالی‌های چهار گانه اند خوی نیز در این پروسه اشتراک نمودند که دلیل اشتراک آنها در این پروسه مسدود شدن شاهراه اندخوی – میمنه از سوی طالبان بوده است.

او افزود:

«گرچه ولسوالی چهارگانه اندخوی مربوط ولایت فاریاب است به نسبت مشکلات امنیتی که در مسیر راه رخ داده کمیته کانکور وزارت تحصیلات عالی کشورتصمیم گرفتند تا شاگردان این چهار ولسوالی هم با شاگردان ولایت جوزجان یکجا امتحان را سپری کنند.»

در همین حال شماری از محصلین فاریاب که در ولایت جوزجان بسر می‌برند حکومت محلی و مرکزی را در قسمت تامین امنیت ولایت فاریاب مقصر دانسته می گویند فعلا بیشتر از ۴ هزار جوان داوطلب کانکور در شهر میمنه از یک هفته به اینسو سرگردان اند.

XS
SM
MD
LG