لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۲۰

ویسا: ۱۰ اپریل الی ۱۱ می، ۳۱ روز خونین برای افراد ملکی در افغانستان!


روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتر روی وضعیت امنیتی در کنار سایر موضوعات تمرکز نموده‌اند.

ویسا

روزنامه ویسا در سرمقاله اش نوشته که از دهم ماه اپریل الی ۱۱ ماه می سالروان میلادی به اثر حملات نیروهای طالبان، داعش، نیروهای حکومتی و بین‌المللی ۲۰۶ تن از افراد ملکی کشته و ۲۵۰ دیگر زخمی شده‌اند.

به باور سر مقاله نویس این خونین ترین ماه بود و هر دو طرف جنگ بیشتر افراد ملکی را هدف قرار داده‌اند.

در ادامه گفته شده که گرچه در کنار حکومت افغانستان، طالبان مسلح هم کشتن افراد ملکی را خلاف پالیسی شان می‌دانند، ولی در عمل دیده می‌شود که زنده‌گی افراد ملکی برای هر دو طرف جنگ ارزشی ندارد.

سرخط

روزنامه سرخط در سرمقاله‌اش نوشته که نسبت به تروریستان، احتیاط مضر حکومت بیشتر از افراد ملکی قربانی می‌گیرد.

در ادامه نوشته شده که از چندی بدین‌سو کابل به گونه بی‌پیشینه نا امن شده‌است و در کابل به مثابه پایتخت کم ولی مرکز تروریستان بیشتر شباهت دارد.

به باور سرمقاله نویس، حملات انتحاری و انفجارها از موضوعات عادی در کابل به شمار می‌رود و اگر کدام روز بدون کدام فاجعه بگذرد مردم شکر می‌کنند.

روزنامه نوشته که در روز چهارشنبه هفته گذشته در شهر نو و دشت برچی ۵ انتحار کننده حمله نموده بودند و در همین روز وزیر داخله افغانستان گفت که نا امنی آنقدر هم نیست که مردم فکر می‌کنند و مردم از نگاه امنیتی هیچ تشویش نکنند.

سرمقاله نویس سؤال را مطرح نموده که ما نمی‌فهمیم که برای مقامات حکومتی نا امنی یعنی چه؟ و اگر نا امنی زیاد شود، چه نوع شرایط خواهد بود؟

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در یکی از مطالب اش نوشته که رئیس جمهور به مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی گفته که برای تأمین امنیت مردم و شکست تروریستان توجه جدی صورت بگیرد.

روزنامه نوشته که رئیس جمهور این سخنان را در جلسه همآهنگی نیروی مسلح ابراز نموده‌است.

در مطلب هم‌چنان گفته شده که در جریان همین هفته یک حوزه امنیتی جدید در ساحه غرب کابل افتتاح شود.

در یک مطلب دیگر چاپ شده در روزنامه هیواد از قول وزیر دفاع امریکا گفته شده که نیروهای افغان از نگاه کمیت کم و از نگاه کیفیت عالی استند.

در مطب هم‌چنان گفته شده، با آن‌که در افغانستان خشونت‌ها افزایش یافته‌اند ولی نیروهای افغان در مقابل مخالفان مسلح خوب می‌جنگند.

XS
SM
MD
LG