لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۳۰

بخش‌های از افغانستان شاهد حملات خونین بودند


درست یک روز بعد از آنکه محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان آتش‌بس مؤقت را اعلان کرد، امروز افغانستان شاهد حملات خونین بود.

در شهر جلال آباد در نتیجه یک حمله انتحاری بر مهمانخانه فریدون مهمند عضو ولسی جرگه که مسئولیت آنرا گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش به عهده گرفت، سه تن به شمول یک زن و یک پولیس کشته شدند.

در شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان، در نتیجه انفجار یک ماین جابجا شده در یک موتر سایکل چهار تن به شمول مولوی محمد یونس شمه خیل کشته و ۱۲ تن زخمی شدند. تا هنوز مسئولیت این حمله را کسی به عهده نگرفته‌است.

مقامات جوزجان از کشته شدن پنج پولیس محلی در نتیجه حمله شورشیان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش بر پوسته‌های امنیتی ولسوالی درزآب آن ولایت خبر داده‌اند.

در ولسوالی شنیدند ولایت هرات نیز در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس بر یک مسجد جامع ۲ تن کشته و ۷ تن زخمی شدند.

این در حالیست که جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای امریکایی و "مأموریت حمایت قاطع ناتو" امروز در بروکسل گفت، آتش‌بس اعلان شده توسط حکومت افغانستان، زمینه خوب را برای تمرکز حملات بالای شورشیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) فراهم می‌کند.

آقای نیکلسن گفت، آتش‌بس مؤقت که توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از ۲۷ ماه مبارک رمضان تا پنجم اعلان شده، مهم برای آنست که تا اکنون همچو آتش‌بس اعلان نشده بود.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

XS
SM
MD
LG