لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۵۹

رحمانی: در اثر حمله طالبان ۷ سرباز افغان در سرپل کشته شدند


سه پوسته امنیتی پولیس نظم عامه در ولایت سرپل از سوی طالبان مسلح به آتش کشیده شدند.

محمد نور رحمانی رئیس شورای ولایتی سرپل امروز شنبه «۱۹جوزا ۱۳۹۷» به رادیو آزادی گفت، شب گذشته طالبان مسلح حملات تهاجمی‌شان را بالای پوسته‌های امنیتی پولیس نظم عامه انجام دادند که این نبرد بین پولیس نظم عامه و طالبان مسلح از ساعت ۱۱ شب تا حوالی ساعت ۴ صبح ادامه داشت.

در این درگیری ۷ سرباز پولیس نظم عامه کشته شده ۱۲ تن زخمی و چند سرباز دیگر اسیر طالبان شده‌اند.

رئیس شورای ولایتی سرپل می‌گوید:

"طالبان بعد از حمله روز گذشته نیروهای هوایی در بعضی نقاط سرپل حمله گسترده را شب گذشته در بلغلی و آدرنگ انجام داده برای نیروهای امنیتی ضربات محکم را وارد کردند و نیروهای کمکی که به کمک سربازان گیرمانده می‌شتابند در مسیر راه کمین زده و دو تانک پولیس نیز به آتش کشیده شده‌است."

از رئیس شورای ولایتی سرپل پرسیده شد که آیا امروز در جلسه امنیتی که مقامات محلی سرپل بخاطر بازپس‌گیری پوسته‌های امنیتی از دست رفته تصمیم گیری داشته‌اند شرکت کرده بود؟

وی به جواب گفت:

"ما امروز نه بلکه روز پنج‌شنبه گذشته در جلسه امنیتی حضور داشتیم که در آن روی تأمین امنیت برگزاری مراسم عید روی یک سلسله موضوعات امنیتی صحبت شده بود که ناگهان شب گذشته این رویداد تلخ در ولایت سرپل بوقوع پیوست."

رئیس شورای ولایتی سرپل هم‌چنان گفت، این سه پوسته پولیس که یکی پی دیگر سقوط کرد و از سوی طالبان به آتش کشیده شدند در ۷ کیلومتری مرکز سرپل در قریه بلغلی و آدرنگ در خط کمربند شهر واقع بوده و ۵۰ سرباز پولیس در آن مستقر بودند.

خواستیم در این باره از عبدالقیوم باقی زوی قوماندان امنیه ولایت جویای معلومات شویم موصوف به رادیو آزادی گفت که شما با والی صاحب در تماس شوید، متأسفانه تیلیفون سخنگوی والی نیز خاموش بود نتوانستیم نظر مقامات محلی سرپل را در این مورد با خود داشته باشیم.

اما دفتر مطبوعاتی قوماندانی امنیه سرپل در صفحه فیس بوک خود نوشته‌است که آن‌ها برای مردم سرپل اطمینان می‌‌دهند که تا برگزاری مراسم عید سعید فطر امنیت را با مشارکت دیگر ارگان‌های دولتی در این ولایت تأمین خواهند کرد.

طالبان کشته و زخمی شدن تعدادی از پولیس نظم عامه را در این ولایت تأیید کردند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان به رادیو آزادی گفت که نیروهای آن‌ها در نبرد شب گذشته ۳۰ پولیس نظم عامه را کشته و زخمی کرده‌اند.

وی هم‌چنان افزود در این نبرد ۴ پوسته امنیتی را به آتش کشیده و ۵ تانک هاموی را تخریب نموده‌اند.

این در حالیست که طالبان سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرده و رهبر طالبان به جنگوجویان این گروه دستور داده‌است که در سه روز عید به مواضع نیروهای امنیتی حمله نکنند.

بر اساس دستور رهبر طالبان حمله به نظامیان خارجی هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG