لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۳۷

نواز شریف: حکم محکمه در موردم ناشی از توطئه اردوی پاکستان است


نواز شریف صدراعظم سابق پاکستان

نواز شریف صدراعظم سابق پاکستان می‌گوید هر چند او در کشور خود به زندان محکوم شده‌است ولی به پاکستان بر می‌گردد.

محکمه ضد فساد اداری در اسلام آباد دیروز نواز شریف را به جرم فساد اداری و پنهان ساختن سرمایه اش در بریتانیا به ده سال حبس محکوم کرد.

محکمه دختر وی مریم نواز را نیز در عین قضیه به هفت سال و شوهر او صفدر اعوان را به یک سال حبس محکوم کرد.

اما نواز شریف و خانوادۀ وی این فیصله را غیر منصفانه خواندند.

نواز شریف هنگام صحبت شب گذشته با خبرنگاران در لندن این فیصله محکمه را یک توطئه اردو عنوان کرد که تقریباً نصف از هفتاد سال تاریخ پاکستان را بر این کشور حکمروایی کرده‌است.

نواز شریف
نواز شریف

نواز شریف که برای مواظبت از همسر بیمارش در لندن است تأکید کرد که روی همه راه‌های قانونی برای اثبات برائت خود غور می‌کند.

" به محض این‌که وضعیت صحی همسرم بهتر شود به کشور خود بر می‌گردم. به محض این‌که او از دستگاه تنفس مصنوعی خارج شود. پس من به خانه خود بر می‌گردم، نمی دانم که آن‌ها مرا از میدان هوایی به محبس خواهند برد. من از این‌جا با وکیلان حقوقی خود در تماس خواهم بود و در بارۀ استیناف خواهی با آن‌ها مشوره خواهم کرد."

گلثوم همسر نواز شریف به بیماری سرطان مبتلا می‎باشد.

دختر وی مریم نواز به خبرنگاران گفت که او هم به پاکستان بر می گردد و در مبارزات انتخاباتی اشتراک می‌کند.

او گفت، آرزومند یک زنده‌گی با امن و بدون ترس و هراس برای خود و فرزندان خود در پاکستان است.

مریم نواز افزود که در حال حاضر سخن از حاکمیت قانون در پاکستان دشوار و نقض قانون آسان است و او برای هیچ فردی خواهان چنین یک پاکستان نیست.

افتخار گیلانی، یک وکیل حقوقی شناخته شده در پاکستان دیروز به رادیو آزادی گفت، فیصله محکمه اسلام آباد در مورد نواز شریف و خانواده وی نواقص قانونی دارد.

وی افزود:

"به نظر من این فیصله نادرست است. یکی این‎که از لحاظ قانونی درست نیست دیگر اینکه از لحاظ ملکی نتایج خیلی ناگواری خواهد داشت. آقای شریف می‌تواند به ستره محکمه و دیگر ادارات عالی مراجعه کند ولی اگر چنین نکند می‌تواند به پارلمان مراجعه کند آن‌ها می‌توانند قانون را تبدیل کنند. ولی این یک بدبختی بزرگ است و یک راه نادرستی را به پیش گرفته‌ایم."

نورعالم خان کارشناس مسایل حقوقی در پیشاور به رادیو آزادی گفت که این فیصله محکمه با توجه به انتخابات پیشرو ظاهراً انگیزۀ سیاسی دارد.

انتخابات پارلمانی پاکستان در اواخر ماه جاری برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG