لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۱ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۵۹

سازمان همکاری‌های اسلامی، چین و مصر به افغانستان اطمینان کمک دادند


نمایندۀ سازمان همکاری‌های اسلامی برای افغانستان و سفیر چین در کابل در دیدار با مشاور امنیت ملی افغانستان از ادامۀ همکاری‌ها در زمینه تأمین صلح و رفاه اقتصادی و اجتماعی در کشور، اطمینان داده اند.

بر اساس اعلامیه‌ای که از دفتر شورای امنیت ملی افغانستان به نشر رسیده است، در جریان ملاقات بین محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و حسین اونی بوتسالی نمایندۀ سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی برای افغانستان، روی افزایش فعالیت و نقش این سازمان در افغانستان تأکید شده است.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان در ملاقات با لیوجینگ سونگ سفیر جمهوریت مردم چین در کابل، نقش سیاسی، اقتصادی و اجتماعی چین را در منطقه مهم دانسته از همکاری صادقانه آن کشور در پیوند به پروسۀ صلح افغانستان ستایش کرد.

سفیر جمهوریت مردم چین گفته است که چین آماده است با اعزام یک هیئت عالی‌رتبه، روی پشتیبانی از پروسه صلح افغانستان، مبارزه با تروریزم و عملی ساختن همکاری‌های سازمان شانگهای با طرف افغان بحث و تبادل نظر کند.

در همین حال گزارش شده است که محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان با هانی صلاح سفیر مصر در باره خشونت‌ها و افراط‌گرایی های موجود در افغانستان و چگونه‌گی ریشه‌کن ساختن این پدیده‌ها، بحث‌های همه‌جانبه انجام داده است.

XS
SM
MD
LG