لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۳ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۳۱

هشدار تازه در مورد رخنه کردن روسیه در سیستم انتخاباتی امریکا


سناتوران امریکایی هشدار داده اند که فعالین انترنتی روسیه در سیستم انتخاباتی یکی از بزرگترین ایالات امریکا رخنه کرده و اگر اقدام برای محافظت آن صورت نگیرد، آن‌ها می‌توانند اسناد ثبت‌نام کاندیدان را در انتخابات ماه نوامبر پاک کنند.

در این مورد سناتور فلوریدا بیل نیلسن دیروز به روزنامه تمپا بی‌تایمز صحبت کرده و گفته است آن‌ها در چندین منطقه رخنه کرده‌اند.

به نوشته روزنامه، بیل نیلسن سناتور دموکرات از فلوریدا و مارکو روبیو سناتور دیگر از حزب جمهوری‌خواه در یک نامۀ ماه گذشته به مسئولین نظارت انتخابات در ۶۷ محل این ایالت در مورد تهدید رخنه روسیه معلومات داده بودند.

اما اداره دولتی نظارت بر انتخابات امریکا دیروز اظهار داشت تا حال هیچ توضیحی از سناتور نیلسن که در بارۀ رخنه روسیه در سیستم انتخابات فلوریدا معلومات بدهد بدست نیامده است.

سناتور مارک وارنر مقام کمیته استخبارات سنای امریکا گفته است فلوریدا و دیگر ایالت‌های امریکا باید رخنه روسیه را جدی بگیرند.

ادارات استخباراتی امریکا به این نتیجه رسیده‌‌اند که فعالان انترنتی روسیه انتخابات ریاست جمهوری امریکا را در سال ۲۰۱۶ هدف قرار داده و با هک کردن رسانه‌های اجتماعی سعی نمودند که معلومات غلط را در مبارزات انتخاباتی نشر کرده و به نفع دونالد ترمپ فعالیت کنند.

XS
SM
MD
LG