لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۵

پوتین تعزیرات احتمالی واشنگتن علیه مسکو را غیر قانونی خواند


رئیس جمهور روسیه و شورای امنیت این کشور تعزیرات جدید احتمالی واشنگتن بر روسیه را کاملاً غیر قانونی خوانده، محکوم کرده‌اند.

رسانه‌های روسیه این خبر را از قول دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گزارش دادند.

پسکوف گفته‌است که رئیس جمهور پوتین در اجتماع دیروز با اعضای شورای امنیت روسیه گام‌های محتمل غیر دوستانه جدید واشنگتن را مورد بحث قرار داد.

سخنگوی کرملین به رسانه گفته‌است که در این گردهمایی تأکید صورت گرفت که چنین اقدامات از نگاه قوانین بین‌المللی هیچ مشروعیت ندارند.

وزارت خارجه روسیه گفت که وزیر خارجه سرگی لاوروف هم در صحبت تیلیفونی دیروز به مایک پومپئو همتای امریکایی خود گفته‌است مسکو پلان اخیر تعزیرات واشنگتن را رد می‌کند.

قبل از این، دمیتری مدودف صدراعظم روسیه گفته بود که اگر واشنگتن بر بانک‌های روسیه تعزیرات وضع کند، مسکو آنرا اعلان جنگ اقتصادی تلقی خواهد کرد و در برابر آن به اقدامات سیاسی و اقتصادی و در صورت ضرورت به راه‌های دیگر متوسل خواهد شد.

وزارت خارجه امریکا هفته گذشته گفت که به ارتباط واقعه ماه مارچ مسموم شدن سرگی اسکریپال جاسوس سابق روسی و دختر وی در بریتانیا، بر روسیه تعزیرات جدید وضع می‌کند.

امریکا، بریتانیا و چندین کشور دیگر می‌گویند که این حمله از سوی روسیه توسط گاز مخرب اعصاب بنام نوویچوک که در زمان اتحاد شوروی ساخته شده، صورت گرفته است.

قصر سفید دیروز یکبار دیگر حمله کیمیاوی بر سرگی اسکریپال را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG