لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
چهارشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۴۲

در حمله انتحاری و فیرهای هوایی در کابل ۷ تن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند


قوماندانی امنیه کابل می‌گوید که در نتیجۀ حمله انتحاری در شهر کابل ۷ تن کشته و بیش از ۲۰ تن دیگر زخم برداشتند.

حشمت ستانکزی سخنگوی این قوماندانی روز یکشنبه «۱۸ سنبله ۱۳۹۷» به رادیو آزادی گفت که حمله کننده انتحاری پس از چاشت امروز خود را در بین کاروان گشت زنی هفته شهید در ساحه تایمنی منفجر ساخته و تلفات را بر جا گذاشت.

آقای ستانکزی افزود:

"حوالی ساعت سه بعد از ظهرامروز حمله انتحاری که بالای کاروان گشت زنی در ساحه تایمنی مربوطات حوزه چهارم صورت گرفت، طبق گزارش‌های که تا کنون نزد ما است در این رویداد هفت تن کشته شده و بیش از ۲۰ تن دیگر زخم برداشته اند."

در این حال نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در نتیجه فیرهای هوایی افراد مسلح غیر مسئول در شهر کابل ۱۳ تن نیز زخم برداشته و به شفاخانه‌های کابل انتقال شده اند.

نصرت رحیمی

وحید مجروح سخنگوی صحت عامه افغانستان نیز این رقم را در صحبت با رادیو آزادی تأیید کرده و زخمی شدن افراد را ناشی از فیرهای مرمی خواند.

امروز ۱۸ سنبله مصادف بود به هفده‌همین سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود قوماندان پیشین جهادی و هفته شهید که از این روز از سوی مقامات حکومتی و رهبران جهادی طی مراسم در کابل بزرگداشت گردید.

شماری از افراد با به بهانۀ تجلیل از این روز با کاروان‌های مسلح در جاده‌های شهر کابل گشت‌وگذار کرده و فیرهای هوایی را نیز انجام داده و سبب زخمی شدن شماری از مردم شدند.

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در پیوند به این قضیه ۱۵۰ فرد را که دست به آزار و اذیت مردم زده اند بازداشت و از نزد آن‌ها ۲۰ میل سلاح و ۳۰ عراده موتر را ضبط کرده است.

در این حال کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه می‌گوید حکومت باید افراد بازداشت شده را به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی کند.

وژمه صافی یک عضو این کمیسیون در مورد به رادیو آزادی گفت:

"وقتی که این‌ها را بازداشت کرد مورد پیگرد قانونی قرار بدهد که جزای اعمال خود را ببینند تا به دیگران پند شود. در این چنین وضعیت انتحار کننده هم موقع را مساعد می‌بیند و از این خلا استفاده کرده و مردم بی‌چاره را به خاک و خون می‌کشاند."

خانم صافی می‌گوید این بار نخست نیست که افراد بی‌بند و بار به بهانه تجلیل از هفته شهید در جاده‌ها برآمده، اما حکومت با آن‌ها برخورد جدی نمی‌کند.

اما نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که این بار با این افراد برخود جدی صورت می‌گیرد و در زمینه رهبری وزارت داخله به گارنیزیون و قوماندانی زون کابل هدایت داده است تا افراد بازداشت شده را جهت تحقیقات بیشتر به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی کند.

گزارش: جاوید حسن‌زاده

  • معلومات قبلی:

حشمت‌الله ستانکزی سخنگوی قوماندانی امنیه کابل در صحبت با رادیو آزادی می‌گوید که در حمله انتحاری پس از ظهر امروز بر کاروان عزاداران هفته شهید ۷ تن کشته و ۲۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای ستانکزی می‌افزاید که افراد کشته و زخمی شدۀ این رویداد اعضای این کاروان اند.

  • معلومات قبلی

نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در حمله انتحاری امروز در کابل ۲ تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

  • معلومات قبلی

نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان می‌گوید یک حمله کننده انتحاری سوار بر موترسایکل ساعت ۲:۵۰ بعد از ظهر در مربوطات حوزه چهارم امنیتی شهر کابل بین منظقه سلیم کاروان و تایمنی سابقه کاروان عزاداران هفته شهید را هدف قرار داد.

او افزود که این رویداد همچنان تلفات دارد که تا کنون رقم دقیق آن روشن نیست.

اما وحید مجروح سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان به رادیو آزادی گفت که از حمله امروز که در مربوطات حوزه چهارم کابل رخ داد، تا کنون یک کشته و دو زخمی به شفاخانه منتقل شده‌اند.

جزئیات بیشتر بعداً ...

با رادیو آزادی باشید.

  • معلومات قبلی

وزارت داخله افغانستان می‌گوید یک حمله انتحاری در ساحه سلیم کاروان رخ داده‌است.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صحبت با رادیو آزادی وقوع یک حمله انتحاری در ساحه سلیم کاروان را تأیید کرد.

او افزود که تا کنون در این رویداد دو تن زخمی شده اند.

جزئیات بیشتر بعداً ...

XS
SM
MD
LG