لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
دوشنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۴۵

ستارز اند سترایپس: ۲۲۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان مستقر می‌شوند


ستارز اند سترایپس

روزنامه امریکایی ستارز اند سترایپس در شماره اخیر خود بیانات قوماندان لوای ۴۸ ایالت جورجیای امریکا را اقتباس آورده‌است که می‌گوید تا چند ماه بعد با ۲۲۰۰ سرباز به افغانستان خواهد رفت.

دگروال ماتیو سمیت به روزنامه ستارز اند سترایپس گفته است گروه‌های طالبان و داعش در اواخر فعالیت خود را در مناطقی بیشتر ساخته‌اند که ۲۲۰۰ سرباز تحت رهبری وی به آن مناطق فرستاده می‌شوند.

دگروال سمیت گفته‌است سربازان تحت فرماندهی وی در لوای ۴۸ در تأمین امنیت قرارگاه بگرام، محافظت سربازان امریکایی که در تعلیم و تربیه قوای افغان دست دارند و حمایت قوای خاص امریکا سهم خواهند گرفت.

این صاحب منصب امریکایی گفته‌است قوای امنیتی افغان بطور مسلکی پیشرفت می‌کند و این قوا نسبت به زمان قبلی که او در افغانستان بود در حالت بهتر قرار دارد.

دگروال سمیت به سربازان و صاحب منصبان امریکایی که با وی به افغانستان می‌روند گفت، آن‌ها در فصل زمستان که جنگ‌ها در افغانستان کاهش می‌یابد در این کشور جابجا خواهند شد و با تجربه و تمریناتی‌که دارند به این مأموریت کاملاً آماده‌اند.

اما به گفته وی این سخنان به هیچ صورت چنین معنی ندارد که مأموریت آن‌ها آسان و عاری از خطر خواهد بود.

ستارز اند سترایپس نوشته‌است لوای ۴۸ جورجیا جای یک دلگی قوای تهاجمی کلورادو را اشغال می‌کند که هم اکنون در میدان جنگ افغانستان مشغول خدمت می‌باشد.

به نوشته روزنامه امریکایی این ۲۲۰۰ سرباز تا پایان ماه جنوری سال ۲۰۱۹ بطور مکمل در افغانستان جابجا خواهند شد.

سکووپ اندیپندنت

نشریه سکووپ اندیپندنت چاپ نیوزیلند در شماره اخیر اش مطلبی را در مورد خشکسالی امسال در افغانستان و کمبود کمک‌ها به این کشور به نشر رسانده و نگرانی‌های ملل متحد را در این مورد به قید قلم گرفته‌است.

توبی لانزر همآهنگ کننده کمک‌های بشری ملل متحد به روزنامه نیوزیلند گفته است هر چند نسبت به هر زمان دیگر امروز تلاش‌های صلح در افغانستان بیشتر شده، اما حالت اضطراری مؤقت می‌تواند پیشرفت‌های سال‌های قبل را از بین ببرد و مسیر تصورات برای ایجاد یک افغانستان مرفه و امن را تغییر بدهد.

نشریه سکوپ اندیپندنت می‌نویسد تا حال ۲۵۰ هزار افغان در نتیجه خشکسالی بیجا شده‌اند و خانواده‌های بیجا شده انتظار زمستان و سرمای شدید می‌باشند.

سازمان ملل متحد در مورد کمبود کمک‌های بشری جامعه جهانی به این مصیبت دیده‌گان افغان اظهار نگرانی کرده‌است.

توبی لانزر رئیس اداره همآهنگی کمک‌های بشری ملل متحد گفته‌است آن‌ها برای سال ۲۰۱۸ خواهان منابع مالی شده بودند ولی تا حال یک بر سه بخش کمک‌هایی‌که آن‌ها خواسته بودند، بدست نیامده‌است.

XS
SM
MD
LG