لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۸ قوس ۱۳۹۸ کابل ۱۲:۱۴

والی جدید سرپل: به‌خاطر تامین امنیت به کمک مردم نیاز دارم


والی جدید سرپل در نخستین روز آغاز کارش از مردم این ولایت خواست تا در حصه تامین امنیت و تطبیق قانون با وی همکار باشند.

در مراسمی که به منظور معرفی والی جدید در تالار مقام ولایت سرپل برگزار گردیده بود عبدالقادر آشنا والی جدید سرپل طی سخنانی به تلاش و خدمت صادقانه به مردم سرپل وعده سپرد اما گفت که او به همکاری مردم این ولایت در بخش های مختلف خصوصاً در تامین امنیت نیاز دارد.

او افزود:

"من از شما مردم شرافتمند سرپل تقاضا می کنم تا در آوردن امنیت، تطبیق قانون، بازسازی و تطبیق برنامه های دولت با من همکاری نمائید."

والی جدید سرپل با اشاره به این که نقش علمای دین در حکومتداری خوب، مهم و اساسی می‌باشد گفت برای حکومتداری خوب، نیاز است که مردم و علمای دین به صورت جدی با مسئولین به خصوص مقام ولایت همکاری داشته باشند.

در همین حال عبدالملک عظیمی معاون والی سرپل از خدمات محمد ظاهر وحدت والی اسبق سرپل به عنوان یک شخص پر تلاش یاد نموده گفت که آقای وحدت در مدت سه سال خدمت خود برای بازسازی و کارهای عمرانی و تامین امنیت ولایت سرپل از هیچگونه تلاش دریغ نورزیده و تمامی این کوشش‌ها قابل قدر می‌باشد.

محمد ظاهر وحدت
محمد ظاهر وحدت

​وی به ادامه افزود:

"آن چنانیکه منحیث یک همکار خوب با والی قبلی بودیم در تشریک مساعی کار کردیم و در پیشبرد محوله هیچ نوع مشکلی تا هنوز دریافت نکردیم تعهد ما و وعده ما با والی جدید هم چنین است."

ولایت سرپل یکی از ولایات کوهستانی شمال افغانستان است که دارای شش ولسوالی و با معادن سرشار نفت، ذغال سنگ و مس بوده و از چندین سال به این سوء در نا امنی قرار دارد.

قرار معلومات مسئولان امنیتی این ولایت ولسوالی کوهستانات از سه سال به این سو در کنترول طالبان قرار داشته و هم اکنون غیر از مراکز پنج ولسوالی به شمول مرکز سرپل تمام اطراف در اختیار مخالفین مسلح دولت است.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG