لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۵۳

زلمی خلیل‌زاد نتایج سفرش را با رهبران افغان شریک ساخت


زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، نتایج سفرش به کشورهای منطقه را با رهبران افغان شریک ساخت.

ارگ ریاست جمهوری با نشر یک اعلامیه گفت که آقای خلیل‌زاد صبح امروز با رئیس جمهور و رئیس اجرائیه افغانستان در قصر گلخانۀ ارگ دید و گزارش در مورد سفر های اخیرش به کشورهای مختلف را در پیوند به صلح افغانستان شریک ساخت.

اعلامیه به نقل از آقای خلیل‌زاد نوشته است که ایالات متحده امریکا تحت رهبری حکومت افغانستان به هرگونه همکاری در خصوص صلح آماده‌است و در این راستا به تلاش‌هایش ادامه می دهد.

در این دیدار، رئیس جمهور غنی گفته است که از هراقدام و تلاشی که منجر به تأمین صلح شود، استقبال می کند.

پیش از این، روزنامه وال ستریت ژورنال به نقل از یک منبع گزارش داده بود که روز جمعه، آقای خلیل‌زاد با نماینده‌گان طالبان در دوحه، پایتخت قطر دیدار کرده است، جایکه دفتر سیاسی طالبان از چندین سال بدینسو در آنجا فعالیت می کند.

با آن که وزارت خارجه ایالات متحده تا اکنون به گونۀ رسمی این دیدار را تائید نکرده اما در یک اعلامیه که امروز از سوی طالبان مسلح نشر شد آمده است که شیر محمد عباس استانکزی رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر در راس یک تیم مذاکراتی دیروز دوازدهم اکتوبر با زلمی خلیل‌زاد در شهر دوحه ملاقات کرد.

اعلامیه افزوده که دو طرف روی تداوم جلسات شان توافق کردند.

وزارت خارجه ایالات متحده و طالبان تا اکنون به گونۀ رسمی این دیدار را تائید نکرده اند.

سفر حدود ۱۰ روزۀ هیئت امریکایی به رهبری آقای خلیل‌زاد به افغانستان، پاکستان، امارات متحدۀ عربی، عربستان سعودی و قطر فردا یکشنبه به پایان می رسد.

XS
SM
MD
LG