لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۳۰ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۵۷

ستارز ایند سترایپس: تلاش‌های صلح در افغانستان بی‌نتیجه مانده است


  • نیویارک تایمز

روزنامه نیویارک تایمز به تلفات اخیر نیرو های امنیتی افغان در جریان حملات طالبان مسلح تمرکز کرده است.

به نوشته روزنامه، ده‌ها افسر پولیس و اردوی افغانستان در نتیجه نُه حمله طالبان در جریان روز های دوشنبه و سه شنبه در مناطق مختلف کشته شدند.

نیویارک تایمز از حملات سنگین طالبان در ولایت‌های فراه، کندهار و غزنی در همین جریان یادآور شده و گفته است، در مجموع گروه طالبان در هفت ولایت افغانستان به روز های دوشنبه و سه شنبه حملات را انجام دادند که در نتیجه ۵۹ افسر پولیس یا سرباز اردو کشته شدند.

نیویارک تایمز: ده‌ها افسر پولیس و اردوی افغانستان در نتیجه نُه حمله طالبان در جریان روز های دوشنبه و سه شنبه در مناطق مختلف کشته شدند.
نیویارک تایمز: ده‌ها افسر پولیس و اردوی افغانستان در نتیجه نُه حمله طالبان در جریان روز های دوشنبه و سه شنبه در مناطق مختلف کشته شدند.

طالبان مسلح گفته اند که در ولایت فراه چندین مرکز را گرفته اند و مقداری از اسلحه هم به دست این گروه افتاده است.

روزنامه در این‌جا از ولایت کندهار که یک زمان از پایگاه‌های اصلی طالبان بود یادآوری کرده و گفته است، در جریان بیش از یک سال گذشته این ولایت آرام بود، اما با کشته شدن جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه پیشین کندهار، وضعیت امنیتی در آن ولایت بدتر شده است.

نیویارک تایمز: با کشته شدن جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه پیشین کندهار، وضعیت امنیتی در آن ولایت بدتر شده است.

​نیویارک تایمز در حالی از وارد شدن تلفات سنگین به نیرو های امنیتی افغان خبر میدهد که رئیس جمهور اشرف غنی سه شنبه در یک نشست خبری با منشی عمومی ناتو در کابل گفت که نیرو های امنیتی افغان از توانایی های بالای برخوردار اند و به گفته آقای غنی قضاوت ها درمورد عملکرد نیرو های افغان باید درست و عادلانه باشد.

  • ستارز ایند سترایپس

روزنامه ستارز ایند سترایپس به این پرداخته که منشی عمومی ناتو با وجود چالش ها، به آموزش نیرو های افغان تعهد کرده است.

ینس ستولتینبرگ سه شنبه در کابل گفت: وضعیت در افغانستان دشوار است و شاهد خشونت و بی ثباتی بوده اند.

ستولتینبرگ همچنان افزوده که چالش های موجود در افغانستان را دست کم نمیگیرند.

به نوشته روزنامه ستارز ایند سترایپز، به دنبال جنگ هفده ساله افغانستان و با افزایش تلفات نیرو های امنیتی افغان، تلاش ها برای گفتگو های صلح در اینکشور بی نتیجه مانده است.

ینس ستولتینبرگ سه شنبه در کابل گفت: وضعیت در افغانستان دشوار است و شاهد خشونت و بی‌ثباتی بوده اند.
ینس ستولتینبرگ سه شنبه در کابل گفت: وضعیت در افغانستان دشوار است و شاهد خشونت و بی‌ثباتی بوده اند.

منشی عمومی ناتو علت بیشتر شدن تلفات نیرو های افغان را، کنار رفتن نیرو های بین المللی از عملیات های نظامی میداند زیرا این نیرو ها بیشتر به آموزش و مشوره دهی برای همکاران افغان شان تمرکز میکنند.

ستارز ایند سترایپس به این هم توجه کرده که ینس ستولتینبرگ با اشاره به چالش ها در ماموریت افغانستان، باز هم امیدواری برای برقراری صلح در اینکشور دارد.

به نوشته روزنامه، در حالیکه نیرو های امریکایی و ناتو رسماً در جنگ ها در افغانستان سهم نمیگیرند، باز هم با خطر حملات طالبان و یا نیرو های ناراضی دولتی روبرو اند.

ستارز ایند استرایپس: در حالیکه نیرو های امریکایی و ناتو رسماً در جنگ ها در افغانستان سهم نمیگیرند، باز هم با خطر حملات طالبان و یا نیرو های ناراضی دولتی روبرو اند.

ستارز ایند سترایپس به گونه مثال از حمله بر جان میجر برینت تایلر، یک نظامی امریکایی یادآور شده که روز شنبه در یک مرکز آموزشی در کابل کشته شد.

به نوشته روزنامه، برای چهارمین بار در جریان امسال بود که نیرو های افغان، با حمله بر همکاران بین‌المللی شان، آن‌ها را هدف قرار می‌دهند و جان آن‌ها را می‌گیرند.

XS
SM
MD
LG