لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۶ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۰۳:۲۸

ام اس ان: هزاره های مقیم آسترالیا نامۀ عنوانی صدراعظم آسترالیان نوشته اند


  • نیویارک تایمز

روزنامه امریکایی نیویارک تایمز مقاله نوشته در مورد شمار تلفات غیرنظامیان افغان و نیز نیروهای طرفدار حکومت افغانستان در یک هفته گذشته.

در مطلب آمده است که ظرف یک هفته از بیست و سه نومبر تا بیست و نهم نومبر هشتاد و نُه نیروی طرفدار حکومت و پنجاه و سه غیرنظامی در نقاط گوناگون افغانستان کشته شده اند.

نیویارک تایمز این را بزرگترین رقم تلفات ظرف هفته گذشته خوانده است.

در مقاله آمده است که این تنها ارقامی است که خبرنگاران نیویارک تایمز گزارش داده اند و شمار تلفات را که حکومت افغانستان و طالبان ادعا می کنند بر یکدیگر وارد کرده اند، دربر نمی گیرد.

نیویارک تایمز از کشته شدن سه عضو اردوی ایالات متحده هم خبر داده که در یک انفجار کنار جاده در ولایت غزنی کشته شدند.

نیویارک تایمز: نیروهای امریکایی در افغانستان ظرف یک ماه گذشته تلفات سنگینی داده اند

این مرگبارترین تلفات برای نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان ظرف یک ماه گذشته خوانده شده است.

در مطلب به حمله هوایی اخیر در هلمند هم اشاره شده که به نوشتۀ مقاله نویس بیست و دو عضو یک خانواده در آن جان باختند.

  • نشریه ام اس ان

نشریه ام اس ان نوشته که هزاراه های که در آسترالیا هستند، در واکنش به کشته شدن هزاره ها در افغانستان در یک گردهم آیی اشتراک کردند.

در ادامه مطلب آمده است که آنان روز دوشنبه در برابر ساختمان پارلمان آسترالیا در کانبیرا پایتخت این کشور گردهم آمدند و شعار جلوگیری از طالبانیزه شدن افغانستان را سر دادند.

در ادامه گفته شده‌است که شماری از هزاره های که به نوشتۀ نشریه نزدیکان شان در افغانستان زندگی می‌کنند از دولت خواسته اند تا برای حفظ هزاره ها گام های جدی بردارد.

در مطلب آمده است که در اول های ماه نومبر طالبان مسلح در ولسوالی های جاغوری و مالستان ولایت غزنی دست به حمله های گسترده زدند که به اساس گزارش ها دستکم شصت و سه غیرنظامی جان دادند و هزاران تن دیگر هم وادار به ترک خانه هایشان شدند.

نشریه ام اس ان: هزاره ها از دولت خواسته اند تا برای حفظ هزاره ها گام های جدی بردارد.
نشریه ام اس ان: هزاره ها از دولت خواسته اند تا برای حفظ هزاره ها گام های جدی بردارد.

نشریه ام اس ان به نقل از ساجد عسکری یکی از باشندگان شهر ملبورن نوشته: " وقتی که {هزاره ها} هدف حمله قرار می گیرند، ما دردش را حس می کنیم، چونکه همین شرایط بر ما نیز گذشته است."

نشریه ام اس ان نوشته که هزاره های مقیم آسترالیا نامه سرگشادۀ عنوانی سکات موریسن صدراعظم آسترالیا نیز نوشته اند.

ام اس ان: هزاره ها از صدراعظم آسترالیا خواسته اند تا رئیس جمهور افغانستان و نیز مأموریت حمایت قاطع ناتو در این کشور را به حفظ امنیت هزاره ها وادارد.

در این نامه، به نوشتۀ نشریه، آنان از صدراعظم آسترالیا خواسته اند تا محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و نیز مأموریت حمایت قاطع ناتو در این کشور را به حفظ امنیت هزاره ها وادارد.

در ادامۀ مطلب آمده که وزارت دفاع آسترالیا در پاسخ به این درخواست گفته است که آسترالیا برای پایان دادن به جنگ در افغانستان از تلاش های حکومت این کشور قویاً پشتیبانی می کند تا مردم افغانستان به شمول هزاره ها نفس راحت بکشند.

XS
SM
MD
LG