لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۵۷

مقام‌های فرانسه: برای امنیت تظاهرات احتمالی ۸۹ هزار پولس را توظیف ‌می‌کنیم


مقام‌های فرانسوی می‌گویند، برای تامین امنیت تظاهرات احتمالی روز‌های شنبه و یکشنبه، ۸۹ هزار پولس را در سراسر این کشور می گمارند.

تظاهرات در فرانسه از سه هفته بدینسو در اعتراض به بلند رفتن مالیه مواد سوخت راه اندازی شده است.

پولیس فرانسه می گوید، در جریان این تظاهرات ده‌ها تن زخمی و بیش از چهارصد تن دیگر بازداشت شده اند.

برخی از مسئولان ساحات تورستی فرانسه پیش از ختم هفته جاری گفتند که بخاطر ادامه تظاهرات گسترده که ممکن به روز‌های شنبه و یکشنبه در سراسر این کشور راه اندازی شود، تمامی ساحات جلب سیاحان در این کشور را مسدود خواهند کرد.

مسئولان موزیم ها، تیاتر و مارکیت‌های تجارتی این کشور گفته اند که برای تدابیر احتیاطی این ساحات را مسدود می کند و برج ایفل که یکی از مشهور ترین ساحه ترویستی در شهر پاریس است نیز مسدود خواهد بود.

تظاهرات فرانسه که بخاطر بلند رفتن مالیات مواد سوخت سه هفته پیش آغاز شد در آخر روز‌های هفته یعنی شنبه‌ها و یکشنبه‌ها با اشتراک صد‌ها تن گسترش یافته و دیروز پس از آن به خشونت گرایید که شماری از معترضان با پولیس درگیر شدند، این درگیری باعث شد تا انتقادات بالای حکومت امانوئل مکرون افزایش یابد.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است که به پالیسی مواد سوخت بخاطری نیاز است تا با گرم شدن اقلیم جهان مبارزه شود.

اما ادورد فلیپی صدراعظم فرانسه گفته است که این پالیسی برای شش ماه دیگر به تعلیق افتاد تا فرصت برای رای زنی فراهم شود.

امانوئل مکرون با شعار اصلاحات اقتصادی برای بهبود وضع زنده‌گی مردم از طریق کاهش بیکاری و کمک به رشد اقتصادی برنده انتخابات فرانسه شده بود، اما معترضان در شعار‌های شان گفتند که وعده‌های آقای مکرون عملی نشده است.

رئیس جمهور فرانسه
رئیس جمهور فرانسه

ادورد فلیپی صدراعظم فرانسه به رسانه‌ها گفت که ۸۹ هزار پولیس را بخاطر جلوگیری از تکرار خشونت‌ها در جریان تظاهرات روز‌های شنبه و یکشنبه در سراسر این کشور می گمارند.

پیش از این حکومت فرانسه از گماشتن ۶۵ هزار پولیس برای تامین امنیت تظاهرات خبر داده بود.

صدارعظم فرانسه گفت که تنها هشت هزار پولیس تازه نفس در جمع نیرو‌های امنیتی که پیش از این تامین امنیت شهر پاریس را گرفته اند، شامل خواهند شد.

مقام‌ها گفته اند که از آغاز تظاهرات در فرانسه تا کنون ۱۳۳ تن زخمی و بیش از چهارصد تن دیگر بازداشت شده اند.

اما تنظیم کننده‌های این تظاهرات تاکید کرده اند که به اعتراض‌شان دوام خواهند داد و حتی هشدار هم داده اند که تظاهرات شان را گسترش میدهند، کاهش مالیه مواد سوخت و افزایش معاشات دو خواست عمده این معترضان فرانسوی است.

XS
SM
MD
LG