لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۴ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۳:۰۸

رهبر کوریای شمالی با رئیس جمهور چین ملاقات کرد


شی جین پینگ (راست) حین ملاقات با رهبر کوریای شمالی کیم جونگ اون

رهبر کوریای شمالی وارد پیکنگ پایتخت چین شده است.

رسانه‌های کوریای شمالی و چین دیدار رهبر کوریای شمالی را از پیکنگ تأیید کردند.

این چهارمین دیدار کیم جونگ اون و شی جین پینگ در یک سال گذشته به شمار می‌رود و در حالی است که دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی دومین نشست‌شان را به هدف خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کوریا برگزار می‌کنند.

رهبر کوریای شمالی در جریان سال گذشته پیش از ملاقات با رئیس جمهور دونالد ترمپ و بعد از آن با شی جین پینگ متحد مهم او ملاقات کرد و هم‌چنان با رئیس جمهور کوریای جنوبی دیدار داشت.

رهبر کوریای شمالی و همسرش در حال معاینه گارد تشریفات چین
رهبر کوریای شمالی و همسرش در حال معاینه گارد تشریفات چین

خبرگزاری دولتی کوریای شمالی گفت، کیم جونگ اون کشورش را بعد از چاشت دیروز دوشنبه یکجا با همسرش ری سل-جو و شماری از مقام‌های این کشور به شمول کیم جونگ چال مذاکره کننده کلیدی در گفتگو‌ها با ایالات متحده و ری یونگ هو وزیر خارجه این کشور، ترک کرده‌است.

سینهوا خبرگزاری رسمی چین در گزارشی خبر داد که رهبر کوریای شمالی از روز دوشنبه تا روز پنج‌شنبه سرگرم دیدار از چین می‌باشد.

مقام‌های کوریای شمالی می‌گویند، امروز سه‌شنبه مصادف به سی و پنجمین سالگرد کیم جونگ اون نیز است.

سفر رهبر کوریای شمالی به چین متحد مهم اقتصادی و دپیلوماتیک آن کشور، به دنبال گزارش‌های صورت می‌گیرد که قرار است دومین نشست واشنگتن و پیونگ یانگ به هدف حل بن‌بست روی برنامه هسته‌ای کوریای شمالی امسال برگزار شود.

رهبر کوریای شمالی در سخنرانی خود به مناسبت سال نو گفت، حاضر است هر زمانی با رئیس جمهور دونالد ترمپ برای پیشبرد اهداف مشترک‌شان برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کوریا ملاقات کند.

اما او هم‌چنان هشدار داد که می‌تواند مسیر متبادل را جستجو کند، اگر ایالات متحده به وضع تعزیرات و فشار علیه کشورش ادامه دهد.

دیدار رهبر کوریای شمالی از چین در یک زمانی صورت می‌گیرد که یک هیئت ایالات متحده روز دوم گفتگو‌های‌شان را با همتایان چینی خود در پیکنگ آغاز کرد.

هدف این گفتگو‌ها پایان دادن جنگ تجارتی میان این دو کشور دارای اقتصاد بزرگ جهان می‌باشد.

XS
SM
MD
LG