لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۹ کابل ۰۵:۴۴

کاروان زهر

موحد: به (۱۵) قضیه مربوط به قاچاق مواد مخدر رسیده‌گی شده‌است

خالد موحد

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر به (۱۵) قضیه مربوط به قاچاق مواد مخدر رسیده‌گی کرده و عاملین آن مجازات شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، محاکم ابتدائیه و استیناف این مرکز با برگزاری جلسات علنی محاکمه قاچاقبران مواد مخدر، (۲۱) تن را که به اتهام قاچاق مواد مخدر از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و به این مرکز معرفی شده بودند، محکوم به مجازات نمود.

او افزود:

"افرادی که محکوم شده اند، در زمان گرفتاری از نزد آنان به طور مجموعی (۵۰) کیلو گرام هیرویین، بیش از یک صد و هفتاد کیلو گرام تریاک، (۳۹۸) کیلو گرام چرس و بیش از یازده کیلو گرام شیشه از نزد آنان کشف شده بود و در مورد شان تصمیم گیری شد."

قابل یاد آوری است که هفته گذشته نیز محاکم ابتدائیه و استیناف این مرکز (۲۹) تن قاچاقبر مواد مخدر را از یک سال و شش ماه الی (۱۷) سال به حبس محکوم نموده بود.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

۱۲ کیلوگرام تریاک در خوست به دست پولیس افتاد

آرشیف

بیش از ده کیلوگرام تریاک در ولایت خوست به دست پولیس افتاد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت، دوازده کیلوگرام تریاک که در یک موتر سراچه جاسازی شده و قرار بود از یک ولسوالی به مرکز ولایت خوست قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط کشف و ضبط گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شده است.

پولیس کابل چهار کیلوگرام کرستال را ضبط کرد

آرشیف، یک سرباز پولیس

پولیس کابل مقداری از کرستال را در این شهر کشف و ضبط کرد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر با اجرای عملیات در مربوطات ناحیه هفدهم شهر کابل، چهار کیلوگرام مواد مخدرِ نوع کرستال را از یک منزل مسکونی بدست آورد.

دو تن که از این منزل به عنوان محل فروش مواد مخدر استفاده می کردند نیز دستگیر شدند.

پولیس ننگرهار بیش از صد کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

مواد مخدر

در چهار عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر به دست پولیس افتاد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آزادی گفت، در جریان بازرسی وسایط در ولسوالی‌های خوگیانی و سُرخ رود، ۷۴ کیلوگرام چرس هنگام قاچاق از دو موتر بدست آمد.

در دو عملیات دیگر که در ناحیه های نهم و هفتم شهر جلال آباد بر محلات فروش مواد مخدر اجرا شد، ۳۵ کیلوگرام شیشه به دست این نیروها افتاد.

پنج تن در پیوند به قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

از قاچاق هیرویین در کندهار جلوگیری شد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

از قاچاق نزدیک به ده کیلوگرام هیرویین به شهر کندهار جلوگیری شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه کندهار آمده است، دو تن که می‌خواستند ۹ و نیم کیلوگرام هیرویین را در داخل ۴۱ بوتل آب میوه به شهر کندهار قاچاق و آن را بالای معتادان مواد مخدر به فروش برسانند، هنگام قاچاق آن در ولسوالی میوند کندهار دستگیر شدند.

قابل یاد آوری است که در این اواخر قاچاق و استفاده از هیرویین و شیشه در شهرهای افغانستان افزایش یافته است.

پولیس تخار از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور جلوگیری کرد

آرشیف

بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در ولایت تخار ضبط شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه تخار آمده است، یازده و نیم کیلوگرام چرس که قرار بود به خارج از کشور قاچاق شود، هنگام عملیات پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در ولسوالی کلفگان ضبط شد.

یک تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و در تحقیقات ابتدایی خود گفته است که پیش از این نیز چندین بار موفق به قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور شده است.

پولیس خوست مشروبات الکلی و مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف

ده‌ها لیتر مشروبات الکولی و یک مقدار مواد مخدر در ولایت خوست به دست پولیس افتاد.

عادل حیدر سخنگوی قوماندانی امنیه خوست به رادیو آزادی گفت، پولیس خوست عملیاتی را در مربوطات حوزه‌های اول و دوم مرکز این ولایت انجام داد که در جریان آن چندین لیتر مشروبات الکولی و مقدار مواد مخدر نیز به دست این نیروها افتاد.

وی افزود: "کارمندان مدیریت مبارزه علیه مواد مخدر خوست یک سلسله عملیات را در مربوطات حوزه‌های اول و دوم شهر خوست اجرا کردند که در نتیجه آن نیم بیرل مشروبات الکلی، ۱۲۰ گرام تریاک، ۱۵ گرام شیشه را همراه با یک کلاشینکوف و ۵۲ فیر مرمی بدست آوردند."

سه تن به اتهام نگهداری این مواد دستگیر و پس از تحقیقات ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

وزارت داخله: ۱۴۰ کیلوگرام چرس در ولایت ننگرهار ضبط شد

آرشیف

در سه عملیات جداگانه پولیس بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر و هزاران تابلیت نشه‌آور را در ولایت ننگرهار ضبط شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات نخست که توسط قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی دُربابای ولایت ننگرهار انجام شد، در جریان آن ۱۴۰ کیلوگرام چرس به دست پولیس افتاد.

در عملیات دوم که توسط همین نیروها در شاهراه تورخم‌جلال آباد اجرا شد، ۱۳ کیلوگرام هیرویین که قرار بود به خارج از کشور قاچاق شود، ضبط شد.

در عملیات سوم که در ناحیه دوم شهر جلال آباد انجام شد، قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر ۳،۹۸۰ قرص تابلیت نشه‌آور به نام "تابلیت کا" را از یک منزل مسکونی به دست آورد.

پنج تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در این سه قضیه دستگیر شدند.

پولیس کابل ۷۴ کیلوگرام چرس را کشف و ضبط کرد

آرشیف

بیش از هفتاد کیلوگرام چرس در ولایت کابل ضبط شد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر با انجام عملیات در ولسوالی بگرامی ولایت کابل، ۷۴ کیلوگرام چرس را که در داخل بالون های گاز و با استفاده از یک موتر از ولایت پکتیا به کابل قاچاق شده بود و قرار بود بالای پرچون فروشان توزیع شود، ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

پولیس ننگرهار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ننگرهار از قاچاق نزدیک به سی کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات نخست که در ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار انجام شد، پانزده و نیم کیلو چرس که قرار بود در یک موتر به یک ولسوالی همجوار قاچاق شود، بدست آمد.

در عملیات دوم که به هدف دستگیری پرچون فروشان مواد مخدر اجرا شد، ۱۳ کیلوگرام چرس هنگام توزیع بالای معتادین ضبط شد.

چهار تن به اتهام دست داشتن در قاچاق و فروش این مواد دستگیر شده اند.

پولیس فاریاب ۴ تن را به اتهام تولید و فروش مواد مخدر دستگیر کرد

آرشیف، یک مرکز پروسس مواد مخدر

چهار تن هنگام تولید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی در ولایت فاریاب دستگیر شدند.

در خبرنامه قوماندانی امنیه فاریاب آمده است، چهار تن که مشروبات الکلی را در این ولایت تولید و آن را در ولسوالی قیصار به فروش می‌رساندند، هنگام عملیات پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت دستگیر و از نزد آنان ۱۳۰ لیتر مشروبات الکلی، دو نیم کیلو تریاک، نزدیک به یک کیلوگرام شیشه و نیم کیلو هیرویین بدست آمد.

افراد دستگیر شده پس تحقیقات ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

یک تن همراه با بیش از ۱۰ کیلوگرام مواد مخدر در کندز دستگیر شد

آرشیف

و رویداد اخیر هفته نیز این که، یک تن همراه با بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در ولایت کندز دستگیر شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت: "یک تن که می‌خواست ۱۳ کیلوگرام چرس را با استفاده از یک موترسایکل از ولایت کندز به یک ولایت همجوار قاچاق کند، هنگام تلاشی در ولسوالی امام صاحب دستگیر گردید."

فرد بازداشت شده پس از بررسی‌های ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرف شد.

بیش از ۴ تُن بنگدانه هنگام قاچاق به هلمند ضبط شد

بیش از چهار تُن بنگدانه هنگام قاچاق به ولایت هلمند ضبط شد.

بیش از چهار تُن بنگدانه هنگام قاچاق به ولایت هلمند ضبط شد.

محب‌الله محب سخنگوی قوماندانی امنیه فراه در صحبت با رادیو آزادی گفت: "چهار ونیم تُن بنگدانه که قرار بود از ولایت فراه به‌ولایت هلمند قاچاق و بالای دهاقین توزیع شود، ضبط گردید.؛

آقای محب افزود: "چهار و نیم تُن بنگدانه که در یک موتر تیلر جابه‌جا گردیده و قرار بود به ولایت هلمند قاچاق شود، به اساس راپور کشفی مواد مذکور ضبط و قاچاقبر آن به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شد."

قابل یاد‌آوری است که در این اواخر قضایای قاچاق موادمخدر از ولایت فراه به هلمند و هرات افزایش یافته است.

پولیس نیمروز بیش از ۴۰ کیلوگرام تابلیت‌های نشه‌آور را ضبط کرد

ولایت نیمروز در نقشه عمومی افغانستان

پولیس نیمروز بیش از ۴۰ کیلوگرام تابلیت‌های نشه‌آور را در مرکز این ولایت ضبط کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با موادمخدر در صحبت با رادیو آزادی گفت: "این عملیات که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه نیمروز در شهر زرنج انجام شد، در نتیجه آن ۲ لک و ۵ هزار تابلیت نشه‌آور بنام تریمادول که وزن مجموعی آن ۴۱ کیلوگرام می‌شود، به‌دست این نیروها افتاد."

این تابلیت‌ها از خارج به‌افغانستان وارد شده بود و یک تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شده است.

نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار از بین برده شد

در عملیات بالای یک کارخانه تولید موادمخدر در ولایت ننگرهار نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیایی از بین برده شد.

نزدیک به ۲هزار کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیایی در عملیات بالای یک کارخانه تولید موادمخدر در ولایت ننگرهار از بین برده شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت: "قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر، به تاریخ ۳۰ ثور عملیاتی را بر یک کارخانه تولید مواد مخدر در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار اجرا کرد که در جریان آن ۱۷۰۰ کیلوگرام چرس، ۱۲۰ لتر مورفین، ۱۵۰ کیلوگرام کاربن و مقداری هیرویین بدست این نیروها افتاد."

در این عملیات تمامی وسایل کارخانه از بین برده شده و مواد مخدر مذکور نیز در محل حریق گردید.

شکایت مردم کندز از فروش علنی مواد مخدر

آرشیف

مردم کندز از فروش علنی مواد مخدر درین ولایت شاکی اند.

شماری از باشندگان کندز می‌گویند که در حال حاضر بیشتر جوانان از مواد مخدر، مخصوصاً تابلیت K استفاده می‌کنند و این روند در حال افزایش است.

بربنیاد گفته‌های آن‌ها، مواد مخدر خصوصاً تابلیت K در بازار کندز به طور علنی به فروش می‌رسد، اما پولیس این افراد را بازداشت نمی‎کند.

هجرت‌الله اکبری سخن‌گوی پولیس کندز، می‌پذیرد که مواد نشه آور در این ولایت به فروش می‎رسد، اما تاکید می‌کند که قاچاقبران و خورده فروشان مواد مخدر تحت تعقیب پولیس قرار دارند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG