لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۶ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۵:۰۲

بررسی: خودکشی‌ها در سطح جهان از سال ۱۹۹۰ میلادی تا اکنون ۳۳ درصد کاهش یافته است


آرشیف

یک بررسی نشر شده به تاریخ هفتم فبروری نشان می‌دهد که تعداد خودکشی‌ها در سطح جهان از سال ۱۹۹۰ میلادی تا اکنون بیش از ۳۳ درصد کاهش یافته است، ولی هنوز هم در همه مناطق جهان مردان بیشتر از زنان خودکشی، می کنند.

بر اساس این بررسی، بیشترین افرادی که خودکشی می‌کنند، از ۱۵ تا ۱۹ سال عمر دارند.

سازمان صحی جهان (The World Health Organization) خودکشی را یک مسئله اساسی صحی خوانده می‌گوید، سالانه حداقل حدود ۸۰۰ هزار تن در جهان خودکشی می‌کنند.

آژانس خبری فرانس پرس می‌نویسد، این تحلیل که "بررسی فشار بیماری‌های جهانی" (Global Burden of Disease) نام دارد، قسماً توسط بنیاد بیل و ملیندا گیت (Bill and Melinda Gates Foundation) تمویل شده و در مجله بی. ام. جی (BMJ) چاپ شده است.

این بررسی تخمین کرده است که در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۸۱۷ هزار تن خودکشی کرده اند.

این بررسی تخمین کرده است که در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۸۱۷ هزار تن خودکشی کرده اند.

این بررسی همچنان نشان می‌دهد که از سال ۱۹۹۰ میلادی تا اکنون میزان همه انواع مرگ‌ها بدون در نظرداشت علت آن‌ها نیز حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این بررسی کاهش افرادی که در فقر کامل زنده‌گی می‌کنند و بهبود دسترسی به خدمات صحی در کاهش میزان مرگ در سطح جهان نقش داشته است.

به نوشته آژانس خبری فرانس پرس، سازمان صحی جهان ده درصد کاهش خودکشی‌ها را در سطح جهان الی سال ۲۰۲۰ میلادی هدف قرار داده است.

"بررسی فشار بیماری‌های جهانی" نشان می‌دهد که میزان خودکشی در کشورهای مختلف جهان از هم تفاوت فاحش دارد، به طور مثال در چین از سال ۱۹۹۰ میلادی تا اکنون میزان خودکشی ۶۴.۱ درصد کاهش یافته است، در حالی که در طی همین مدت در کشور زیمبابوی دو برابر شده است.

XS
SM
MD
LG