لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۵:۵۶

والی سرپل: عملیات نظامی بزودی در این ولایت آغاز می‌شود


عبدالقادر آشنا والی سرپل

والی سرپل ازآغاز یک عملیات نظامی در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

عبدالقادر آشنا والی سرپل می گوید که قرار است در آینده نزدیک عملیات تصفیوی در مناطق نا امن این ولایت راه اندازی شود.

بگفته والی سرپل این اقدام حکومت در حالی صورت می‌گیرد که شورشیان طالب هر شب حملات تهاجمی‌شان را بالای پوسته‌های امنیتی داخل شهر سرپل نیز شدت بخشیده و باعث نگرانی مردم شده‌است.

آقای آشنابه روز یکشنبه ۲۱دلو۱۳۹۷ در یک نشست خبری با رسانه‌ها گفت که مردم سرپل از وضعیت پیش آمده بسیار نگران اند.

وی افزود:

"مردم از این وضعیت باید نگران باشند، اما من وعده می‌دهم که عملیات به زودی راه اندازی می‌شود. شب گذشته من با قوماندان لوای دوی قول اردوی شاهین که به سرپل تشریف آورده بودند صحبت کردم فعلاً هم دو تولی کماندو هم قرار است وارد سرپل شوند یک تولی در ولسوالی صیاد و یک تولی دیگر در قرار گاه نظم عامه جابجا می‌شوند."

در این حال اعضای شورای ولایتی سرپل نیز از بابت گسترش ناامنی‌ها ابراز نگرانی نموده از ادامه نبردها در این ولایت خبر می‌دهند.

آن‌ها می‌گویند، طالبان روز به روز پیشروی کرده نزدیک به مرکز سرپل می‌شوند.

اسد الله خرم یک عضو شورای ولایتی سرپل می‌گوید، دولت بخاطر جلوگیری از پیشروی‌های طالبان به سمت مرکز سرپل چندان توجه ندارد.

وی گفت:

"وضعیت مرکز سرپل روز تا روز در حال بدتر شدن است، طالبان روز به روز بسوی مرکز پیش می‌آیند، حالت در این روزها بسیار وخیم است."

اعضای شورای ولایتی سرپل از احتمال سقوط این ولایت نیز خبر داده می‌گویند که در نتیجه حمله طالبان بالای قرارگاه‌های پولیس در طی دو روز گذشته ۱۷ نیروی امنیتی کشته و زخمی شده و دو قرار گاه سقوط کرده‌است.

این در حالیست که ولسوالی کوهستانات سرپل از سه سال به این‌سو در کنترول طالبان بوده و ولسوالی صیاد این ولایت به شمول مرکز سرپل زیر تهدید بلند امنیتی قرار دارد.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG