لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۳۹

افزایش عواید شاروالی بدخشان و نارضایتی باشنده‌های آن از خدمات این اداره


ریاست شاروالی بدخشان. April 17 2019

مسئولان شاروالی بدخشان می‌گویند، عواید این اداره در مقایسه به سال‌های گذشته افزایش چشم‌گیری داشته و این اداره توانسته است که خدمات شهری را به گونۀ درست آن به مردم عرضه کند.

نذیر محمد نیازی سرپرست شاروالی بدخشان به رادیو آزادی می‌گوید، در پی تلاش‌های این اداره عواید شاروالی بدخشان در مقایسه به چند سال پیش افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته و آنان در تلاش اند که با بهبود امور مدیریت شهری عواید را از این بیش بالا ببرند.

به‌گفته آقای نیازی، آنان بخش بزرگ عواید این اداره را از طریق فروش ملکیت‌های دولتی، پول شاهی، صفایی و دیگر منابع شهری جمع‌آوری می‌کنند که میزان عواید این اداره از مرز ۲۰۰ میلیون هم گذشته است.

سرپرست شاروالی بدخشان می‌گوید، آنان با توجه به مشکلات و درخواست کمک هر ناحیه از این طریق به رفع مشکلات آنان می‌پردازند.

نذیر محمد نیازی سرپرست شاروالی بدخشان حین مصاحبه با رادیو آزادی در شهر فیض آباد. 2019 17 April
نذیر محمد نیازی سرپرست شاروالی بدخشان حین مصاحبه با رادیو آزادی در شهر فیض آباد. 2019 17 April

وی افزود:

"در چند سال گذشته عواید شاروالی بدخشان معلوم نبود که چند افغانی است، اما سال گذشته عواید ما بیشتر از دوصد میلیون افغانی بود، این عواید از فروش ملکیت‌های شاروالی و از جمع‌آوری پول شاهی و صفایی به دست می‌آید، ما از این عواید دروازه ورودی شهر فیض‌آباد را جور کردیم، چندین پل و پلچک در ناحیه‌های شهری ساختیم و چندین جوی در ناحیه اول و دوم برای مردم ساختیم."

عبدالله ناجی نظری عضو شورای ولایتی بدخشان می‌گوید، از چند سال به این‌طرف شهر فیض‌آباد به یک شهر رو به انکشاف مبدل شده‌ و ایجاب می‌کند با توجه به ازدیاد نفوس و مراجعه بی‌پیشینۀ مردم به شهر میزان عرضه خدمات شهری نیز افزایش یابد.

به‌گفته آقای نظری میزان مراجعۀ مردم و نفوس در شهر فیض‌آباد بر میزان افزایش عواید شاروالی تأثیرات چشم‌گیری دارد و ایجاب می‌کند که خدمات این شهر از سوی این اداره افزایش یابد.

آرشیف، عبدالله ناجی نظری عضو شورای ولایتی بدخشان در جریان مصاحبه با رادیو آزادی در شهر فیض آباد.
آرشیف، عبدالله ناجی نظری عضو شورای ولایتی بدخشان در جریان مصاحبه با رادیو آزادی در شهر فیض آباد.

وی می‌گوید:

"شهر فیض‌آباد یکی از شهرهای رو به انکشاف است، قراری‌که شاروالی بدخشان ادعا کرده‌است عواید‌شان بالا رفته است و باید این اداره در زمینه خدمات شهری برای مردم فیض‌آباد کاری کند تا مردم از خدمات آن راضی باشند."

  • نارضایتی مردم از عرضه خدمات شاروالی بدخشان

با این حال شماری از باشند‌ه‌گان شهر فیض‌آباد با انتقاد از ادارۀ شاروالی بدخشان می‌گویند که این اداره به مشکلات آنان رسیده‌گی نکرده‌است.

سید زمان‌الدین و حزب‌الله دو تن از رؤسای نواحی سوم و پنجم شهر فیض‌آباد مرکز بدخشان می‌گویند، با وجود افزایش عواید ادارۀ شاروالی، کوچک‌ترین اقدامی برای رفع مشکلات شهری صورت نگرفته است.

آنان از این اداره می‌خواهند که در زمینه ترمیم جاده‌های داخل شهر، آب آشامیدنی صحی و پاک‌کاری جوی‌ها به مردم همکاری نموده آنان را از مشکلات در این زمینه نجات دهند.

سید زمان‌الدین رئیس ناحیه سوم شهر فیض‌آباد گفت:

"ما تا هنوز کارکرد چشم‌گیری که از سوی شاروالی برای مردم ما صورت گرفته باشد ندیدیم، ما مشکلات زیادی داریم که بار بار مراجعه می‌کنیم به مشکل ما رسیده‌گی نشده، توقع داریم که از این بعد زمانی‌که ما به شاروالی مراجعه می‌کنیم به مشکل ما رسیده‌گی شود."

حزب‌الله رئیس ناحیه پنجم شهر فیض‌آباد افزود:

"درست است که عواید شاروالی بالا رفته، اما ما نمی‌فهمیم که عواید این ریاست در کجا مصرف می‌شود، من خودم در ناحیه ۵ زنده‌گی می‌کنم، مدت دو سال است که یک کوچه خراب است بیشتر از ۵۰ فامیل زنده‌گی می‌کنند، حتی راه سیلاب پاک نمی‌شود که مردم به درستی زنده‌گی کنند."

مسئولان در ادارۀ شاروالی بدخشان اما می‌گویند، با توجه به امکانات و ظرفیت موجود در این اداره از هیچ‌گونه تلاش برای رفع مشکلات مردم و گسترش خدمات شهری دریغ نمی‌کنند.

به‌گفته مسئولان این اداره، آنان برنامه‌های جدیدی را به هدف بهبود امور شهری در سال‌جاری روی دست دارند که با عملی شدن آن‌ها میزان عرضه خدمات شهری افزایش خواهد یافت.

گزارش: نعمت‌الله احمدی

XS
SM
MD
LG