لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳۱ اسد ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۱۴

پامپیو به روسیه هشدار داد که در انتخابات آینده امریکا مداخله نکند


مایک پامپیو وزیر خارجه امریکا (چپ) حین کنفرانس خبری با سرگی لاوروف همتای روسیی‌ای در شهر سوچی روسیه. MAY 14, 2019

مایک پامپیو وزیر خارجه امریکا از مداخله روسیه در انتخابات سال آینده کشورش به مسکو هشدار داده‌است.

در عین حال سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه نقش امریکا را برای ایجاد حکومت نو در ونزوئلا، به جنگ امریکا در عراق تشبیه کرده‌است.

مایک پامپیو و سرگی لاوروف، در یک نشست خبری مشترک روز سه‌شنبه ۱۴ ماه می در شهر ساحلی سوچی روسیه گفتند با وجود اختلاف نظرها، تلاش می‌کنند که روابط امریکا و روسیه بهبود یابد.

این روابط در سال‌های اخیر بنابر ادعا ها در مورد مداخله روسیه در انتخابات امریکا و بحران‌های اوکراین، سوریه و ونزوئلا با تنش به همراه شده‌است.

حالا که بررسی‌ها از جانب رابرت مولر تحقیق کننده ویژه در مورد مداخله مسکو در انتخابات امریکا پایان یافته، رئیس جمهور دونالد ترمپ می‌خواهد روابطش را با روسیه بهبود بخشد.

ترمپ روز سه‌شنبه به خبرنگاران در قصر سفید گفت که قصد دارد ماه آینده در اجلاس رهبران گروه ۲۰ در جاپان، با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ببیند.

پوتین در دیدار با وزیر خارجه امریکا، دیروز در یک نشست خبری گفت که انتظار دارد روابط واشنگتن و مسکو احیا شود. به باور او، ترمپ نیز چنین می‌خواهد.

رئیس جمهور روسیه هم‌چنان از تحقیقات رابرت مولر که در نتیجه آن روسیه به مداخله در انتخابات به صورت عمومی متهم شناخته نشده، ستایش کرد.

XS
SM
MD
LG