لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
یکشنبه ۲۶ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۳۱

کاروان زهر

مواد مخدر در بغلان آتش زده شد

پانزده تُن مواد مخدر در ولایت بغلان آتش زده شد.

محمد ویس صمیمی فرمانده پولیس بغلان به رادیو آزادی گفت، پانزده تُن مواد مخدر شامل ۹۸۰ کیلوگرام هیرویین، ۴۱ کیلوگرام مورفین، ۱۰۲ کیلوگرام تریاک، ۷۵۳ کیلوگرام چرس، چهارده هزار کیلوگرام بنگدانه و ده‌ها لیتر مشروبات که در جریان یک سال گذشته در مرکز و ولسوالی‌های ولایت بغلان کشف و ضبط شده بود، آتش زده شد.

۶۳ تن که به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده بودند، از سوی محاکم به حبس محکوم شدند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

مواد مخدر در هلمند حریق شد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

سیزده تُن مواد مخدر در ولایت هلمند حریق گردید.

یاسین خان والی هلمند به تاریخ ۱۳ عقرب هنگام آتش زدن این مواد به رسانه‌ها گفت، این ۱۳ تُن مواد مخدر و مشروبات الکُلی که شامل بیش از ۱۷۲ لیتر شراب، ۱۷۹کیلوگرام هیرویین، بیش از یک صد کیلوگرام مورفین، ۳۲۵۴ کیلوگرام تریاک، ۸۱۶۱ کیلوگرام چرس و ده‌ها لیتر مواد کیمیاوی بود، به روز سه‌شنبه حریق گردید.

او گفت:‌ "این مواد مخدر که در سه سال گذشته در جریان عملیات پولیس ملی کشف و ضبط گردیده بود، بعد از حکم محاکم حریق گردید."

قابل یاد آوری است که قاچاقبران این مواد قبلاً به مرکز عدلی و قضایی معرفی شده و از سوی محاکم به جزا محکوم شدند.

۱۴ قاچاقبر مواد مخدر در کابل و کندهار دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

چهارده تن هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان های هوایی به خارج از افغانستان دستگیر شدند.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، هفت تن که در چهار مورد جداگانه می‌خواستند پنج کیلو و هفت صد گرام هیرویین را با استفاده از ۵۲۹ کپسول در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، از سوی پولیس سرحدی این میدان شناسایی و دستگیر شدند.

در یک اقدام دیگر، هفت تن که می‌خواستند یک کیلو و ٦٥٠ گرام هیرویین را در بطن‌های خود از طریق میدان هوایی کندهار به شهر دهلی هند قاچاق کنند، از سوی سارنوالان مرکز عدلی و قضایی دستگیر شدند.

مواد مخدر از سوی پولیس در کابل کشف و ضبط شد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

پولیس خاص مبارزه علیه مواد مخدر در دو عملیات جداگانه در کابل بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، عملیات نخست که در شاهراه کابل و ولایات شمال در منطقه سرکوتل انجام شد، در نتیجه آن ۱۸ کیلوگرام چرس که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از ولایات شمالی به کابل قاچاق شود، ضبط گردید.

عملیات دوم نیز که توسط پولیس خاص مبارزه علیه مواد مخدر بر یک محل نگهداری مواد مخدر در مربوطات حوزه دوازدهم شهر کابل انجام شد، در جریان آن نزديک به چهار کیلوگرام چرس به دست آمد.

در این دو رویداد دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شدند.

محموله‌ای بزرگ مواد مخدر در بغلان به دست پولیس افتاد

موقعیت ولایت بغلان در نقشه عمومی افغانستان

جنرال محمد ویس"صمیمی" فرمانده پولیس ولایت بغلان می‌گوید که پولیس یک محموله‌ای بزرگ مواد مخدر را در این ولایت به دست آورده است.

صمیمی در یک پیام به رسانه امروز جمعه (۱۷ عقرب) گفت که در پیوند به این قضیه یک تن بازداشت شده است.

او افزود: "مدیریت مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیۀ ولایت بغلان دیروز طی عملیات ویژه در شاهراه عمومی به استقامت دروازۀ شرق تقریباً ۲۵ کیلوگرام هیروئین و یک موتر را به دست آورد."

به گفته مقام‌ها، این مقدار مواد مخدر از کندز به بغلان آورده شده بود و قرار بود از این ولایت به کابل انتقال داده شود.

پولیس بغلان، بیش از پانزده تُن مواد مخدر ضبط شده را هفته گذشته حریق کرد.

هفت قاچاقبر مواد مخدر در کابل و کندهار دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد.

هفت تن هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان‌های هوایی کندها و حامد کرزی به خارج از کشور دستگیر شدند.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، سه تن که می‌خواستند به تاریخ هفتم عقرب ۱۹۰ کپسول مملو از دو کیلو و ۱۲۵ گرام هیرویین را در بطن های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، هنگام بررسی‌ در میدان دستگیر شدند.

در رویداد دوم، چهار تن که می‌خواستند ١٣٥ کپسول مملو از یک کیلو و ۱۵ گرام هیرویین را در بطن‌های شان جاسازی و آن را به شهر دهلی قاچاق کنند، توسط پولیس سرحدی میدان هوایی کندهار شناسایی و دستگیر شدند.

پولیس سمنگان نزدیک به ۱۵۰ کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

موقعیت ولایت سمنگان در نقشه عمومی افغانستان

نزدیک به ۱۵۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت سمنگان کشف و ضبط شد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر سمنگان به تاریخ هفت عقرب ۱۴۸ کیلوگرام مواد مخدر، شامل ۷۸ کیلوگرام چرس، ۶۶ کیلوگرام تریاک و چهار کیلو و ۷۰۰ گرام مورفین را از یک موتر لاری ضبط کرد.

آقای یادگاری می‌گوید که در جریان هفته یک سلسله عملیات دیگر نیز از سوی پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در نقاط دیگر کشور انجام شد که در نتیجه آن ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر ضبط شد.

او گفت:‌ "در هفته گذشته ۷۹ عملیات را در ۱۷ ولایت کشور انجام داديم که در نتیجه آن بیش از ۴۳۶۵ کیلوگرام مواد مخدر کشف و ضبط شد. در پیوند به مواد مخدر مذکور ۸۸ مظنون بازداشت شدند."

بیش از ۳ هزار کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار به دست پولیس افتاد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد.

بیش از سه هزار کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار به دست پولیس افتاد.

مبارز اتل سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار به رادیو آزادی گفت، در عملیات نخست که توسط قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر بالای یک ذخیره گاه مواد مخدر در ولسوالی اچین ننگرهار انجام شد، ۳۰۰۰ هزار کیلو گرام چرس و ۵۰۰ کیلوگرام بنگ دانه به دست این نیروها افتاد.

در رویداد دوم، ۱۹ کیلوگرام تریاک از یک موتر در ولسوالی کوت و در اقدام سوم نیز ۹ و نیم کیلو چرس از یک دکان پرچون فروشی مواد مخدر به دست آمد.

هشت قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

هشت قاچاقبر مواد مخدر از سوی محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر از یک الی بیست سال به حبس محکوم شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، این هشت تن که در پیوند به شش قضیه قاچاق دستگیر شده بودند، از نزد آنان ۶۲۷۱ کیلوگرام مواد مخدر به دست آمده بود، در جلسات علنی از سوی محاکم این مرکز از یک سال و شش ماه الی بیست سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شدند.

به تازگی ۲۹ مظنون دیگر نیز از سوی نهادهای امنیتی به مرکز عدلی و قضایی معرفی شده‌اند و دوسیه های آنان تحت بررسی قرار دارد.

پولیس سمنگان از قاچاق مواد مخدر به بلخ جلوگیری کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

بیش از ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت سمنگان به دست پولیس افتاد.

عبدالمنیر رحیمی سخنگوی پولیس سمنگان به رادیو آزادی گفت، ۳۵ کیلوگرام تریاک که از ولایت بغلان در یک موتر باربری جاسازی شده و قرار بود از طریق سمنگان به ولایت بلخ قاچاق شود، به تاریخ ۲۹ میزان هنگام تلاشی وسایط توسط پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در مرکز این ولایت ضبط شد.

راننده موتر و یک تن دیگر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده‌اند.

پولیس نیمروز ۲۷۰کیلوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط کرد

موقعیت ولایت نیمروز در نقشه عمومی افغانستان

پولیس نیمروز ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر را در شهر زرنج کشف و ضبط کرد.

الله‌داد فدایی قوماندان امنیه نیمروز به تاریخ اول عقرب به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت با انجام عملیات بالای یک موتر در شهر زرنج، ۱۳۵کیلوگرام مواد مخدر شامل ۵۷ کیلوگرام هیرویین، ۶۰ کیلوگرام تریاک، ۹ کیلوگرام شیشه و ۹ کیلوگرام چرس را از این موتر ضبط کردند.

تا حال کسی به اتهام قاچاق این مواد دستگیر نشده است.

پولیس ننگرهار بیش از صد کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

در دو عملیات جداگانه در ننگرهار بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر از سوی پولیس ضبط شد.

اتل مبارز سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار به رادیو آزادی گفت، در عملیات نخست که به تاریخ (۳۰ میزان) در ولسوالی بهسود انجام شد، در نتیجه ۱۷۲کیلو رام چرس به دست پولیس افتاد.

در عملیات دوم که در ولسوالی سُرخ رود بالای یک منزل انجام شد، در جریان آن چهار و نیم کیلوگرام چرس و يک مقدار هیرویین به دست آمد.

پولیس چهار تن را در این دو رویداد به اتهام قاچاق و نگهداری مواد مخدر دستگیر کرد.

چهار قاچاقبر مواد مخدر در تخار دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

چهار قاچاقبر هنگام قاچاق مواد مخدر و مواد کیمیاوی در تخار دستگیر شدند.

سید معراج الدین سادات قوماندان امنیه تخار به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر با انجام دو عملیات در شهر تالقان، ده کیلوگرام هیرویین و ۶۷ لیتر مواد کیمیاوی را که در تولید هیرویین به کار می‌رود، از یک موتر مازدا کشف و ضبط کرد.

متهمین پس از تحقیقات ابتدایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شدند.

ده‌ها معتاد مواد مخدر برای تداوی از شهر کابل جمع‌آوری شدند

چندین معتاد توسط مقامات وزارت صحت عامه در شهر کابل برای مراقبت‌ و درمان جمع‌آوری شدند

ریاست کاهش تقاضای به مواد مخدر وزارت صحت عامه خبر می‌دهد که ده‌ها معتاد مواد مخدر جهت تداوی از شهر کابل جمع‌آوری شدند.

در اعلامیۀ ریاست کاهش تقاضای به مواد مخدر وزارت صحت عامه آمده است، ۱۵۰ معتاد مواد مخدر به همکاری پولیس قوماندانی امنیۀ کابل از نواحی مختلف شهر کابل جمع‌آوری و جهت تداوی به شفاخانه هزار بستر تداوی معتادین ابن سینا انتقال داده شدند.

قابل یاد‌آوری است که از آغاز سال جاری شمسی تا حال در هفت مرحله بیش از دو هزار معتاد مواد مخدر از سطح شهر کابل جمع آوری و به مراکز تداوی معتادین معرفی شده اند.

بیش از پانزده کیلو گرام مواد مخدر در ولایت کندهار ضبط شد

مواد مخدر ضبط‌ شده توسط پولیس

بیش از پانزده کیلو گرام مواد مخدر در ولایت کندهار توسط پولیس قوماندانی امنیۀ این ولایت ​ضبط شد.

در خبرنامۀ قوماندانی امنیۀ کندهار آمده است، عملیاتی که در ناحیه‌های سوم و سیزدهم شهر کندهار انجام شد، در جریان آن ۱۴ کیلو گرام چرس، نزدیک به یک کیلو گرام تریاک و ۳۰۰ گرام هیرویین کشف و ضبط شد.

یک تن به اتهام نگهداری و فروش این مواد دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شد.

بیش از ۵۰ لیتر مشروبات الکُلی در شهر کابل کشف و ضبط گردید

آرشیف: عکس جنبۀ تزئینی دارد

فرامز فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت: "بیش از ۵۰ لیتر مشروبات الکُلی در شهر کابل کشف و ضبط گردید."

آقای فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این قوماندانی به تاریخ ۲۳ میزان عملیاتی را در ناحیۀ دوم و ولسوالی بگرامی کابل اجرا کرد که در جریان این دو عملیات بیش از ۵۰ لیتر‌ مشروبات الکُلی، یک کیلو گرام هیرویین و یک کیلو گرام چرس به دست پولیس افتاد."

چهار تن به شمول یک زن به اتهام فروش این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۳۰۰ کیلو گرام مواد مخدر در ننگرهار کشف شد

آرشیف عکس جنبۀ تزئینی دارد.

مبارز اتل​ می‌گوید، بیش از سه صد کیلو گرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار کشف و ضبط شد.

مبارز اتل سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار به رادیو آزادی گفت: "در عملیات نخست که به تاریخ بیست و سوم میزان در مربوطات ناحیۀ نهم شهر جلال آباد انجام شد، در جریان آن ۱۲۰ کیلو گرام چرس از یک موتر کرولا به دست آمد.

عملیات دوم که از سوی پولیس خاص مبارزه علیه مواد مخدر در ناحیۀ هفتم شهر جلال آباد اجرا گردید، در نتیجۀ ۱۸ کیلوگرام هیرویین و ۵ کیلو گرام شیشه از یک منزل مسکونی به دست آمد.

چهار تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

پولیس نیمروز بیش از ۳۰ کیلو گرام مواد مخدر کیمیاوی را ضبط کرد

موقعیت نیمروز در نقشۀ افغانستان

پولیس نیمروز بیش از ۳۰ کیلو گرام مواد مخدر کیمیاوی را در این ولایت ضبط کرد.

الله‌داد فدایی قوماندان امنیه نیمروز به رادیو آزادی گفت: "در عملیات مشترک که توسط کارمندان کشف و استخبارات و پولیس نیمروز در شهر زرنج بالای یک موتر باربری انجام شد، در جریان آن بیش از ۳۰ کیلو گرام شیشه از این موتر به دست آمد.

در این عملیات یک قاچاقبر بزرگ که از گذشته تحت تعقیب قرارداشت، دستگیر شد.

چهار تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در تخار دستگیر شدند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد.

مقامات امنیتی تخار می‌گویند، در اثر دو عملیات جداگانه در آن ولایت، هفت کیلوگرام هیروئین و ۲۲ بوتل مواد کیمیاوی کشف و چهار تن به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

بر اساس اعلامیۀ فرماندهی پولیس این ولایت، این عملیات توسط موظفین مدیریت مبارزه با مواد مخدر در شهر تالقان صورت گرفته است.

در اعلامیه همچنان گفته شده، سه تن از افرادی که به اتهام قاچاق مواد مخدر دستیگر شده اند، باشندگان ولایت تخار و یک تن آنها باشندۀ ولایت بلخ است.

به گفتۀ فرماندهی پولیس ولایت تخار، قضیه تحت بررسی بیشتر قراردارد.

پولیس ننگرهار بیش از ۴۵کیلوگرام مواد مخدر را ضبط کرد

آرشیف، عکس بمنظور تزئین استفاده شده است.

بیش از چهل و پنج کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار کشف و ضبط گردید.

مبارز اتل سخنگوی فرماندهی پولیس ننگرهار به رادیو آزادی گفت، در عملیات نخست که به تاریخ پانزده میزان در مربوطات نواحی پنجم و نهم شهر جلال آباد انجام شد، بیش از شش کیلوگرام هیرویین و ۳۰ کیلوگرام چرس از یک منزل مسکونی به دست آمد.

در عملیات دوم که در ولسوالی غنی خیل اجرا شد، در جریان آن بیش از پنج کیلوگرام هیرویین و نزدیک به چهار کیلوگرام چرس از یک موتر کشف و ضبط شد.

آقای اتل گفت، چهار تن به اتهام نگهداری و قاچاق این مواد دستگیر شده‌اند.

از قاچاق مواد مخدر به هند جلوگیری شد

میدان هوایی بین المللی حامد کرزی

هشت تن هنگام قاچاق مواد مخدر در میدان هوایی حامد کرزی و میدان هوایی کندهار دستگیر شدند.

در خبرنامه پولیس سرحدی آمده است، پنج تن که می‌خواستند یک کیلو و ۴۵۹ گرام هیرویین را در بطن های خود از میدان هوایی کندهار به هند قاچاق کنند، به تاریخ ۱۴ میزان از سوی پولیس شناسایی و دستگیر شدند.

در اقدام دوم، سه تن که قصد داشتند ۷۵۵ گرام هیرویین را در بطن های خود از طریق میدان هوایی حامد کرزی به شهر دهلی هند قاچاق کنند، پس از شناسایی دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شدند.

مقامات نیمروز: در چهار ماه ۱۵۵ قاچاقبر دستگیر شده‌اند

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

در چهار ماه بیش از ۱۵۰ قاچاقبر دستگیر و صدها کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز کشف و ضبط شده است.

احسان الله احسان مدیر مبارزه علیه مواد مخدر فرماندهی پولیس نیمروز به تاریخ ۱۶میزان به رسانه ها گفت، پولیس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت در این چهار ماه از ۱۶۴ مورد قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد که در جریان آن ۲۱۷ کیلوگرام هیرویین، ۱۵۲۴ کیلوگرام تریاک، ۹۳ کیلوگرام چرس، ۳۱۱ لیتر مشروبات الکُلی، بیش از ده کیلو گرام شیشه و بیش از ده هزار لیتر مواد کیمیاوی کشف و ضبط گردید.

او گفت: " ۱۶۴ قضیه را در رابطه به قاچاق، خرید و فروش مواد مخدر داريم که و ۱۵۵ تن مظنونین آن دستگیر و تحت تعقیب عدلی قرار دارند."

یک تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در بدخشان دستگیر شد

موقعیت ولایت بدخشان در نقشه عمومی افغانستان

۳۰ کیلوگرام هیرویین هنگام قاچاق در ولایت بدخشان ضبط شد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، این مقدار هیرویین در یک موتر جاسازی شده و قرار بود که از ولسوالی درایم به ولسوالی ارگو قاچاق شود، اما هنگام بازرسی وسایط از سوی پولیس کشف گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

پولیس جوزجان ۴۰ کیلوگرام تریاک را کشف و ضبط کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

چهل کیلوگرام مواد مخدر در ولایت جوزجان به دست پولیس افتاد.

در خبرنامه فرماندهی پولیس جوزجان آمده است که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر جوزجان هنگام بازرسی موترها به تاریخ چهارده میزان، چهل کیلوگرام تریاک را از یک موتر کشف و راننده موتر را به اتهام قاچاق این مواد دستگیر کرد.

قابل یاد آوری است که در این اواخر قاچاق مواد مخدر از ولایات شمال کشور به کابل بیشتر شده است.

۴ قاچاقبر مواد مخدر در میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شدند

آرشیف: عکس جنبۀ تزئینی دارد

چهار قاچاقبر مواد مخدر هنگام قاچاق هیرویین در میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شدند.

در خبرنامۀ وزارت امور داخله آمده است، این چهار تن که طی دو اقدام جداگانه در میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شدند، می‌خواستند سه کیلو گرام هیرویین را با استفاده از بیگ‌های سفری و بطن‌های شان به هند و دُبی قاچاق کنند.

بر بنیاد گزارش سه ماهۀ مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر، در این مدت ۵۵ تن هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان‌های هوایی به خارج از کشور دستگیر شده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG