لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۵:۵۳

تعهد ترمپ در رابطه به قبول نتایج انتخابات؛ 'ببینیم، دیده شود'


دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در مصاحبه با فاکس نیوز که دیروز ۱۹ جولای منتشر شد، در مورد تعهدش در رابطه با قبول نتایج انتخابات ماه نومبر گفت: "ببینیم، دیده شود."

در نظرسنجی‌های که توسط 'ای‌بی‌سی نیوز' و واشنگتن پست صورت گرفته و نتایج آن دیروز یک‌شنبه (۱۹ جولای) منتشر شد، جوبایدن ۱۵ درصد پیشقدم‌تر از رئیس جمهور ترمپ بوده و در موضوع این‌که امریکایی‌ها در مسئله مبارزه با ویروس کرونا به کی بیشتر اعتماد دارند، بایدن ۲۰ نمره بیشتر دارد.

ترمپ به این نظر است که چندین نظرسنجی انجام شدۀ اخیر که نشان می‌دهند محبوبیت وی در حال کاهش بوده و بایدن محبوب‌تر است، همه ناقص و جعلی اند.

جوبایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا
جوبایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا

ترمپ به فاکس نیوز گفت: "اول‌تر از همه باید گفت که من نمی‌بازم، زیرا نظرسنجی‌ها تقلبی اند. در سال ۲۰۱۶ هم تقلبی بودند و حال بیشتر نادرستند."

کمپاین انتخاباتی جوبایدن رقیب دموکرات ترمپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکا، در پاسخ به این اظهارات ترمپ گفت که مردم امریکا تصمیم این انتخابات را می‌گیرند و حکومت ایالات متحده کاملاً قادر به خارج کردن به‌گفتۀ کمپاین بایدن، متخلفان از قصر سفید است.

ترمپ در سال ۲۰۱۶ در مراحل نهایی رقابت‌های انتخاباتی‌اش با هیلری کلنتن گفته بود، در صورت پیروزی دموکرات‌ها، متعهد به پذیرش نتایج انتخابات نخواهد بود.

اعتراض‌ها در برابر کشته شدن جورج فلوید در امریکا
اعتراض‌ها در برابر کشته شدن جورج فلوید در امریکا

به اساس گزارش‌ها، از محبوبیت ترمپ به سبب نحوه برخوردش با ویروس کرونا و به دنبال تظاهرات وسیع سرتاسری به‌خاطر مرگ جورج فلوید، مرد امریکایی افریقایی تبار، کاسته شده‌است.

باوجود آن‌که ۳.۷ میلیون تن در امریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۴۰ هزار تن در آن کشور جان داده‌اند، ترمپ در مصاحبه‌اش با فاکس نیوز جملات ماه فبروری‌اش را تکرار کرد که گفته بود "کرونا گم‌شدنی است."

او گفت برحق بودنش با گذشت زمان ثابت خواهد شد.

XS
SM
MD
LG