لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۱۷

میل آنلاین: برخی‌ به خاطر بیکاری در زمان شیوع ویروس کرونا، به کشت کوکنار روی آورده اند


شماری از روزنامه‌های جهان
  • میل آنلاین

برخی از کسانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، به کشت کوکنار روی آورده اند، موضوعی است که در روزنامه میل آنلاین چاپ شده.

به اساس گزارش، فعلاً افغانستان ۸۰ درصد تریاک جهان را تولید می‌کند. در ادامه می‌خوانیم که صدها هزار نفر هم در این کشور از این بابت مشغول کار شده اند.

شیوع ویروس کرونا مثل دیگر بخش‌های جهان، بر اقتصاد افغانستان هم اثر ناگوار گذاشته.

بسیاری کارشان را از دست داده و کار و بار عده‌ای دیگر هم خراب شده.

در گزارش چاپ شده در میل آنلاین اما آمده که با این حال عده‌ای از دهقانان به ویژه در هلمند که بیشترین مقدار کوکنار در آن کشت می‌شود، به تازگی برخی از زمین‌های کوکنار را به باغ‌ها مبدل کرده اند.

در گزارش با چند نفر هم صحبت شده. مثلاً فضلی ۴۲ ساله از اروزگان گفته که به خاطر همه‌گیری کرونا کار خود را از دست داده و به خاطر پیشبردن زندگی خانواده‌ای ۱۲ نفری‌اش در کشتزارهای کوکنار کار می‌کند.

  • دفینس پست

دفینس پست در مطلبی گفته که طالبان نباید فرصت برقراری صلح را ضایع کنند.

در مطلب آمده که مذاکرات آینده میان حکومت افغانستان و طالبان فرصتی خوبیست برای توقف جنگ و قطع روابط با گروه‌های تروریستی.

نویسنده از امکان فراهم شدن زمینه برای ادغام طالبان به جامعه هم سخن گفته. نویسنده افزوده که طالبان بدانند که از اعتماد به نفس بسیار محاسبۀ نادرست نکنند.

نویسنده مطلب به این باور است که طالبان نمی‌توانند حکومت افغانستان را سرنگون کنند، امکان احیای امارت اسلامی وجود ندارد و از دید نویسنده جامعه جهانی به افغانستان پشت نخواهد کرد.

طالبان تا اکنون از موقف امارت اسلامی افغانستان سخن گفته و از جنگ در برابر نیروهای افغان هم دست نکشیده اند.

مذاکرات بین افغانان از تقریباً ۵ ماه به این طرف همچنان متوقف مانده.

حال دیده شود که در میان امیدواری و نگرانی در هر گونه مذاکرات، آینده‌ای افغانستان چگونه رقم خواهد خورد.

XS
SM
MD
LG