لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۷ حوت ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۱۸

کاروان زهر

پولیس هرات مقدار هنگفت مواد کیمیاوی نوع آیودین را ضبط کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد.

از قاچاق بیش از پنج هزار کیلوگرام مواد کیمیاوی از ایران به افغانستان جلوگیری شد.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، ۵۳۵۰ کیلوگرام مواد کیمیاوی نوع آیودین که در داخل بوجی های کچالو جاسازی شده و قرار بود از کشور ایران به ولایت هرات و از آنجا جهت تولید هیرویین به ولایت هلمند قاچاق شود، در ولسوالی گذره ولایت هرات ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد کیمیاوی دستگیر شده است.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

پولیس بدخشان از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

از قاچاق بیش از ده کیلوگرام هیرویین در ولایت بدخشان جلوگیری شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با موادمخدر این ولایت هنگام بازرسی وسایط در فیض آباد، ۱۴ کیلوگرام هیرویین را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به یک ولایت همجوار قاچاق شود، ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق هیرویین ضبط شده دستگیر شده اند.

۵۰ مظنون به قاچاق موادمخدر به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی شدند

آرشیف

نهادهای امنیتی ۵۰ مظنون به قاچاق موادمخدر را به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی کرد.

پولیس مبارزه با موادمخدر در جریان شش روز گذشته ۵۰ تن را در پیوند به ۳۹ قضیه قاچاق موادمخدر در پانزده ولایت افغانستان دستگیر، و آنان را جهت تحقیقات بیشتر به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر معرفی و بررسی دوسیه های آنان آغاز شده است.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر به رادیو آزادی گفت که از میان این پنجا تن، سه تن آنان افرادی اند که می‌خواستند موادمخدر را در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند.

۹۱ کیلوگرام چرس و ۱۹ کیلوگرام تریاک در ننگرهار ضبط شد

آرشیف

بیش از یک صد کیلوگرام تریاک و چرس در ولایت ننگرهار ضبط شد.

دفتر رسانه‌های قوماندانی امنیه ولایت ننگرهار می‌گوید، پولیس مبارزه با موادمخدر این قوماندانی به تاریخ (۲۹ دلو) با اجرایی عملیات در ولسوالی نازیان، ۹۱ کیلوگرام چرس و ۱۹ کیلوگرام تریاک را از یک منزل بدست آورد.

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

ضبط ۳۶۰ کیلوگرام مواد مخدر از سوی پولیس در لوگر

آرشیف، مواد مخدر

پولیس ولایت لوگر بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر را از یک منزل بدست آورد.

در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با موادمخدر در پُل علم بالای یک منزل مسکونی اجرا شد، در جریان آن ۳۶۰ کیلوگرام چرس خام به دست این نیروها افتاد، اما متهم از محل موفق به فرار شد.

از سوی دیگر، طارق آرین سخنگوی وزارت داخله می‌گوید، پولیس مبارزه با موادمخدر با اجرایی عملیات در ولایت‌های بلخ، پروان، فاریاب و ولایت سرپُل، ۹ فروشنده موادمخدر را دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده است.

دستگیر شدند ۲۰ فروشنده موادمخدر در ۴ ولایت افغانستان

آرشیف:‌دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیست فروشنده موادمخدر در چهار ولایت افغانستان دستگیر شدند.

در عملیاتی که از سوی پولیس مبارزه با موادمخدر در ده ولایت افغانستان به هدف دستگیری قاچاقبران موادمخدر اجراء شد، در جریان آن ۲۰ فروشنده موادمخدر از محلات تجمع معتادان موادمخدر دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، از نزد افراد بازداشت شده، چندین کیلوگرام هیرویین، شیشه، تریاک، چرس و تابلیت‌های نشه آور بدست آمده است.

در پکتیا و ننگرهار از قاچاق چندین کیلوگرام تریاک و چرس جلوگیری شد

آرشیف

پولیس در ولایت‌های پکتیا و ننگرهار از قاچاق چندین کیلوگرام تریاک و چرس جلوگیری کرد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با موادمخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با موادمخدر به تاریخ ۲۲ ماه دلو، دو عملیات جداگانه را در ولایت های پکتیا و ننگرهار اجرا کرد.

در عملیات نخست در ولایت ننگرهار ۸۰ کیلوگرام تریاک و در عملیات دوم در ولایت پکتیا نیز ۴۳ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۳۰ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر در افغانستان به حبس محکوم شدند

آرشیف: دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیش از ۳۰ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر از سوی محاکم مرکز عدلی و قضایی به حبس محکوم شدند.

محاکم ابتداییه و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر با بررسی ۲۶ قضیه قاچاق موادمخدر، ۳۴ قاچاقبر و فرشنده موادمخدر را که در چندین ولایت کشور از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند، از سه الی ۲۹ سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر به رادیو آزادی گفت، که از نزد افراد محکوم شده، بیش از ۴۴ کیلوگرام هیرویین، هفت کیلوگرام مورفین، ۶۰ کیلوگرام تریاک، سیزده کیلوگرام شیشه، ۶۴۰ گرام تابلیت های نشه آور، و بیش از ۳۰۰ کیلوگرام بنگدانه بدست آمده بود.

پولیس زابل دو قاچاقبر مواد مخدر را دستگیر کرد

آرشیف

چهل کیلوگرام مواد مخدر در ولایت زابل ضبط و قاچاقبران آن دستگیر شدند.

عبدالرازق خدام مدیر مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه ولایت زابل به رسانه ها گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت هنگام بازرسی وسایط در دروازه دخولی شهر قلات مرکز ولایت زابل، ۱۳ کیلوگرام شیشه، نزدیک به ده کیلوگرام هیرویین، و ۱۸ لیتر تیزاب را که در تولید موادمخدر به کار می‌رود، از یک موتر مازدا ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

"۲۲۵ معتاد مواد مخدر به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند"

آرشیف، جمع آوری شماری از معتادین از مناطق مختلف شهر کابل

بیش از دو صد معتاد موادمخدر از مناطق مختلف شهر کابل جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند.

محمد شعیب شهرام مسئول برنامه ملی تداوی معتادان در وزارت صحت عامه می‌گوید، کارمندان ریاست کاهش تقاضا به مواد مخدر به همکاری پولیس و وزارت کار و امور اجتماعی، کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر را در ساحات تپه سرایی شمالی و پُل سوخته شهر کابل اجرا کردند.

در جریان این کمپاین ۲۲۵ معتاد مواد مخدر بی سرپناه که سرمای زمستان زندگی آنان را تهدید می‌کرد، جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.

بیش از صد کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار به دست پولیس افتاد

آرشیف

در دو عملیات خاص در ولایت ننگرهار بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر کشف شد.

در عملیات نخست که به تاریخ ۸ ماه دلو از سوی قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار اجرا گردید، در نتیجه آن بیش از یک صد کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

دفتر رسانه های قوماندانی امنیه ولایت ننگرهار می‌گوید، در عملیات دوم که در منطقه چمتله جلال آباد توسط همین نیروها بر یک منزل انجام شد، در جریان آن ۲۰ کیلوگرام هیرویین بدست آمد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

بیش از ۳۰ تُن بنگ‌دانه در ولایت غزنی بدست پولیس افتاد

آرشیف: عکس جنبه تزئینی دارد

و رویداد اخیر هفته نیز این که، بیش از سی تُن بنگدانه در ولایت غزنی بدست پولیس افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت غزنی با اجرای عملیات بر یک سرای در قریه ارباب، مرکز این ولایت، ۳۱ تُن بنگدانه را که به منظور توزیع بالای دهاقین به آنجا آورده شده بود، ضبط کرد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

پولیس نیمروز از قاچاق ۱۳۹ کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف: نیروهای پولیس در هنگام یک عملیات شبانه

پولیس نیمروز از قاچاق ۱۳۹ کیلوگرام مواد مخدر به مرکز این ولایت جلوگیری کرد.

پرویز سیسانی مدیر مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه نیمروز به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۲۹ جدی با اجرایی سه عملیات، در سه ناحیه شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز، ۹۵ کيلوگرام تریاک، ۴۱ کیلوگرام شیشه و سه و نیم کیلوگرام چرس را از نزد قاچاقبران بدست آورد."

دو تن همراه با دو موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۴۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ۷ ولایت افغانستان ضبط شده است

آرشیف:‌دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیش از چهار صد کیلوگرام مواد مخدر در هفت ولایت کشور به دست نیروهای افغان افتاد.

در عملیات نخست که به تاریخ ۳۰ جدی از سوی کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی در ولسوالی احمد آبای ولایت پکتیا اجرا شد، در نتیجه آن ۲۱۵ کیلوگرام چرس به دست این نیروها افتاد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید، در شش عملیات دیگر که در شش ولایت از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر راه اندازی گردید، در جریان آن شش کیلوگرام هیرویین، ۱۹۱ کیلوگرام بنگدانه و ۵۰ کیلوگرام تریاک ضبط گردید.

۹ تن در پیوند به این هفت قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

جلوگیری از قاچاق بیش از یک صد کیلوگرام شیشه به خارج از افغانستان

آرشیف: دستگیر یک قاچاقبر شیشه

از قاچاق بیش از یک صد کیلوگرام شیشه به خارج از کشور جلوگیری شد.

جمال ناصر سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت کندهار به رادیو آزادی گفت که بیش از ۱۴۰ کیلوگرام شیشه که در لایه‌های ۱۶۰ توپ تکه جاسازی شده و قرار بود توسط یک موتر بس به ولسوالی خاشرود نیمروز انتقال و از آنجا به پاکستان قاچاق شود، در عملیات پولیس این قوماندانی ضبط گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی معرفی شده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG