لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۲۰

مامور مظنون استخبارات روسیه شامل فهرست افراد تحت تعقیب اف‌بی‌آی شد


الکساندر کورشونوف

یک مدیر صنایع دفاعی روسیه به اتهام دست داشتن در سرقت اسرار تجارتی ایالات متحده در لیست افراد زیر تعقیب شدید پولیس فدرال امریکا (اف‌بی‌آی) افزوده شد.

اف‌بی‌آی در تویت روز جمعه خود گفت که الکساندر کورشونوف ۵۸ ساله که گمان میرود مامور استخبارات روسیه بوده در سرقت اسرار تجارتی از امریکا دست داشته است.

پولیس فدرال امریکا افزود که آقای کورشونوف در حالیکه در شرکت دولتی روسیه، یونایتد انجن کارپوریشن کار می‌کرد مامور استخبارات خارجی این کشور هم بود.

پولیس فدرال امریکا یک تصویر آقای کورشونوف را نیز در تویتر نشر کرده می‌گوید که وی در سال ۲۰۰۹ به حیث مدیر بازاریابی و فروشات این شرکت تعیین شده بود.

مقامات امریکایی می‌گویند الکساندر کورشونوف مامور شده بود تا برای ترویج تکنالوژی روسیه شرکت‌های غربی خطوط هوایی را به همکاری با شرکت یونایتد انجن کارپوریشن ترغیب کند.

پولیس فدرال امریکا در تویت خود می‌گوید گمان می‌رود که آقای کورشونوف میان سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در تلاش سرقت اسرار تجارتی از یک شرکت صنعت طیاره سازی دست داشته است.

اف‌بی‌آی می‌گوید که نامبرده مهندسان یک شرکت فرعی یک کمپنی بزرگ صنعت طیاره سازی امریکا را استخدام نموده تا در باره نوسازی انجن پی‌دی-۱۴ روسی از آن‌ها مشوره گیرد.

مقامات امریکا می‌گویند که آقای کورشونوف توانسته که به اسرار صنعتی محافظت شده و منحصر به فرد دسترسی پیدا کند.

او سال ۲۰۱۹ و بعد از اینکه در ماه اگست آن سال از سوی یک محکمه ایالت اوهایو متهم شد زیر تعقیب پولیس امریکا قرار گرفت.

یک ماه بعد او بنا به درخواست واشنگتن در ایتالیا دستگیر شد. ولی وکیل مدافع وی به آژانس خبررسانی تاس گفت که او در تابستان گذشته توسط پولیس روسیه به این کشور انتقال داده شد.

مقامات روسیه گفتند که نامبرده به اختلاس و کلاهبرداری متهم می‌باشد.

XS
SM
MD
LG