لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۲۰

یازده تن از نیروهای امنیتی پاکستان در یک کمین افراد مسلح کشته شدند


در نتیجهء درگیری که میان نیروهای دولتی و افراد مسلح ناشناس در خیبر ایجنسی رخ داد، بیش از 10 تن از نیروهای پاکستانی جان های شان را از دست دادند.

طبق اطلاعات رسیده از منطقه، درگیری دوشنبه شب در منطقه اکاخیل باره خیبر ایجنسی میان نیروهای دولتی و افراد ناشناس صورت گرفت.

گفته می شود درگیری هنگامی آغاز شد که افراد مسلح ناشناس با فیر گلوله های پی هم یک کاروان از موتر های نیروهای دولتی را هدف قرار دادند.

یک تن از مسوولین دولتی در منطقه که نخواست نامش افشا شود در صحبت با رادیو آزادی این خبر را تائید کرد و گفت که در این درگیری 11 تن از نیروهای دولتی کشته شده اند، وی از کشته شدن 2 تن از افسران بلند رتبهء نیروهای خیبر ایجنسی در این درگیری نیز خبر داد.

اما رسانه های آزاد پاکستان تعداد کشته شده گان این واقعه را ۱۴ تن گزارش داده و هم چنان گفته اند که افراد مسلح ناشناس سه عراده موتر نیروهای دولتی را نیز در این درگیری به آتش کشیده اند.

نا گفته نماند که منطقه باره یکی از مناطق ناامن در خیبر ایجنسی می باشد که موجودیت گروه لشکر اسلام باعث گردیده که عملیات تصفیوی از سوی نیروهای دولتی بر علیه گروه یاد شده در مناطق مختلف باره راه اندازی شود.

نیروهای دولتی چندی قبل از شدت یافتن عملیات شان در مناطق یاد شده و همچنان دستگیری عده از مخالفین دولت خبر داده بودند.

اگر چه نیروهای دولتی بارها ادعای تصفیه مناطق یاد شده را از وجود مخالفین دولت نموده اند، اما گاه گاهی همچو حملات از سوی مخالفین رخ می دهد که بیشتر نیروهای دولتی هدف قرار می گیرند.

مسوولیت این حمله را تا اکنون هیچ گروهی به عهده نگرفته است.
فرشته نگاه، پشاور
XS
SM
MD
LG