لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۱۵ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۰:۳۰

«درست نیست که صرف در برابر کشتار افراد ملکی پوزش خواسته می شود»


آرمان ملی
روزنامه آرمان ملی در مورد تظاهراتی که در واکنش به سوختاندن یک نسخه از قرآن کریم صورت می گیرد، نوشته است که نباید مردم زیر احساسات دینی قرار بگیرند. این روزنامه با اشاره به تظاهراتی که روز گذشته در شهر مزارشریف صورت گرفت و در آن هشت تن از کارمندان سازمان ملل کشته شده اند، نوشته است که عناصری هستند که از احساسات دینی در کشور سو استفاده می کنند. روزنامه در جای دیگری در مورد اعتراض های که در خصوص انتخابات و راه پیمایی ها که کاندیدان معترض راه اندازی می کنند، به نشر رسانده است. این روزنامه گفته است که به نظر می رسد کاندیدان معترض انتخابات افغانستان به دنبال نخود سیاه می روند.


ویسا
روزنامه ویسا نیز در مورد تظاهرات مردم در شهر مزارشریف و هدف قرار گرفتن دفتر یوناما در آن جا مطلبی را به نشر رسانده است. این روزنامه گفته است که از چنین تظاهراتی افراد فرصت طلب کار گرفته و برای دست به خشونت می زنند. روزنامه در مطلب دیگری در مورد مشکلات معارف در افغانستان و تلاش های که در زمینه رشد معارف در کشور صورت می گیرد، تبصره کرده است. این روزنامه گفته است که انکشاف معارف در افغانستان می تواند تضمین کننده رشد عمومی جامعه باشد و به این مساله همه موافق هستند.


انیس
روزنامه دولتی انیس در سرمقاله شماره امروز خود نگرانی عمومی را در مورد کشته شدن افراد ملکی در افغانستان و تاثیرات آن در وضعیت کنونی افغانستان مورد بررسی قرار داده است. انیس گفته است که مردم افغانستان انتظار دارند تا خارجی ها به خصوص نیروهای تحت امر ناتو در کشور به زنده گی افراد ملکی توجه داشته و زنده گی ملکی ها را احترام بگذارند. مقاله نویس در ادامه گفته است که درست نیست که صرف در برابر کشتار افراد ملکی پوزش خواسته می شود. روزنامه در مطلب دیگری در مورد مبارزه با مواد مخدر در افغانستان و تلاشها در راستای مبارزه با این پدیده تبصره کرده است. مقاله نویس به ادامه گفته است که شیوه های بهتری به هدف مبارزه با مواد مخدر و تخریب کشتزار های کوکنار در کشور روی دست گرفته شود.


اراده
روزنامه اراده در مورد فساد اداری در افغانستان و فرهنگ معافیت در کشور مطلبی را به نشر رسانده است. این روزنامه گفته است که در زمینه مبارزه با فساد اداری در کشور نیز برنامه های به اجرا گذاشته شده است، اما به نظر می رسد که تاسیس کمسیون ها و نهاد ها نه توانسته است برای از بین بردن فساد اداری جدیت خاصی داشته باشد. روزنامه در مطلب دیگری در مورد انتخابات ولسی جرگه افغانستان و جنجال های باقی مانده در مورد آن تبصره کرده است. این روزنامه گفته است که تنش ها ادامه دارد و حتی از معاملات پشت پرده در این میان نیز سخن زده می شود.


برشنا نظری
XS
SM
MD
LG