لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۰۵

ویسا: تحقیقات جدی باید در مورد عوامل خشونت در تظاهرات راه اندازی شود


ویسا
روزنامهء ویسا در مطلبی با اشاره به تظاهرات خشونت آمیز چند روز گذشته که منجر به تلفات و خساراتی نیز گردید، نوشته است که باید این خشونت ها ریشه یابی گردد.

روزنامه گفته است با آن که رییس جمهور کرزی و سرمنشی سازمان ملل در مورد این رویداد ها و به آتش کشانده شدن نسخه یی از قران کریم در امریکا صحبت کرده اند، اما نیاز است تا تحقیقات جدی در مورد عوامل خشونت در تظاهرات راه اندازی شود.

روزنامه در مورد ادامهء جنگ در افغانستان، فعالیت تروریستان در مناطق مرزی با پاکستان و نقش پاکستان در آن نیز تبصره کرده است.

مقاله نویس گفته است که ادامهء موجودیت و حضور طالبان به بار مشکلات افزوده و معامله را پیچیده ساخته است.

انیس
روزنامهء دولتی انیس در سرمقالهء شماره امروز خود در مورد تظاهرات در شهر های مختلف افغانستان و مسالهء سو استفاده از این تظاهرات تبصره کرده است.

روزنامه در ادامه گفته است که در برخی موارد به خصوص در ولایات بلخ و کندهار مظاهراتی که به خاطر به آتش کشیده شدن قران کریم راه اندازی گردیده بود، توسط برخی از افراد فرصت طلب به خشونت کشانده شد.

روزنامه در مورد نتایج کانکور امسال و نا رضایتی جوانان از این روند نیز تبصره کرده است.

مقاله نویس گفته است که شانزده هزار تن از جوانان در امتحان کانکور بی نتیجه مانده اند و اما گفته می شود که برای آنان امتیازات ویژه یی در نظر گرفته شده است.

سرنوشت
روزنامهء سرنوشت در مورد تعیینات تازه در برخی از قوماندانی های امنیه پولیس ولایات تبصره کرده و آن را مورد انتقاد قرار داده است.

روزنامه گفته است که تغییر تازه در بیشتر از ده قوماندانی امنیه و برخی از ادارات دیگر پولیس با تصمیم شورای وزیران افغانستان در مغایرت قرار دارد.

روزنامه با عنوان درشتی نوشته است که این تعیینات ریشه های قومی، سمتی و حزبی دارد.

روزنامه سرنوشت نیز درجای دیگر در مورد مشکلات محصلین افغان و بی نتیجه ماندن هزاران جوان در امتحان کانکور تبصره کرده است.

این روزنامه گفته است که با این همه بار مشکلات، مقامات وزارت تحصیلات عالی کشور چگونه خواب آرام خواهند داشت.

اراده
روزنامهء اراده هم در مورد تغییرات تازه در برخی از قوماندانی امنیه ولایات تبصره کرده است.

این روزنامه گفته است که با توجه به حالات کنونی در کشور، تغییر قوماندانان نمی توانند کاری را از پیش ببرند.

روزنامه گفته است که بهتر است برای نظم بهتر و آوردن ثبات در کشور، عوامل دیگر مانند جلوگیری از فساد اداری و حکومتداری نیز مورد توجه قرار گیرد.

روزنامه در مطلب دیگر در مورد فعالیت شرکت های خصوصی امنیتی در افغانستان نیز مطلبی را به نشر رسانده است.

این روزنامه با انتقاد از عملکرد کند در خصوص انحلال شرکت های خصوصی امنیتی در افغانستان، پرسیده است که این شرکت ها را کی و چگونه در نهایت منحل خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG