لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
سه شنبه ۲۱ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۱۳

خبر ها

رسانه های ایران خبر می دهند که قوای بحری این کشور تمرینات نظامی را در تنگه هرمز آغاز کردند

رسانه های ایران خبر می دهند که قوای بحری این کشور تمرینات نظامی را در تنگه هرمز آغاز کرده اند. یک برسه بخش نفت جهان که در کشتی ها انتقال داده می شود از این تنگه می گذرد.

نظر به گزارش ها این تمرینات که در آن کشتی های جنگی، تحت البحری ها و طیاره ها سهم دارند، صبح جمعه آغاز شد.

خبرگزاری رسمی ایران از قول قوماندان قوای بحری ایران حبیب الله سیاری خبر میدهد که گفته است این تمرینات تا روز چهارشنبه دوام کرده و در تنگه هرمز، خلیج عمان و قسمت شمالی بحر هند انجام می شود.

در جریان تشنج ها در رابطه با برنامه های اتومی ایران، این کشور چندین بار تهدید کرد که اگر از خارج مورد حمله قرار بگیرد تنگه هرمز را خواهد بست.

در یک سال گذشته ایالات متحده امریکا هم حضور قوای بحری خود را در این منطقه تقویه کرده و دو کشتی بزرگ طیاره بردار دیگر را در این آبها جابجا نموده است.

وزیر خارجه مصر محمد عمرو با همتای روسی خود سرگی لافروف در ماسکو ملاقات کرد

بعد از این ملاقات وزیر خارجه روسیه به خبرنگاران گفت، دو وزیر در مورد ضرورت عاجل آتش بس در سوریه به منظور آغاز یک پروسه سیاسی ایجاد ثبات در این کشور، موافقه نمودند.

لافروف گفت، جامعه جهانی باید از فشار برای برکناری رییس جمهور سوریه بشار الاسد و تعین پیش شرط ها برای مذاکرات، خود داری نماید.

آقای لافروف همچنان افزود که در رابطه با بحران بین اسرائیل و فلسطینی ها، ماسکو و قاهره موقف مشترک دارند.

عمرو از اسرائیل خواست که گسترش اعمار شهرک های مسکونی را برای یهودیان در منطقه اشغالی کرانه غربی متوقف بسازد.

لافروف آخرین بار در ماه نومبر در قاهره با عمرو ملاقات کرد. در این سفر آقای لافروف با رییس جمهور مصر محمد مرسی هم صحبت کرده بود.

دیروز پنجشنبه لافروف با معاون وزیر خارجه سوریه فیصل مکداد در ماسکو صحبت کرد.

از وزیر دفاع سابق روسیه برای پاسخ به سوال ها در مورد دستبرد 100 میلیون دالر تحقیق می شود

وزیر دفاع سابق روسیه اناتولی سردیکوف برای پاسخ به سوال ها در مورد دستبرد به 100 میلیون دالر در قضیه فساد اداری در این وزارت، دعوت شده است. ولادمیر مارکین سخنگوی کمیته تحقیقات روسیه روز جمعه گفت، سخنان سردیوکوف توسط تحقیق کننده گان دقیق بررسی خواهد شد.

بعد از آغاز این ماجرا در ماه نومبر سردیکوف توسط رییس جمهور پوتین از وظیفه برکنار شد. خود سردیکوف هنوز متهم نشده، ولی یکی از همکارانش یف گینیا واسیلیفا به فساد و اختلاس متهم گردیده است.

خانم واسیلیفا به دست داشتن در قضیه متهم است که در آن ملکیت مربوط به وزارت دفاع با نرخ کمتر از نرخ بازار به یک شخص مربوط به به وزارت دفاع فروخته شده است. در این معامله سه ملیارد روبل که معادل 100 ملیون دالر می شود به دولت خساره رسیده است.

چنین شایعات وجود دارد که سردیوکوف با واسیلیفا همدست می باشد زیرا در خبرهای مطبوعات آمده است که در جریان عملیات بر خانه واسلیلفا برای دستگیری وی، سردیوکوف هم با او در خانه اش یکجا بود.

در اثر ریزش برف سنگین در ولایت بامیان راه های مواصلاتی این ولایت مسدود گردید

در اثر ریزش برف سنگین در ولایت بامیان راه های مواصلاتی این ولایت مسدود گردیده است.

رضا رفعت رییس اداره مبارزه با حوادث ولایت بامیان به رادیو آزادی گفت، از دیشب تا کنون کوتل قوناب که بامیان را به دایکندی وصل می نماید، کوتل شاه تو و راه بین ولسوالی بامیان و دایکندی به روی ترافیک مسدود گردیده است.

به گفته آقای رفعت، اگر برفباری ها ادامه یابد و راه ها همچنان مسدود باشد ما شاهد تلفات جانی مردم محل خواهیم بود.

رهبر حزب دموکرات های امریکا: چنین معلوم می شود که امریکا به سمت سقوط سال مالی در حرکت است

رهبر حزب اکثریت دموکرات ها در مجلس سنای امریکا هری رید اظهار داشت، چنین معلوم می شود که امریکا بسمت فیسکل کلیف یا سقوط سال مالی در حرکت می باشد.

آقای رید روز پنجشنبه اظهار داشت تا ختم سال جاری زمان کافی برای رسیدن به موافقت در مورد افزایش مالیه و کاهش مصارف حکومت وجود ندارد.

اگر در مورد راه تدریجی کسر بودجه امریکا تا 31م ماه دسمبر موافقه حاصل نشود برنامه 600 ملیارد دالری افزایش مالیه و کاهش مصارف خود به خود جامه عمل می پوشد که این حرکت امریکا را به یک نزول و بحران دیگر اقتصادی روبرو خواهد ساخت.

رییس جمهور اوباما رخصتی خود را قطع کرده به واشنگتن برگشته است تا با اعضای کانگرس در این مورد تماس بگیرد و از این بحران جلوگیری نماید.

رهبر یگ گروه که مواد مخدر افغانستان را به روسیه انتقال میداد در امارات متحده عرب بازداشت شد

رهبر یگ گروه جنایتکار بین المللی که مواد مخدر افغانستان را به روسیه انتقال میداد در یک عملیات خاص در امارات متحده عرب بازداشت شد.

مقامات مبارزه با مواد مخدر در روسیه اظهار داشتند که مامورین امنیتی رهبر یک گروه قاچاقبران بین المللی بنام عطا بیک گل محمدوف را در امارات دستگیر نمودند.

به گفته مقامات امنیتی روسیه، آنها از چندین سال به اینسو در جستجوی گل محمدوف بودند که مواد مخدر افغانستان را از طریق آسیای میانه به روسیه قاچاق می کرد.

در این عملیات مشترک مقامات امنیتی روسه، پولیس بین المللی یا انترپول و همچنان وزارت داخله امارات و اداره مبارزه با مواد مخدر امریکا سهم داشتند.

به گفته مقامات روسیه این عملیات سبب شد که در حدود 900 کیلوگرام هروئین خالص در روسیه بدست مقامات امنیتی برسد.

همین منابع اظهار داشتند که در حدود 400 کیلوگرام این مواد به گروه گل محمدوف تعلق داشت.

برای خروج و انتقال تجهیزات و وسایل نظامی امریکا از افغانستان به 6 ملیارد دالر ضرورت است

اداره محاسبه امریکا می گوید که برای خروج و انتقال تجهیزات و وسایل نظامی امریکا از افغانستان تقریبا شش ملیارد دالر دیگر مصرف خواهد شد.

نظر به یک گزارش نو این اداره که جزئیات آن دیروز در روزنامه واشنگتن پوست به نشر سرید، ایالات متحده در 10 سال گذشته 600 ملیارد دالر بر قوای نظامی خود در افغانستان مصرف کرده است.

اداره محاسبه ایالات متحده می گوید با این مصارف خرج جنگ افغانستان نسبت به عراق بیشتر می شود.

رییس جمهور برکنار شده مصر حسنی مبارک از زندان به یک شفاخانه نظامی انتقال داده می شود

رسانه های رسمی مصر شام گذشته خبر دادند که رییس جمهور برکنار شده این کشور حسنی مبارک از زندان به یک شفاخانه نظامی انتقال داده خواهد شد.

این معلوم نشد که مبارک چه وقت و به چه دلیل به شفاخانه انتقال داده می شود. مبارک اکنون در حبس ابد بسر می برد.

تورن جنرال محمد ابراهیم رییس شعبه محابس مصر اظهار داشت که څارنوال طلعت ابراهیم بعد از بدست آوردن پیشنهادات در راپور صحی مبارک، در این مورد موافقه کرده است.

مبارک که در نتیجه افتیدن در قبرغه و سر زخمی شده است هفته گذشته هم برای معالجه به شفاخانه نظامی انتقال داده شده بود.

مبارک بخاطر حمله کشنده بر علیه مظاهره کننده گان دو سال قبل که خواهان برکناری وی بودند به حبس ابد محکوم شده است.

حامد کرزی برای مذاکراه در مورد پیمان امنیتی با بارک اوباما، 10 روز بعد عازم آنکشور می شود

رییس جمهور افغانستان حامد کرزی برای مذاکراه در مورد پیمان امنیتی با رییس جمهور امریکا بارک اوباما 10 روز بعد عازم این کشور می شود.

نظر به خبرها دپلومات های بلند رتبه دو کشور در مورد جزئیات و شرایط این پیمان بین دو کشور صحبت کرده اند.

رییس جمهور کرزی هفتم جنوری به امریکا خواهد رفت تا در مورد چگونگی شرایط حضور سرباران باقی مانده امریکایی بعد از سال 2014 در افغانستان صحبت کند.

گفته می شود که در این مذاکرات حساس ترین مساله، مصونیت سربازان امریکایی در افغانستان می باشد.

افغانستان خواهان تضمین کمک های درازمدت مالی و نظامی امریکا می باشد.

بیلاول بوتو فرزند صدراعظم سابق پاکستان "بی نظیر بوتو" فعالیت سیاسی اش را آغاز کرد

فرزند صدراعظم سابق پاکستان بی نظیر بوتو و رییس جمهور کنونی این کشور آصف علی زرداری روز پنجشنبه همزمان با پنجمین سالگرد کشته شدن مادرش، فعالیت سیاسی را آغاز کرد.

بیلاول بوتوی 24 ساله در حضیره خانوادگی بوتو در ایالت سند به هزاران نفر سخنرانی کرد:
« من وارث شهید ذالفقار علی بوتو و فرزند شهید بی نظیر بوتو، از شما سوال می کنم که چرا به قاتل مادرم که دستگیر شده است، جزا داده نمی شود؟ »

بیلاول که در پهلوی پدرش آصف علی زرداری ایستاده بود در صحبت های خود تعهد کرد که مبارزه را بر علیه گروه ضد دموکراتیک در این کشور ادامه میدهد.

بیلاول که هم اکنون با پدرش رهبر مشترک حزب مردم پاکستان می باشد بخاطر کمی سن نمی تواند در انتخابات سال آینده سهم بگیرد. اما او در مبارزات انتخاباتی حزب مردم پاکستان اهمیت خاص دارد.

بیلاول در سال 2007 بعد از کشته شدن مادرش در یک حمله انفجاری کشته شد، رهبر حزب مردم تعین شد ولی تا حال در بریتانیا مشغول درس در پوهنتون بود و در سیاست نقش واضح نداشت.

افراد مسلح افراطی در شمال غرب پاکستان بر یک پوسته تلاشی حمله کرده، 22 را ربوده اند

مقامات محلی می گویند، افراد مسلح افراطی در شمال غرب پاکستان بر یک پوسته تلاشی حمله کرده و حد اقل 22 سرباز ملیشه پاکستان را ربوده اند.

مقامات اظهار می دارند که دیروز صبح ده ها نفر مسلح با راکت ها، ماشیندار ها و بمب های دستی مجهز بودند، در منطقه قبایلی پاکستان بر یک پوسته حمله کرده دو نفر را کشته و 22 نفر را اسیر گرفته اند.

مسوولیت این حمله را تا حال کسی به عهده نگرفته است. اما مقامات پاکستان به این باورند که این حمله از سوی طالبان پاکستانی صورت گرفته است.

این مناطق قبایلی در پاکستان مرکز گروه طالبان بشمار می رود.

حکومت نو جاپان: بر پلان های حکومت قبلی در مورد ترک استفاده از انرژی اتومی تجدید نظر می شود

حکومت نو جاپان می گوید، بر پلان های حکومت قبلی در مورد ترک استفاده از انرژی اتومی تجدید نظر می کند.

حکومت قبلی جاپان بعد از فلاکت منبع اتومی فوکو شمیا اظهار داشت که تا سال 2040 استفاده از برق اتومی را قطع خواهد کرد.

بعد از این حادثه تمام شبکه های اتومی بجز از دو شبکه در این کشور از کار باز ماندند.

اما وزیر برق نو جاپان توشی میستو موتیگی دیروز گفت، اگر تائید شود که منابع اتومی این کشور مصوون و محفوظ هستند، در آنصورت آماده است که امر فعالیت دوباره آنها را صادر نماید.

«در مورد اینکه اپوزسیون مصر طرفداران خود را تشویق کردند تا حکومت مرسی را سرنگون سازند، تحقیق صورت گیرد»

لوی څارنوال مصر دستور داد که در مورد اتهامات در رابطه بااینکه گویا رهبران اپوزسیون طرفداران خود را تشویق کرده اند تا حکومت رییس جمهور محمد مرسی را سرنگون بسازند، تحقیقات صورت بگیرد.

منابع قانونی می گویند که هدف این تحقیقات، محمد البرادعی برنده جایزه صلح نوبل، عمرو موسی رییس سابق اتحادیه عرب و حمدین صباحی Hamdeen Sabbahi می باشند.

در انتخابات ریاست جمهوری مصر که مرسی در آن پیروز شد، موسی و حمدین کاندید بودند.

لوی څارنوال مصر بعد از آنکه در ماه گذشته علیه آنها شکایت ها را بدست آورد، تحقیقات را در مورد آنها آغاز کرد.

مخالفین حکومت مصر می گویند که هدف از این تحقیقات از بین بردن اپوزیسیون سیاسی در این کشور می باشد.

در ولسوالی لاش و جیون ولایت فراه یک گروه هشت نفری رباینده گان دستگیر شدند

مقامات امنیتی ولایت فراه می گویند که در ولسوالی لاش و جیون این ولایت یک گروه هشت نفری رباینده گان دستگیر شدند.

نظر به گزارش خبرنگار رایو آزادی از ولایت فراه سخنگوی والی این کشور عبدالرحمن ژوندی دیروز گفت که افراد دستگیر شده یک هفته قبل یک تاجر را ربوده بودند، ولی مامورین امنیتی این تاجر را سالم رها کرده و هشت نفر رباینده را دستگیر نمودند.

« شش روز قبل یک نفر بنام عبدالهادی را اختطاف کننده ها از پیشروی خانه اش ربوده بودند که خوشبختانه در عملیات مشترک اردو و پولیس ملی پیدا شد و کسانی که او را ربوده بودند هم دستگیر شدند. »

سحنگوی والی فراه در مورد هویت رباینده گان معلومات نداد ولی چنین معلوم می شود که رباینده گان با گروه های مسلح مخالف دولت ارتباط دارند.

مامورین امنیتی در ولایت کندهار 21 طالب مسلح را دستگیر و یک تن آنها را کشته اند

مقامات ولایت کندهار می گویند که مامورین امنیتی در این ولایت 21 طالب مسلح را دستگیر و یک تن آنها را کشته اند.

در یک اعلامیه دفتر مطبوعاتی ولایت کندهار آمده است که آمر امنیت سمونوال رحمت الله اطرافی گفته است این افراد در ظرف یک هفته گذشته توسط پولیس ملی و محلی دستگیر شده اند.

او ادعا کرد که در عملیات برای دستگیری این افراد یک تعداد اسلحه هم بدست پولیس رسیده است.

گروه های مسلح ضد دولت تا حال در این مورد چیزی نگفته اند.

دختری که در دهلی جدید مورد تجاوز جنسی چند پسر قرار گرفته بود، برای تداوی به سنگاپور منتقل شد

دختر جوانی که در یک بس شهری در دهلی جدید مورد تجاوز جنسی چند پسر قرار گرفت، برای تداوی بیشتر به سنگاپور منتقل شد.

تجاوز جنسی گروهی از مجرمین بالای این دختر، سبب تظاهرات گسترده و خشونت بار در پایتخت هندوستان شد.

در یک اعلامیهء نشر شده از شفاخانهء "مونت الیزابیت" Mount Elizabeth سنگاپور آمده است که این دختر در جریان شب از دهلی جدید به سنگاپور منتقل شده و با وضعیت صحی "نهایت وخیم" به این شفاخانه رسیده است.

گزارش ها می رسانند که این دختر 23 ساله حالا به کمک وسایل تخنیکی تنفس می کند.

تجاوز جنسی بالای این دختر در شانزدهم ماه دسمبر سبب راه اندازی تظاهرات خشونتبار در دهلی جدید و دیگر شهر های هندوستان شد.

در جریان برخورد با مظاهراه چیان یک مامور پولیس کشته شد.

مسوولان ولایت پروان از کشف دو نیم تن مواد انفجاری در مربوطات این ولایت خبر دادند

مسوولان ولایت پروان از کشف دونیم تن مواد انفجاری در مربوطات این ولایت خبر می دهد.

روشنا خالد سخنگوی والی پروان امروز به رادیو آزادی گفت، این مواد انفجاری در جریان عملیات نیروهای ریاست امنیت ملی از ولسوالی سیاه گرد این ولایت به دست آمده است.

خانم روشنا گفت که در پیوند به این قضیه دو تن دستگیر شده اند.

به گفته او این مواد انفجاری در داخل یک موتر نوع سوپرکشتم جاسازی شده بود.

یک هیات حکومت سوریه با مقامات روسی در مورد پیشنهاد برای پایان بحران سوریه در مسکو دیدار می کند

گزارش ها می رسانند که قرار است یک هیات حکومت سوریه با مقامات روسی در مورد پیشنهاد برای پایان بحران سوریه در مسکو دیدار کند.

خبرگزاری های رویترز و ایترتاس گزارش می دهد که فیصل مقداد معین وزارت خارجه سوریه در راس این هیات قرار دارد.

گزارش ها در مورد دیدار این هیات سوریه با وزیر خارجه روسیه در حالی نشر می شود که قرار است لخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب به روز شنبه با مقامات روسی در مسکو، در باره بحران سوریه گفتگو کند.

ابراهیمی در چند روز گذشته با بشار الاسد رییس جمهور و سایر مقامات سوریه دیدار کرد.

روسیه یکی از متحدین رژیم سوریه به حساب می آید و برای این کشور اسلحه را فراهم می کند اما مسکو می گوید که از اسد حفاظت نمی کند بلکه می خواهد تا مردم سوریه بحران میان خود را از طریق مذاکرات حل و فصل کنند.

یک سخنگوی رییس جمهور سابق امریکا: جورج هاربرت بوش برای معالجه به شفاخانه منتقل شده است

یک سخنگوی رییس جمهور سابق امریکا می گوید: جورج هاربرت بوش برای معالجه به شفاخانه منتقل شده است.

براساس گزارش ها، آقای بوش در حال حاضر در بخش مراقبت جدی در شفاخانه هاستن در ایالت تکزاس بستری است.

جیم مک گرات سخنگوی چهل و یکمین رییس جمهور امریکا می گوید: جورج بوش هشتاد و هشت ساله، به دنبال بیماری و تب خیلی زیاد به شفاخانه منتقل شد.

به گفته آقای مک گرات، بوش در وضیعت جدی قرار دارد و اعضای خانواده اش در شفاخانه بسر می برند.

جورج هاربرت بوش، از سال 1989 تا 1993 میلادی رییس جمهور امریکا بود. او در انتخابات سال 1992 میلادی از سوی بل کلنتن شکست خورد اما پسرش جورج واکر بوش برای هشت سال، در مقام ریاست جمهوری امریکا باقی ماند.

رییس جمهور کرزی قبل از سفرش به واشنگتن، با رهبران جهادی یک جلسه مشورتی را در کابل برگزار کرد

رییس جمهور کرزی پیش از سفرش به واشنگتن، با رهبران جهادی یک جلسه مشورتی را در کابل برگزار کرده است.

در خبرنامه نشر شده از سوی دفتر رییس جمهور آمده است که شرکت کننده های این جلسه از حامد کرزی خواسته اند تا با رییس جمهور امریکا در چهار چوب "منافع و حاکمیت ملی" افغانستان مذاکره کند.

قرار است رییس جمهور کرزی برای دیدار با رییس جمهور امریکا، در ماه جنوری به واشنگتن سفر کند.

انتظار می رود روند مصالحه با مخالفان مسلح دولت افغانستان و پیمان همکاری های ستراتیژیک بین کابل و واشنگتن، از عمده ترین مسایل مورد بحث میان حامد کرزی و بارک اوباما باشد.

حامد کرزی پیش از این گفته بود که در سفرش به واشنگتن از حکومت امریکا خواهد خواست تا نیروهای نظامی افغانستان را تقویت و تجهیز کند.

اعضای خانواده "نرگس" زنی که یک مشاور امریکایی را به قتل رساند می گویند که وی بیماری روانی دارد

اعضای خانوادهء نرگس، زنی که یک مشاور امریکایی که به روز دوشنبه در کابل با ضرب گلوله به قتل رساند، میگویند که وی بیماری روانی دارد.

فرزندان نرگس به خبرگزاری رویترز گفته اند که مادرشان آنها را لت و کوب می کرد و حتی باری آنها را با کارد تهدید کرده است.

سعید پسر 16 سالهء نرگس گفته است که مادرش حد اقل دوبار قصد کرده است تا خود کشی کند.

نرگس 40 ساله بوده و مادر سه فرزند است. او روز دوشنبه در قوماندانی امنیه کابل، بالای یک مشاور امریکایی با تفنگچه تیر اندازی کرد و او را به قتل رساند.

مقامات امنیتی در ولایت قندز یک گروه چهار نفری دزدان و رهزنان را دستگیر کرده اند

مقامات امنیتی در ولایت قندز می گویند: یک گروه چهار نفری دزدان و رهزنان را دستگیر کرده اند.

سید سرور حسینی سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت قندز می گوید: این گروه دزدان در نتیجه عملیات در ولسوالی خان آباد دستگیر شده اند که یک گروه خطرناک بوده و در نا امنی های چندین ساله در ولایت قندز دخیل بوده اند.

آقای حسینی همچنان افزود: این گروه برای به دست آوردن پول با گروه های مخالف حکومت هم همکاری های داشته است.

رییس جمهور گرجستان به افغانستان می رود تا سال نو عیسوی را با سربازان کشورش جشن بگیرد

میخایل ساکاشویلی رییس جمهور گرجستان به افغانستان می رود تا سال نو عیسوی را با سربازان کشورش جشن بگیرد.

در پیام نشر شده در صفحه فیس بوک ساکاشویلی آمده است که رییس جمهور گرجستان برای اینکه شخصاً به سربازان کشورش سال نو را تبریک بگوید، به افغانستان سفر می کند.

در همین پیام همچنان آمده است که ساکاشویلی شب نخست سال نو را در ولایت هلمند سپری خواهد کرد.

گرجستان 925 سرباز در افغانستان دارد که در چهارچوب نیرو های ناتو وظیفه اجرا می کنند.

750 سرباز گرجستانی در هلمند و 175 تن دیگر آنها در کابل مستقر اند.

تا به حال هجده سرباز گرجستانی در ماموریت افغانستان کشته و بیش از 30 تن دیگر آنها زخمی شده اند.

شینزو آبی صدراعظم جدید جاپان تعهد کرد که اقتصاد این کشور را بازسازی خواهد کرد

شینزو آبی صدر اعظم تازه انتخاب شده جاپان تعهد کرده است که اقتصاد این کشور را بازسازی کرده و روابط توکیو را با ایالات متحده امریکا تقویت خواهد کرد.

آبی در نخستین کنفرانس خبری اش پس از رسیدن به موقف صدارت، دیروز همچنان متعهد شد که در اختلافات موجود میان چین و جاپان بر سر ملکیت جزایر واقع در آبهای شرقی آسیا، موقف جدی تری را اختیار خواهد کرد.

آبی دیروز توسط مجلس نماینده گان جاپان به حیث صدر اعظم انتخاب شد. او حزب لبرال دموکرات جاپان را در انتخابات پارلمانی شانزدهم ماه دسمبر به پیروزی رساند.

ابی در سال های 2006 و 2007 میلادی نیز به حیث صدر اعظم جاپان کار کرده است. او یکی دیگر از صدر اعظمان پیشین جاپان، تارو آسو را به حیث وزیر مالیه تعیین کرد.

سنای روسیه پیشنهادی را تصویب کرد که بر اساس آن امریکایی ها نمی توانند کودکان روسی را فرزندی گیرند

مشرانو جرگهء روسیه به اتفاق آرا، پیشنهادی را تصویب کرد که بر اساس آن امریکایی ها نمی توانند کودکان روسی را به فرزندی بگیرند.

این مقرره حالا برای توشیح به رییس جمهور ولادمیر پوتین فرستاده می شود.

لایحه یاد شده در پاسخ به مقررهء مگنتسکی تصویب می شود که اخیراً در امریکا تصویب و توشیح شد.

مقررهء مگنتسکی بالای روس های که در قضیهء مرگ یک وکیل ضد فساد اداری به نام سرگی مگنتسکی دخیل دانسته می شوند، تحریم ها را وضع می کند.

مخالفان لایحه تازه تصویب شده در مشرانو جرگهء روسیه می گویند: این لایحه بالای زنده گی کودکان یتیم روسی تاثیر منفی می گذارد.

وزارت خارجه امریکا به رادیو آزادی گفت، واشنگتن از تصویب این لایحه در روسیه متاسف است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG