لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۰:۳۹

خبر ها

مرحله چهارم انتقال مسوولیت های امنیتی به نیروهای افغان تا دو ماه دیگر آغاز می شود

مرحله چهارم انتقال مسوولیت های امنیتی از عساکر بین المللی به نیروهای افغان تا دو ماه دیگر آغاز می شود.

داکتر اشرف غنی احمدزی رییس کمسیون انتقال مسوولیت های امنیتی امروز به خبرنگاران گفت که در این مرحله مسوولیت تامین امنیت 52 ولسوالی 13 ولایت به نیروهای امنیتی افغان سپرده می شود.

پروسه انتقال مسوولیت های امنیتی از سربازان بین المللی به نیروهای افغان سال گذشته آغاز شده و به گفته مسوولان تا اکنون مسوولیت تامین امنیت بیش از 75 درصد نفوس کشور به نیروهای افغان سپرده شده است.

شورای عالی صلح: سرنوشت طالبانی که از زندان های پاکستان رها شده اند، معلوم نیست

شورای عالی صلح افغانستان می گوید: در آینده نزدیک در مورد سرنوشت طالبانی که از زندان های پاکستان آزاد شده اند از مقامات آن کشور معلومات می خواهد.

محمد اسماعیل قاسمیار مشاور امور بین المللی این شورا در صحبت با رادیو آزادی گفت، که پاکستان تنها اسمامی افراد آزاد شده را در اختیار آنان قرار داده است، اما تا حالا معلوم نیست که این زندانیان رها شده در کجا اند.

کابل و اسلام آباد حدود دو ماه قبل روی آزادی شماری از طالبان از زندان های پاکستان توافق کردند.

اما مسوولان شورای عالی صلح می گویند که تا اکنون پاکستان در قسمت آزادی طالبانی که افغانستان تقاضای آزادی آنان را کرده، اقدام نکرده است.

رهبران حزب بهارتیه جناتا حکومت هند را شدیداً مورد انتقاد قرار دادند

حزب مخالف حکومت هند، در مراسمی که امروز به یادبود از یک دختر که قربانی تجاوز جنسی گروهی در آن کشور شد، از حکومت هند شدیداً انتقاد کرد.

ارون جیتلی و خانم سوشما سواراج دو تن از رهبران حزب بهارتیه جناتا در این نشست گفتند: قانون باید با این گونه جنایات برخورد جدی کند.

خانم سواراج در بخشی از اظهاراتش گفت: حکومت به اعتراض های مردم خاموشی اختیار کرده است:

« این دختر رفت اما روح تمام کشور را بیدار کرد. در مسیری که همه در سرتاسر کشور جمع شدند، از هیچ کس درخواست نشده بود، هیچ دعوتی از مردم صورت نگرفته بود. هیچ یک از رهبران این حرکت در آن سهم نداشتند. کودکان، دختران همه به خواست خود از خانه های شان بیرون شدند. هزاران تن آنها در سرتاسر کشور تجمع کرده و نظام و حاکمان خود را به چالش کشیدند. اما من تعجب می کنم که حاکمان به تمام خواست مردم، خود را به ناشنوایی زده اند.»

بر اساس گزارش ها، این دختر بیست و سه ساله پس از تجاوز جنسی گروهی در شانزدهم دسمبر، به یکی از شفاخانه های سنگاپور منتقل شد و روز شنبه در همانجا جان داد.

مرگ این دختر باعث راه اندازی تظاهرات گسترده در سراسر هندوستان شد و مردم خواهان اعدام عاملین این جنایت شده اند.

چندین انفجار عراق را تکان داد

انفجار های امروز در سرتاسر عراق، ده کشته و چندین زخمی برجا گذاشت.

بر اساس گزارش ها، تنها هفت تن از یک خانواده در انفجار بمب های که خانه های آنها را در منطقه موصائب در جنوب بغداد هدف قرار داد، کشته شده اند.

مقامات می گویند: قربانیان ظاهراً بخاطر هدف قرار گرفتند که شعیه مذهب بودند.

شهر حیلا در جنوب بغداد و کرکوک در شمال عراق هم امروز شاهد انفجار ها بوده اند.

مسوولیت این رویداد ها را تا حالا کسی به عهده نگرفته است.

صد ها باشنده تخار خواهان برکناری قوماندان امنیه ولسوالی فرخار شدند

صد ها تن از باشنده های ولسوالی فرخار تخار در یک راهپیمایی خواهان برکناری قوماندان امنیه ولسوالی فرخار و مرکز این ولایت شدند.

مظاهره کنندگان این دو مسوول امنیتی را متهم به قاچاق مواد مخدر و قتل های زنجیریی کرده اند.

خبرنگاران رادیو آزادی در محل تلاش کرد تا در ارتباط به این ادعا مردم، نظر قوماندان امنیه تخار را بگیرد اما وی حاضر به صحبت نشد.

اما احمد فیصل بیگزاد والی تخار در صحبت با رادیو آزادی گفت که این قضیه تحت بررسی آنان قرار دارد.

ولسی جرگهء افغانستان فیصله کرد که چهار وزیر نباید استیضاح شوند

ولسی جرگهء افغانستان نام چهار وزیر کابینه را از لست کسانی که قرار است، استیضاح شوند، بیرون کرد.

وزیران دفاع، داخله، انکشاف شهری و تحصیلات عالی از جمله وزیران اند که از استیضاح معاف شدند.

برخی از نماینده های مردم در ولسی جرگه گفتند که این وزرا در سال 1390 در پست های که اکنون ایفای وظیفه می کنند، نبودند و نباید از آنان در مورد عدم مصرف بودجه انکشافی سال گذشته سوالات مطرح شود.

اما برخی از وکیلان با این فیصله ولسی جرگه مخالفت نشان داده و این کار را خلاف اصول داخلی این جرگه عنوان کرده اند.

ولسی جرگه حدود یک ماه قبل فیصله کرد تا یازده وزیر کابینه را به دلیل اینکه بودجه انکشافی شان را کمتر از پنجاه درصد به مصرف رسانده اند استیضاح می کنند.

هیات اداری ولسی جرگه می گوید، که به زودی از سوی کمیته روسا، تاریخ استیضاح هفت وزیر دیگر اعلام خواهد شد.

صدراعظم جاپان اجازه می دهد که تاسیسات نو هسته یی در این کشور ساخته شود

صدراعظم نو جاپان، دو روز پس از بازدید از تاسیسات هسته یی ویران شده فوکوشیما، گفته که اجازه می دهد تا تاسیسات نو هسته یی در آن کشور ساخته شوند.

شینزو آبی امروز گفت که او قصد دارد تا فیصله حکومت قبلی را که گفته بود، جاپان باید وابسته گی به برق هسته یی را کاهش دهد، معکوس خواهد ساخت.

حکومت سابق جاپان در نظر داشت تا پنجاه ریکتر هسته یی را در آن کشور بسته کند.

صدراعظم نو جاپان امروز وعده داده و گفت: ریکتر های که تازه در جاپان ساخته می شوند، از آنهای که در تاسیسات هسته یی فوکوشیما وجود داشتند، کاملاً متفاوت خواهند بود.

در نتیجه زلزله نیرومند جاپان که سونامی یعنی آبخیزی اوقیانوس آرام را با خود داشت، تاسیسات هسته یی فوکوشیمای جاپان شدیداً صدمه دید و از کار باز ماند.

مردم جهان برای تجلیل از سال نو عیسوی آماده می شوند

مردم جهان برای تجلیل از سال نو عیسوی آماده می شوند. نخستین مناطق جهان که سال نو را تجلیل می کنند، کیریباتی، جزیرهء موسوم به کرسمس و کشور ساموا در اقیانوس آرام خواهند بود.

سال 2013 در همین مناطق، ساعت دو و سی دقیقه امروز به وقت کابل آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش ها، در شهر سیدنی آسترالیا که تا ساعات بعد شاهد تجلیل از سال نو خواهد بود، صد ها هزار تن منتظر آغاز سال 2013 استند.

اما رقابت های از سوی پکن، برج خلیفه در دوبی، میدان سرخ در مسکو و همچنان شهر ریو دی جنیروی برازیل با سیدنی آسترالیا در مورد تجلیل از سال نو وجود دارد.

انتظار می رود در شهر های مختلف جهان کنسرت ها و مراسم موسیقی به خاطر تجلیل از سال نو برگزار شود.

هیلار کلنتن بخاطر لخته شدن خون در دماغش، بستری شد

هیلاری کلنتن وزیر خارجه امریکا پس از لخته شدن خون در دماغش، در شفاخانه بستری شده است.

خانم کلنتن در آغاز ماه دسمبر بخاطر مشکل در معده اش بیمار شد و سپس در ناحیه سر خود صدمه مغزی دیده و بیهوش شد.

فلیپ راینس سخنگوی وزیر خارجه امریکا می گوید: داکتران نمونه از خون وی را مورد آزمایش قرار داده اند تا ببیند که کلنتن چگونه باید تحت مراقبت قرار گیرد.

به گفته راینس، قرار است هیلاری کلنتن که شصت و پنج سال عمر دارد، برای چهل و هشت ساعت در شفاخانه باقی بماند.

اعضای مجلسین امریکا تلاش دارند تا برای بیرون رفت از پرتگاه اقتصادی، به توافق برسند

آخرین روز سال 2012 در واشنگتن فرا رسیده جایکه اعضای هر دو مجلس این کشور در کمتر از بیست و چهار ساعت می خواهند به یک توافق برای بیرون رفت از آنچه پرتگاه اقتصادی خوانده شده، دست یابند.

گفته می شود که قبلاً روی برنامه شش صد میلیارد دالری که در نتیجه آن مالیه به صورت اتومات افزایش می یابد و همچنان کاهش کمک های مالی اداره های حکومت را به همراه دارد توافق صورت گرفته اما گفته می شود که این برنامه، امریکا را به سوی یک بحران مالی سوق خواهد داد.

میچ مک کونیل رهبر یک اقلیت جمهوریخواهان در سنای امریکا می گوید: باید خانواده های امریکایی از افزایش مالیه در امان باشند:

« من از ناحیه نبود یک اقدام فوری نگرانی دارم. من فکر می کنم که همه ما می دانیم، وقت در حال تمام شدن است. خیلی از قمار های سیاسی هم دور است. ما نیاز داریم تا خانواده ها و تجارت امریکایی ها را بخاطر افزایش مالیه بزرگ، مصوون نگهداریم.»

اگر قانون کاهش مالیه که در زمان رییس جمهور سابق جورج بوش تصویب شده بود، تا اواخر امروز تمدید نشود، امریکایان مجبور خواهند بود که سالانه به طور اوسط دوهزار دالر مالیه بیشتر بپردازند.

در اثر حمله هوایی نیروهای ایتلاف، هفت فرد مسلح در ولایت کنر کشته شدند

مقام های امنیتی ولایت کنر می گویند: در اثر حمله یک طیاره بی پیلوت نیروهای ایتلاف در ولسوالی غازی آباد، هفت فرد مسلح کشته شدند.

هارون سخنگوی قول اردو 201 سیلاب در شرق افغانستان در صحبت با رادیو آزادی گفت که این حمله شام دیروز بالای یک گروه مسلح صورت گرفته است.

وی می گوید:

« نیرو های ایتلاف شام دیروز توسط طیاره های بی پیلوت بر یک گروه مسلح در ولسوالی غازی آباد این ولایت حمله کردند، که در نتیجه آن هفت تن از مخالفان کشته شدند.»

مخالفان مسلح در این مورد تا حالا ابراز نظر نکرده اند.

هشت تانکر تیل در ولایت ننگرهار حریق شدند

هشت تانکر تیل در ولایت ننگرهار حریق شدند.

حضرت حسین مشرقی وال سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار صبح امروز به رادیو آزادی گفت که این حادثه شام روز گذشته در ولسوالی بهسود رخ داده است.

به گفته وی این حادثه ناشی از انفجار بمبی بود که در یک سرای تیل رخ داده است.

آقای مشرقی وال می گوید، این آتش سوزی توسط تیم اطفاییه خاموش شده و در این حادثه یک تن زخم برداشته است.

یازده تن در ولسوالی کوهستان راغ بدخشان زیر برف گیرمانده اند

مسوولان در ولایت بدخشان می گویند که در ولسوالی کوهستان راغ این ولایت 11 تن زیر برف شده اند.

مولوی ذبیح الله عتیق رییس شورای ولایتی بدخشان به رادیو آزادی گفت که تیم عملهء نجات به ساحه رفته و تا اکنون اجساد هشت تن را از زیر برف بیرون کشیده اند.

طی روز های اخیر برف باری های سنگین و نبود امکانات مناسب در شماری از مناطق کشور زندگی مردم را با مشکل مواجه ساخته است.

«ذخایر مواد نفتی، گاز و شرکت های امنیتی خصوصی از ساحه پارک های صنعتی به دور انتقال شوند»

شورای امنیت ملی افغانستان فیصله کرده است تا تمامی ذخایر مواد نفتی، گاز و شرکت های امنیتی خصوصی از ساحه پارک های صنعتی به دور انتقال شوند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهور گفته است که این شورا به وزارت تجارت و صنایع وظیفه سپرده است تا به زود ترین فرصت برای شرکت های نفتی محل مناسب را تثبت نماید.

گفته می شود موجودیت این ذخایر و شرکت های خصوصی در ساحه پارک های صنعتی تهدید جدی را برای سرمایه گذاران و باشند های محل متوجه ساخته است.

بارک اوباما از جمهوری خواهان خواست تا در مورد تصویب قانون کاهش مالیه مذاکره کنند

رییس جمهور امریکا دیروز بر جمهوری خواهان فشار وارد کرد تا برای رسیدن به یک توافق جهت جلوگیری از آنچه که "پرتگاه مالی" خوانده می شود مذاکره کنند.

باراک اوباما هنگام مصاحبه با تلویزیون ان بی سی، جمهوری خواهان را متهم ساخت که به امتیازات که او قایل شده است جواب مثبت نداده اند.

اگر قانون کاهش مالیه که در زمان رییس جمهور سابق جورج بوش تصویب شده تا اواخر امروز تمدید نشود امریکایان مجبور خواهند بود که سالانه به طور اوسط دوهزار دالر مالیه بر درآمد بیشتر بپردازند.

رییس جمهور اوباما می خواهد که کاهش مالیه برای همهء امریکایان ادامه یابد مگر برای ثروتمندان دو فیصد بیشتر خواهد بود.

ولی جمهوری خواهان می خواهند که ثروتمندان هم کاهش مالیه داشته باشند و می گویند که آنها می خواهند هم ثروتمندان و هم مردم نادار از کاهش مالیه مستفید شوند.

اگر تا اواخر امروز کدام توافق در بارهء کاهش تدریجی کسر بودجه به میان نیاید، بیش از 600 ملیارد دالر افزایش مالیات و کاهش مصارف به صورت اوتوماتیک نافذ می شود که امکان دارد یک رکود اقتصادی دیگر را به میان آورد.

رییس جمهور امریکا قانون مراقبت بر فعالیت های جاسوسان خارجی را تمدید کرد

باراک اوباما رییس جمهور امریکا دیروز قانون مراقبت بر فعالیت های جاسوسان خارجی و دهشت افگنان در خارج کشور را برای پنج سال دیگر تمدید کرد.

این قانون که به نام مراقبت استخبارات خارجی معروف است به حکومت امریکا اجازه می دهد که مکالمات تلیفونی خارجی و ایمیل ها را به دستور محکمه تعقیب کند.

مجلس سنا تمدید این قانون را روز جمعه تصویب کرد. این قانون بر امریکایان تطبیق نمی شود. حکومت امریکا برای نظارت شهروندان امریکایی به حکم یک محکمهء خاص ضرورت دارد.

رییس جمهور وینزویلا بعد از عملیات با تکالیف جدید رو به رو شده است

نیکولاس مادورو معاون رییس جمهور وینزویلا روز یکشنبه از طریق تلویزیون دولتی گفت که رییس جمهور هوگو شاویز به دنبال عملیات جراحی سرطان در کیوبا با تکالیف جدید روبرو شده است.

مادورو که در یک بازدید غیر مترقبه روز شنبه برای عیادت شاویز به کیوبا رفت این سخنان را در آنجا اظهار داشت.

او بدون این که تفصیلاتی بیشتر ارایه کند گفت که وضعیت شاویز نازک است. نیکولاس مادورو افزود که او برای چند ساعت آینده در کیوبا خواهد بود ولی نگفت تا چه زمانی.

رییس جمهور هوگوشاویز به تاریخ یازدهم ماه جاری چهارمین عملیات جراحی سرطان را سپری کرد و از این تاریخ به بعد کسی او را ندیده و نه از او شنیده است.

مقامات می گویند که او برای گشایش سومین دوره شش سالهء ریاست جمهوری اش به تاریخ دهم ماه آینده به وینزویلا برنخواهد گشت.

در مورد هدف از نشست یک طیاره خارجی در میدان هوایی قندهار تحقیق می شود

مشاور امنیت ملی افغانستان موظف شد تا در مورد هدف از نشست یک طیاره خارجی در میدان هوایی قندهار تحقیق کند.

به اساس خبرنامهء ریاست جمهوری افغانستان، در نشست دیروز (یکشنبه) شورای امنیت ملی به مشاور امنیت ملی هم چنان هدایت داده شد تا تحقیق کند که کدام اداره اجازهء نشست به این طیاره را داده بود.

جاوید فیصل، سخنگوی والی قندهار دیشب در صحبت با رادیو آزادی گفت که کابل اجازه داده است این طیاره در میدان هوایی قندهار نشست کند.

« این طیاره روز گذشته (شنبه) در میدان هوایی قندهار نشست کرد. بعداً از کابل گفته شد که به این طیاره نباید اجازه داده شود و باید برود. همین طور هم شد.»

تا حال گفته نشده است که چرا حکومت افغانستان خواسته این طیاره خاک افغانستان را ترک کند.

در خبرنامهء ریاست جمهوری آمده است که این طیاره از حوزه خلیج داخل افغانستان شده بود.

«با تطبیق مرحلهء چهارم انتقال، 87 درصد نفوس افغانستان تحت پوشش نیروهای افغان قرار می گیرند»

رییس کمسیون انتقال مسوولیت های امنیتی به نیروهای افغان می گوید در پایان مرحله چهارم این برنامه 87 درصد جمعیت افغانستان تحت پوشش نیروهای افغان قرار خواهند گرفت.

ریاست جمهوری افغانستان در یک اعلامیه گفته است که داکتر اشرف غنی احمدزی این سخن را دیروز (یکشنبه) در نشست شورای امنیت ملی افغانستان گفت.

به گفتهء داکتر احمدزی، با تطبیق این مرحله مسوولیت های امنیتی در 312 واحد اداری از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان سپرده می شود.

مشخص نیست مرحله چهارم انتقال مسوولیت های امنیتی به نیروهای افغان چی زمان به اجرا گذاشته می شود.

«زمینه آموزش برای صد ها پولیس در مرکز تعلیمی پولیس ولایت پروان مساعد شده است»

قوماندان عمومی تعلیم و تربیه وزارت امور داخلهء افغانستان می گوید در نظر دارند صد ها پولیس را در مرکز تعلیمی پولیس در ولایت پروان آموزش های مسلکی بدهند.

جنرال معشوق سیلاب، به رادیو آزادی گفت پیش از این، نیروهای کوریای جنوبی در این مرکز مستقر بودند:

« آنها (نیروهای کوریای جنوبی) به خیر بیرون شدند واقعاً یک مرکز بسیار خوب با تمام تجهیزات برای ما در این جا ایجاد کردند.
ما فعلاً ظرفیت حدود 500 نفر را در این مرکز داریم. تصمیم داریم نیروهای پولیس از تمام افغانستان را در این جا آموزش بدهیم.»


پس از آنکه نیروهای کوریای جنوبی افغانستان را ترک کردند، مقام های کوریای جنوبی ساختمان مرکز نظامی این نیروها را در اختیار وزارت داخله افغانستان گذاشتند.

اخضر ابراهیمی وضعیت موجود در سوریه را وخیم خواند

نمایندهء خاص اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد در امور سوریه وضعیت موجود در سوریه را خیلی ها وخیم توصیف می کند.

اخضر ابراهیمی دیروز (یکشنبه) در یک نشست مشترک خبری با نبیل العربی، رییس اتحادیه عرب در این مورد گفت:

« وضعیت در سوریه خراب است، بسیار، بسیار خراب است. وضعیت در حال وخیم تر شدن است و به طور فوری وخیم تر می شود.
بنابر این، اگر در جریان نزدیک به دو سال حدود 50 هزار تن کشته شده اند، و این بحران یک سال دیگر ادامه یابد شمار کشته شده های آن 25 هزار تن دیگر نخواهد بود بلکه نسبتاً نزدیک به یک صد هزار نفر خواهد رسید.»


ابراهیمی این سخنان را پس از ملاقات با نبیل العربی در قاهره گفت.

او هم چنان از اعضای جامعهء بین المللی خواست تا پیشنهاد پایان منازعه در سوریه را قبول کنند.

در اثر یک انفجار در مصر، دو تن کشته شدند

مقام های مصر می گویند در انفجار یک بمب در یک کلیسای قبطی مصر در شهر مصراتهء لیبیا دو تن کشته شدند.

وزارت خارجهء مصر با پخش خبرنامهء گفته است این انفجار ناوقت روز شنبه دو مصری را کشت که در بخش اتخاذ آماده گی ها برای شب سال نو در این کلیسا کار می کردند.

حداقل دو تن دیگر زخمی شده و به شفاخانه انتقال داده شده اند.

بر اساس تخمین ها، پیش از آغاز جنگ داخلی در لیبیا یک ملیون و پنجصد هزار مصری در لیبیا کار و زنده گی می کردند.

گفته شده است حدود دو سوم این افراد در جریان این جنگ لیبیا را ترک کردند، اما بسیاری آنها دوباره برای کار امسال به لیبیا بر گشتند.

یک طیاره امریکایی که در خاک ایران نشست اضطراری کرده بود، روز گذشته خاک این کشور را ترک کرد

طیارهء تجارتی کوچک امریکایی که اوایل این ماه در ایران نشست اضطراری کرده بود، دیروز (یکشنبه) خاک ایران را ترک کرد.

مقام های ایران می گویند: این طیاره پس از نواقص فنی در جنوب غرب ایران نشست اضطراری کرد.

پریس تی وی، شبکهء تلویزیونی ایران به نقل از محمود رسولی نژاد، رییس شرکت دولتی میدان های هوایی ایران گزارش داده است که این طیاره 16 روز پیش مجبور به نشست در میدان هوایی شهر اهواز شده بود.

رسولی نژاد گفت: این طیاره پس از ترمیم به روز یکشنبه پرواز کرد.

به گفتهء وی سه سرنشین این طیاره نیز ایران را به سمت مقصد شان در خلیج ترک کرده اند.

ایران یکی از اعضای سازمان بین المللی هوانوردی ملکی است و از این کشور می خواهد در مواقعی که درخواست شود به کمک طیاره های ملکی بپردازد.

این حادثه در میان تنش های روز افزون میان تهران و واشنگتن بر سر برنامهء اتمی مورد منازعه ایران صورت می گیرد.

دیوه: مطابق حکم رییس جمهور باید به دوسیه ام رسیدگی شود

دیوه نیازی خبرنگار محلی ولایت ننگرهار از حکومت افغانستان می خواهد تا دوسیه وی مطابق به حکم رییس جمهور کرزی بررسی گردد.

دیوه نیازی در صحبت با رادیو آزادی گفت که از زمانی که مساله فساد قاضیان را افشا ساخته است با تهدید های زیاد مواجه گردیده است.

رییس محکمه استیناف ولایت ننگرهار می گوید که در حال حاضر دوسیه دیوه و شوهرش در محکمه می باشد و آنان باید جهت حل آن به محکمه حاضر گردند.

این دختر جوان که چند قبل به خاطر حل مشکل فامیلی اش به محکمه ننگرهار مراجعه کرده بود، مسوولان این محکمه در مقابل حل قضیه اش از او خواهان رشوت و عروسی شده بودند.

پانزده تروریست در مناطق مختلف افغانستان دستگیر شدند

ریاست امنیت ملی افغانستان از بازداشت پانزده تروریست به شمول یکی از قوماندانان طالبان خبر داده است.

دفتر مطبوعات این ریاست می گوید که این افراد در ولایت های ننگرهار و هرات، به تازه گی دستگیر شده اند.

به گفته منبع، یکی از قوماندانان طالبان بنام جلال که فعالیت های تخریبی را در ولایت هرات رهبری می کرد نیز شامل بازداشت شده گان است.

ریاست عمومی امنیت ملی می گوید که مقدار سلاح و مهمات نیز در این جریان بدست آمده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG