لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
جمعه ۱ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۲۲

خبر ها

در اثر برفکوچ ها در ولسوالی کوف آب بدخشان، 2 تن کشته، بیش از 12 خانه تخریب شدند

مقام های محلی ولایت بدخشان می گویند که اخیراً در نتیجه سرازیر شدن برفکوچ در ولسوالی کوف آب این ولایت، 2 تن کشته شده اند، بیش از 12 خانه تخریب گردیده و 400 راس مواشی تلف شده اند .

معروف راسخ سخنگوی والی بدخشان به رادیو ازادی گفت که کوف آب یکی از ولسوالی های دور افتاده بدخشان بوده و به گفته او احتمال دارد که تلفات و خسارات ناشی از برفکوچ بیشتر از آنچه باشد که گزارش شده است.

در جریان یک عملیات در ولسوالی مروره ولایت کنر 7 تن از مخالفین مسلح کشته شدند

نیرو های بین المللی مستقر در شرق افغانستان خبر داده اند که در جریان یک عملیات این نیرو ها در ولسوالی مروره ولایت کنر 7 تن از مخالفین مسلح کشته شده اند .

دفتر مطبوعاتی این نیرو ها در شرق افغانستان به رادیو آزادی گفت، در این عملیات که شب گذشته راه اندازی گردید، یک قوماندان طالبان با شماری از همراهانش نیز بازداشت شده اند .

طالبان مسلح در مورد جان باختن افراد این گروه تبصره ی نکرده اند اما ادعا دارند که 5 سرباز خارجی را کشته اند .

در درگیری میان دو قوماندان محلی در ولسوالی فرخار تخار یک تن کشته و 2 تن زخمی شدند

مقام های امنیتی ولایت تخار می گویند که در جریان درگیری میان دو قوماندان محلی در ولسوالی فرخار این ولایت یک تن کشته شده و دو تن دیگر زخمی گردیده اند .

سمونمل عبدالعالی قوماندان امنیه ولسوالی فرخار ولایت تخار به رادیو آزادی گفت افراد که در این رویداد کشته و زخمی شده اند وابسته به این قوماندانان اند .

به گفته او در گیری هنوز هم ادامه دارد و نیرو های پولیس به هدف خاتمه دادن به این درگیری به محل نبرد فرستاده شده اند .

سرباز امریکایی متهم به قتل 16 فرد ملکی در قندهار جهت محاکمه به افغانستان منتقل شود

برخی از اعضای ولسی جرگه افغانستان خواسته اند تا سرباز امریکایی که متهم به کشتن 16 فرد ملکی در ولایت قندهار است، جهت محاکمه دوباره به افغانستان منتقل شود.

هیاتی از ولسی جرگه که به هدف بررسی این حادثه به ولایت قندهار رفته بود امروز ضمن ارایه گزارش بررسی های خود در اجلاس ولسی جرگه گفت که در این رویداد چندین عسکر امریکایی دخیل بوده اند.

رییس جمهور افغانستان نیز دیروز گفت که در واقعه تیر اندازی بر غیرنظامیان در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار چند تن از سربازان ایالات متحده دست داشته اند.

سرباز امریکایی که متهم به قتل افراد ملکی در ولایت قندهار است رابرت بیلز نام دارد و دیروز به بازداشتگاهی در ایالت کنزاس انتقال داده شد.

شورای صلح: تعلیق مذاکرات طالبان با امریکا به معنی خاتمه مذاکرات بین الافغانی نمی باشد

شورای عالی صلح افغانستان به تعلیق در آمدن روند گفتگو های صلح با امریکا از جانب طالبان مسلح را به معنی خاتمه یافتن مذاکرات بین الافغانی نمی داند.

محمد اسماعیل قاسمیار مشاور امور بین المللی شورای عالی صلح امروز به رادیو آزادی گفت انگیزه که باعث این اقدام طالبان مسلح شده است تا هنوز نزد این شورا روشن نشده است .

طالبان مسلح به تازه گی با نشر اعلامیه از به تعلیق در آوردن گفتگو های صلح با ایالات متحده خبر داده اند.

طالبان مسلح دلیل این کار شان را تاخیر در ایجاد دفتر سیاسی برای این گروه و عدم توجه در زمینه مبادله زندانیان طالب خوانده اند.

بیش از 400 پرواز در میدان هوایی پیکینگ به دلیل آلوده گی هوا فسخ یا به تاخیر افتاد

امروز نشست و برخاست بیشتر از 400 پرواز به شمول 35 پرواز بین المللی در میدان هوایی پیکینگ پایتخت چین، به دلیل غبار غلیظ و آلوده گی شدید هوا بر فضای این شهر فسخ و یا به تاخیر انداخته شده اند.

خبرگزاری رسمی چین سنهوا گفت، قابلیت دید در میدان هوای پیکینگ حداق 200 متر بود.

چین می گوید، در حال حاضر دو سوم شهرهای این کشور نتوانسته اند معیار های جدید کیفیت هوا را برآورده سازند که در این هفته پیشکش شده اند.

این نورم های جدید کیفیت هوا در زمانی مطرح شده اند که نگرانی های فزایندهء در میان مردم چین در ارتباط به مسایل صحی افزایش یافته اند.

صندوق وجهی بین المللی: اقتصاد وابسته به کمک فلسطین وارد مرحله دشوار شده است

صندوق وجهی بین المللی یا آی ام اف هشدار داده که دستمزد و امتیازات اجتماعی فلسطینی ها ممکن قطع شود، مگر این که کمک کننده های بین المللی تعهدات خود را برآورده سازند.

صندوق وجهی بین المللی گفته است،اقتصاد وابسته به کمک فلسطین به گفتهء این اداره وارد مرحلهء دشوار شده است.

اداره آی ام اف در یک گزارش که برای اجلاس کشورهای کمک کننده فلسطین آماده کرده، کمبود و خلای مالی فلسطینیان را 500 ملیون دالر، تخمین نموده است.

این اجلاس هفتهء آینده در بروکسل برگزار می گردد.

بلاروس به وابستگان یکی از دو بمب گذار در شهر منسک اطلاع داد که او اعدام شده است

یک گروه حقوق بشر می گوید که مقامات بلاروس به وابستگان یکی از دو بمب گذار مترو شهر منسک اطلاع داده که او اعدام شده است.

این مطلب را خبرگزاری فرانسه گزارش داد.

گروه حقوق بشربنام ویاسنامی گوید، نامهء به خواهر ولادی سلواف فرستاده شده که در آن در مورد اعدام کووال وف به خانواده اش معلومات داده است.

تا کنون درین مورد تایید حکومت بلاروس دردست نیست.

درین حال کاترین اشتون رییس پالسی خارجی اتحادیه اروپا دیروز از بلاروس تقاضا کرده است که این دو متهم به بمب گذاری در مترو منسک را اعدام نه کند.

در حادثهء بمب گذاری سال گذشته در مترو منسک، 15 تن کشته شده اند.

روز چهارشنبه الکساندر لوکاشینکه رییس جمهور بلاروس مورد عفو قرار دادن این دو نفر را که کارگر یک فابریکه هستند، رد کرد.

وزیر خارجه اسراییل: برای مقابله با فعالیت های اتمی ایران همه گزینه ها در نظر گرفته شده

وزیر خارجه اسراییل به رهبران چین گفته است که کشورش برای مقابله با فعالیت های اتمی ایران همه امکانات و گزینه ها در نظر دارد.

اویگ دور لیبرمن، در بازدیدش از پیکینگ به معاون رییس جمهور و وزیر خارجه چین گفت، برنامه اتمی ایران صلح و ثبات در جهان را به مخاطر مواجه ساخته است.

چین که با ایران در عرصه های انرژی و تجارت روابط خیلی نزدیک دارد، از حل دیپلوماتیک برنامهء جنجال برانگیز اتمی ایران حمایت کرده و مخالف وضع تعزیرات یکجانیه علیه ایران می باشد.

لیبرمن گفت، امیدوار است که مذاکرات و وضع تعزیرات این مسلهء پر جنجال را حل کند. اما به گفته او در صورتی که این تلاش ها به ناکامی انجامند این کشورش حق دارد تا از خود دفاع کند.

در اولین سالگرد قیام ها علیه بشار اسد دو انفجار در پایتخت سوریه، رخ داده است

در خبر گفته شده است که این دو انفجار در نزدیک ساختمان های نیرو های امنیتی سوریه رخ داده اند. رسانه های سوریه گفتند که این انفجارها تلفات به همراه داشته است.

قبل از این در سه انفجار بمب در ماه های دسمبر و جنوری در دمشق ده ها نفر کشته شده اند. این انفجارها دو روز بعد از اولین سالگرد قیام مردم علیه رییس جمهور بشارالاسد، رخ داده است.

در این حال کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه از شورای امنیت تقاضا کرد تا بن بست فعلی را شکسته و برای حمایت از تلاش های وی برای پایان خشونتها که سوریه را به لبه جنگ داخلی رسانده است، متحد شود.

کوفی عنان که از طریق یک کنفرانس ویدیویی با اعضای شورای امنیت از ژنیف صحبت می کرد، گفت که در نتیجه بحران سوریه، تمامی منطقه با مشکل روبرو شده است.

«منطقه به صورت گسترده از انکشاف های اخیر سوریه نگرانی دارد. این نگرانی آنها فراتر از سوریه است زیرا بحرانی که به صورت موثر حل نشود، بالای تمام منطقه تاثیر خواهد گذاشت.»

روسیه و چین، دو عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تا حالا دو بار قطعنامه علیه سوریه را رد کرده اند. این قطعنامه ها، سرکوبی تظاهرات توسط رژیم بشارالاسد را به شدت محکوم میکند.

سازمان ملل متحد تخمین میکند که در نتیجه خشونت های یک ساله در سوریه بیش از هشت هزار غیرنظامی کشته شده اند.

با چپه شدن پایه های برق وارداتی ترکمنستان برخی ولایات از نور برق محروم شده اند

گزارش ها می رسانند که با چپه شدن پایه های برق وارداتی ترکمنستان در قلمرو آن کشور برخی از ولایات افغانستان از نور برق محروم شده اند.

به گزارش خبرنگار رادیو آزادی از شهر شبرغان، این پایه های برق به تازه گی در نتیجه طوفان های شدید در منطقه مروی ترکمنستان چپه شده و جریان برق در ولایت های فاریاب، جوزجان و سرپل قطع گردیده است.

در همین حال انجنیر غلام سخی رییس برق ولایت جوزجان به رادیو آزادی گفت که تلاش ها برای تصب دوباره این پایه ها ادامه دارد.

افغانستان در سال های اخیر به هدف تمدید برق در افغانستان ، قرار داد واردات برق را با برخی از کشور ها از جمله ترکمنستان امضا کرده است.

سرازیر شدن برف کوچ در ولسوالی پریان ولایت پنجشیر 3 کشته و یک زخمی بر جا گذاشته است

مولوی عبدالکریم عباسی یک عضو شورای ولایتی پنجیشر به رادیو آزادی گفت، در این برف کوچ که شب گذشته به دنبال ریزش برف صورت گرفت صد ها راس مواشی نیز تلف شده و تعدادی از منازل تخریب گردیده اند.

به گفته او سرازیر شدن برف کوچ سبب مسدود شدن راه مواصلاتی ولسوالی پریان با مرکز ولایت نیز گردیده و باشنده گان محل با مشکلاتی از جمله عدم دسترسی به امکانات صحی مواجه گردیده اند.

این عضو شورای ولایتی از نهاد های مسوول خواست که به این مشکلات رسیده گی کنند.

نام عسکر امریکایی که به قتل 16 غیر نظامی افغان در ولایت قندهار متهم است، اعلام شد

نام عسکر امریکایی که به قتل شانزده غیر نظامی افغان در ولایت قندهار متهم است، اعلام شد. به گفته مقامات نظامی امریکا این عسکر رابرت بیلز نام دارد و هنوز به طور رسمی متهم نشده است. وی دیروز به بازداشتگاهی در کنزاس انتقال داده شد.

این عسکر سی و هشت ساله امریکایی پس از آنکه به روز یکشنبه، به کشتن شانزده غیرنظامی افغان در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار متهم شد، نخست به کویت و سپس به امریکا انتقال داده شد.

چند روز پیش لیون پنتیا وزیر دفاع امریکا گفت که این عسکر شاید به اعدام محکوم شود.

ملی گرایان در بلگراد قرار است راه پیمایی را در صربیا امروز سازمان دهند

ملی گرایان در بلگراد قرار است مظاهره یی را در صربیا امروز سازمان دهند.

این راهپیمایی در یاد بود از هشتمین سالگرد نبرد قومی البانی های کوسوو علیه صربها انجام می شود که در سال 2004 منجر به کشته شدن 9 صرب تخریب 900 خانه و 30 کلیسا شد.

عسکر امریکایی متهم به قتل 16 غیرنظامی در ولایت قندهار، به ایالات متحده امریکا رسید

عسکر امریکایی که به قتل شانزده غیر نظامی افغان در ولایت قندهار متهم است، دیشب به ایالات متحده امریکا رسید.

کپیتان جون کربای سخنگوی پنتاگون گفته که متهم به یکی از زندان ها منتقل می شود. او به صورت فوری از گرفتن نام این زندان خودداری کرد.

اما یک وکیل مدافع امریکایی که قضیه این عسکر را پیش می برد، گفته که موکلش به پایگاه نظامی نیرو های امریکایی در ایالت کنزاس منتقل شده است.

این عسکر سی و هشت ساله امریکایی پس از آنکه به روز یکشنبه، به کشتن شانزده غیرنظامی افغان در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار متهم شد، نخست به کویت و سپس به امریکا انتقال داده شد.

چند روز پیش لیون پنتیا وزیر دفاع امریکا گفت که این عسکر شاید به اعدام محکوم شود.

رییس جمهور کرزی امریکا را متهم کرد، در مورد تحقیق قتل 16 فرد ملکی همکاری نمی کند

رییس جمهور کرزی، ایالات متحده امریکا را متهم ساخته که در خصوص تحقیق قتل شانزده غیرنظامی افغان توسط یک عسکر امریکایی، همکاری کامل نمی کند.

حامد کرزی به روز جمعه در دیدار با اعضای خانواده های قربانیان حادثه روز یکشنبه گذشته گفت: هیئت تحقیق کننده ها که به محل حادثه رفتند، همکاری را که از مقامات امریکایی می خواستند به دست نیاوردند.

به گفته آقای کرزی، سوالی هم پس از گفتگو با مردم محل و اعضای قربانیان ایجاد شده که بیش از یک عسکر در این رویداد دخیل بوده است:

«در مورد اینکه ظاهراً این رویداد کار یک نفر بود، نظریه بزرگان قریه و آسیب دیده ها کاملاً متفاوت است. آنها به این باور اند که ممکن نیست یک نفر این کار را انجام دهد."

در بخشی از اظهاراتش، رئیس جمهور افغانستان گفت که پس از حادثه یازدهم مارچ که در نتیجه آن شانزده غیرنظامی افغان توسط یک عسکر امریکایی کشته شدند، صبر و تحملش را از دست داده است.

رییس جمهور افغانستان از سقوط یک هلیکوپتر نیرو های ترکی در کابل ابراز تاسف کرد

براساس معلومات قوماندانی امنیه ولایت کابل، این هلیکوپتر پیش از چاشت دیروز در قریه حسین خیل ولسوالی بگرامی سقوط کرد که در نتیجه دوازده تن از عساکر ترکی و چهار غیرنظامی افغان کشته شدند.

این افراد ملکی که باشنده های ولسوالی بگرامی بودند، در جریان سقوط در زمین جان دادند.

رییس جمهور کرزی از این رویداد با خانواده های قربانیان ابراز کرده و ترکیه را یکی از دوستان مردم افغانستان خوانده است.

امریکا از پرواز های ایران بالای خاک عراق برای رساندن کمک به سوریه نگرانی دارد

ایالات متحده امریکا از پرواز های ایران بالای خاک عراق برای رساندن کمک به سوریه نگرانی دارد.

ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت خارجه امریکا این موضوع را در اظهاراتی به روزنامه واشنگتن تایمز ابراز کرده است.

روزنامه به نقل از مقاماتی امریکایی که از آنها نام گرفته نشده، گزارش داده است که گفته اند: حکومت عراق تقاضای امریکا را برای متوقف ساختن پرواز های ایران به سوریه رد کرده است.

برخی گزارش های استخبارات می گویند که طیاره های ایرانی، اسلحه را به رژیم بشارالاسد در سوریه انتقال می دهند.

نوری المالکی صدراعظم عراق به روز جمعه گفت: تمامی تجهیزاتی که از طریق فضای عراق صورت می گیرد، کمک های بشری است.

ایالات متحده امریکا پیش از این هم ایران را متهم کرده بود که برای سرکوبی تظاهر کننده ها در سوریه کمک نظامی می فرستد.

منشی عمومی سازمان ملل از کوریای شمالی خواست، روی پلان آزمایش راکت مجدداً غور کند

منشی عمومی سازمان ملل متحد از کوریای شمالی خواسته تا روی پلان آزمایش راکتی اش در ماه آینده، مجدداً غور کند.

بان کی مون در یک اعلامیه هشدار داده که این آزمایش راکتی، نقض قطعنامه های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد بود.

این اظهارات منشی عمومی سازمان ملل در حالی صورت می گیرد که کوریای شمالی به روز جمعه اعلان کرد که یک راکت دور برد را در ماه اپریل آزمایش خواهد کرد.

ایالات متحده امریکا به این اعلان عکس العمل نشان داده و ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفته است که آزمایش راکتی کوریای شمالی، برخلاف وعده های است که پیونگ یانگ در ماه فبروری سپرده بود.

کوریای شمالی پارسال تعهد سپرده بود که در بدل دریافت کمک های مواد غذایی، فعالیت های غنی سازی یورانیم و آزمایش های راکتی را متوقف می سازد.

نماینده اتحادیه عرب از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به بن بست سوریه خاتمه دهد

کوفی عنان نماینده اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد برای سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته تا به بن بست خاتمه داده و به تلاش های او جهت متحد ساختن سوریه برای پایان دادن به خشونت ها در این کشور یکجا شوند.

کوفی عنان که از طریق یک کنفرانس ویدیویی با اعضای شورای امنیت از ژنیف صحبت می کرد، گفت که در نتیجه بحران سوریه، تمامی منطقه با مشکل روبرو شده است:

«منطقه به صورت گسترده از انکشاف های اخیر سوریه نگرانی دارد. این نگرانی آنها فراتر از سوریه است زیرا بحرانی که به صورت موثر حل نشود، بالای تمام منطقه تاثیر خواهد گذاشت.»

روسیه و چین، دو عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تا حالا دو بار قطعنامه علیه سوریه را رد کرده اند. این قطعنامه ها، سرکوبی تظاهرات توسط رژیم بشارالاسد را به شدت محکوم می کند.

سازمان ملل متحد تخمین می کند که در نتیجه خشونت های یک ساله در سوریه بیش از هشت هزار غیرنظامی کشته شده اند.

آلمان از بیلاروس خواست تا دو مرد را که به اتهام بمب گذاری در مینزک متهم شدند اعدام نکند

آلمان از بیلاروس خواسته تا دو مرد را که به اتهام بمب گذاری در میتروی شهر مینزک متهم شده اند، اعدام نکند.

حکومت آلمان هشدار داده که این اقدام شاید روابط دو کشور را با تنش به همراه سازد.

پیش از این تقاضا، شورای اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشینکا رییس جمهور بیلا روس را مورد انتقاد قرار داد که مجازات اولاد کاوالیو و دیمیتیری کاناوالاف را نبخشیده است.

هر دو تن بخاطر بمب گذاری ماه اپریل پارسال که در نتیجه آن پانزده تن کشته و بیش از دو هزار تن زخمی شدند، متهم اند.

هر دو مرد محکوم شده، بیست و شش سال عمر دارند و ماه نومبر پارسال به اعدام محکوم شدند.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان به روز چهارشنبه گفته بود که از این اقدام حکومت بیلاروس عمیقاً نگرانی دارد.

یک خبرنگار قزاقی که چندی پیش بازداشت شده بود، دیروز از زندان رها شد

یک خبرنگار مستقل قزاقی که پیش از محاکمه از توقیف رها شده، می گوید، نظریات سیاسی اصلاح طلبانه خود را تغییر نه داده است.

ایگور وینیاوفسکی ایدیتر روزنامه مستقل بنام گلینس در قزاقستان، دیروز خلاف توقع از زندان رها شده است. او در ماه جنوری بعد از بازدید از شهر ژناوزین در جنوب قزاقستان، بازداشت شد.

این ژونالیست به بخش قزاقی رادیو آزدادی گفت، زمانی که او رها شده از وی معذرت خواستند که اتهام علیه وی جدی نبود.

در اثر سقوط یک هلیکوپتر نظامی در کابل، دوازده سرباز ترکی کشته شدند

اردوی ترکیه اعلان کرده است که 12 عسکر این کشور در سقوط هلیکوپتر نظامی در کابل، کشته شده اند.

مقامات افغان گفتند، به نظر می رسد که 4 تن دیگر به شومل 2 طفل هنگام سقوط این هلیکوپتر در یک خانه در ولسوالی بگرامی کابل، کشته شده اند.

علت سقوط این طیاره تا اکنون واضیح نیست و اما از مقامات نقل شده که می گویند، نواقص تخنیکی امکان دارد باعث سقوط این طیاره شده باشد.

نیروهای بین المللی کمک به امنیت در افغانستان یا آیساف در یک اعلامیه گفته است، هنگام سقوط این طیاره، هیچ گونه علامه از فعالیت های جنگجویان افراطی در آن منطقه به مشاهده نه رسیده است.

ترکیه در جمع نیروها به رهبری ناتو در افغانستان 1800 عسکر دارد که بیشتر در اطراف کابل، مصروف فعالیت اند.

کشورهای شورای همکاری خلیج تصمیم گرفتند تا سفارت های شانرا در سوریه مسدود کنند

شورای همکاری خلیج می گوید، 6 کشورعضو این شورا در اعتراض به سرکوب مرگبار مخالفین رژیم رییس جمهور بشارالاسد توسط نیرو های امنیتی سوریه، تصمیم گرفتند که سفارت های شان را در دمشق مسدود نمایند.

عبدالطیف الزییانی گفت، بستن سفارت ها به معنی تقبیح رژیم سوریه است که به گفتهء وی در آنجا به کشتار مردم ادامه می دهد و تمام ابتکارات به هدف حل بحران در این کشور را رد می کند.

شورای همکاری خلیج متشکل از کشور های عربستان سعودی، امارات متحده عرب، بحرین، عمان، قطر و کویت می باشد.

قراراست، کوفی عنان نمایندهء مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، نا وقت امروز در مورد نتایج گفتگوهای اخیرش در دمشق و پیشنهاد وی برای قطع خون ریزی به شورای امنیت سازمان ملل متحد، معلومات مختصر ارایه کند.

کوریای جنوبی و جاپان، برنامه های پرتاب راکت کوریای شمالی را محکوم کردند

کوریای جنوبی و جاپان، برنامه های کوریای شمالی را به خاطر پرتاب یک راکت دور برد حامل ستلایت در ماه آینده، محکوم کردند.

وزارت خارجه کوریای جنوبی در یک اعلامیه گفته است که چنین اقدام تخطی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد که کوریای شمالی را از پیشبرد برنامه ها با استفاده از تکنالوژی راکت های بالستیک، منع قرار داده است.

در اعلامیه آمده است، این چنین اقدام تحریک آمیز بوده که امنیت و صلح در شبه جزیره کوریا را به مخاطره روبرو می سازد.

اوسامو فوجی مورا منشی کابینهء جاپان گفته است، توکیو از کوریای شمالی تقاضا خواهد کرد که دست به این اقدام نزند.

این اعلامیه امروز بعد از موافقت پیونگیانگ در ماه گذشته به نشر می رسد که گویا کوریای شمالی غنی سازی یورانیم را به تعلیق می اندازد، برنامه هسته یی و آزمایش راکت های دور برد را متوقف می سازد و در تبادله با کمک های مواد غذایی به بازدید ناظران سلاح اتمی ملل متحد اجازه می دهد.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG