لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
سه شنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۳۸

خبر ها

مذاکرات ایران و کشورهای پرقدرت جهان، قرار است به تاریخ 13 اپریل از سرگرفته شود

وزیر خارجه ایران می گوید، مذاکرات بین این کشور و کشورهای پرقدرت جهان که از دیرزمانی متوقف بود، قرار است به تاریخ 13م ماه اپریل از سرگرفته شود.

علی اکبرصالحی این خبر را امروز هنگام استقبال از رجب طیب اردوغان صدراعظم ترکیه به تهران اعلان کرد. اردوغان برای دیدار دو روزه وارد ایران شده است.

صالحی گفت، محل این مذاکرات در چند روز آینده اعلان خواهد شد. مذاکرات قبلی که در جنوری سال 2011 متوقف گردید، در استنبول برگزار شده بود.

ترکمنستان: مالکان لاری ها، بس ها، تراکتورها حق بدست آوردن تیل رایگان را از دست می دهند

حکومت کشور سرشار از انرژی ترکمنستان اعلان کرده است که مالکان لاری ها، بس ها، تراکتورها از آغاز خزان امسال حق بدست آوردن تیل را بطور مجانی از دست می دهند.

مقامات می گویند، مالکان این وسایط حق بدست آوردن 1200 لیتر تیل مجانی درهر شش ماه را بنابر تقلب کاری ها وعدم تمایل به پرداخت مالیه، از دست می دهند.

مقامات در مورد اینکه کدام مالکان وسایط از امتیاز بدست آوردن مجانی تیل تخطی کرده اند، جزییات بیشتر ارایه نه نمودند.

اما مقامات گفتند که مالکان وسایط که بیشتر از سه تن وزن و بیشتر از 8 نفر را انتقال نمی دهند، در هر ششماه سال 720 لیتر تیل بدست می آورند و برای مالکان موتر سیکل ها 24 لیتر تیل بطور مجانی داده می شود.

اردوی پاکستان بعد از کشته شدن 24 عسکرش، اولین اجلاس خود با امریکا را برگزار می کند

لوی درستیز اردوی پاکستان امروز بعد از کشته شدن 24 عسکر پاکستانی در یک حملهء هوایی نیروهای ناتو اولین اجلاس خود را با قوماندانان امریکایی، برگزار می کند.

مقامات می گویند، جنرال اشفاق پرویز کیانی امروز در اسلام آباد با جنرال جمیز ماتیس قوماندان قوای مرکزامریکا و جنرال جان آلن قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، ملاقات خواهد کرد.

این ملاقات، به دنبال دیدار بارک اوباما رییس جمهورایالات متحده امریکا وبا یوسف رضا گیلانی صدراعظم پاکستان دیروز در جریان گفتگو های سیول در کوریای جنوبی، صورت گرفته است.

اوباما و گیلانی روی اقدام برای نجات اتحاد این دو کشور که به مشکلات همراه بوده، تعهد نمودند.

معاون قنسلگری عربستان سعودی در شهر عدن در جنوب یمن، اختطاف گردیده است

مقامات یمنی می گویند، معاون قنسلگری عربستان سعودی در شهر عدن در جنوب این کشور، اختطاف گردیده است.

پولیس گفت که مردان مسلح عبدالله الخالدی را امروز در حالی که می خواست داخل موترش شود، ربوده اند.

گزارش ها می گویند تاکون معلوم نیست که چه کسانی در عقب این اختطاف قرار دارند. این دومین حمله بر قصد اختطاف الخالدی در ماه های اخیر می باشد.

در اثر برفکوچ های اخیر در بدخشان 22 تن جان های شان را از دست داده اند

در اثر برفکوچ های اخیر در ولایت بدخشان بیست و دو تن جان های شانرا از دست داده اند.

شاه ولی الله عدیل والی بدخشان به رادیو آزادی گفت، که این برفکوچ هفته گذشته در دامنه پامیر بدخشان رخ داد و باعث کشته شدن بیست و دو تن شد که آخرین جسد امروز توسط مسوولین از زیر برف بیرون آورده شد.

در عملیات کماندوی خاص افغان و خارجی در فاریاب 7 تن از افراد طالبان مسلح کشته شدند

مقامات ولایت فاریاب می گویند، که در جریان عملیات کماندوی نیروهای خاص افغان و بین المللی در این ولایت هفت تن از افراد طالبان مسلح کشته شده و هفت تن دیگر آنان بازداشت شده اند.

عبدالحق شفق والی فاریاب می گوید، که این عملیات شب گذشته در ولسوالی شیرین تگاب این ولایت راه اندازی شده بود. از سوی شش تن به اتهام انجام فعالیت های تروریستی در ولایت تخار بازداشت شده اند.

عبدالجبار تقوا والی تخار امروز در یک نشست خبری گفت، این افراد اخیراً با مواد انفجاری و واسکت های انتحاری در ولسوالی بهارک وشهر تالقان گرفتار شده اند.

در شهر شرنه پکتیکا علیه عملیات شب گذشته نیروهای افغان و ایتلاف مظاهره صورت گرفت

مقامات محلی ولایت پکتیکا می گویند که قبل از ظهر امروز در شهر شرنه مرکز این ولایت بر ضد عملیات شب گذشته نیروهای افغان و ایتلاف مظاهره صورت گرفته است .

به گزارش خبر نگار رادیو آزادی از محل ، مظاهره کننده گان ادعا کرده اند که در جریان این عملیات به مقدسات دینی اهانت صورت گرفته است اما مقامات این ادعا را رد نموده اند .

به اساس گزارش ها، این عملیات بر یک مدرسه دینی انجام داده شده است .

در یک حمله مسلحانه بر پوسته پولیس در کاپیسا سه پولیس کشته و یک پولیس زخمی شد

در یک حمله مسلحانه بر پوسته پولیس در ولایت کاپیسا سه پولیس کشته شده و یک پولیس زخم برداشته است.

اسد الله حمیدی سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت کاپیسا، به رادیو آزادی گفت، که این حمله شب گذشته در منطقه جویبار ولسوالی تگاب صورت گرفته است.

تا حال مسوولیت این حمله را کسی و یا گروهی به عهده نگرفته است.

کلنتن: ما به خلوص نیت بشارالاسد و جدیت او با آنچه عمل می کند، قضاوت خواهیم کرد

وزیر خارجه ایالات متحدهء امریکا در عکس العمل به به خبری روز سه شنبه که رییس جمهور بشارالاسد موافقتنامهء صلح نماینده سازمان ملل متحد را پذیرفته می گوید، عملکرد رژیم سوریه خیلی مهم تر از گفتار آن است.

« این یک گام مهم مقدماتی می باشد که اسد در مورد پذیرش پلان صلح کوفی عنان به ملل متحد نوشته است. اجازه دهید که فقط در یک نقطه مکث کرده بگویم که با آنکه اسد سابقهء وعده های بزرگ و عمل نکردن به آن را دارد، این تعهدات وی، باید توام با اقدامات فوری باشد. ما به خلوص نیت بشارالاسد و جدیت او با آنچه که عمل می کند، قضاوت خواهیم کرد نه با آنچه که می گوید.»

دستیاران کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد رسیدن نامه از سوی رییس جمهور اسد را تایید نموده اند. بشارالاسد درین نامه پلان صلح منشی عمومی سابق سازمان ملل متحد را پذیرفته است.

کوفی عنان در این پلان پایان فوری خشونت ها، رساندن کمک های بشری به مناطق محاصره شده و آغاز گفتگو های بین حکومت و مخالفین را تقاضا کرده است.

رجب طیب اردوغان صدراعظم ترکیه امروز برای یک بازدید دو روزه وارد تهران شد

صدراعظم ترکیه امروز برای یک بازدید دو روزه وارد تهران شد. قرار است رجب طیب اردوغان درین سفرش در بارهء برنامه اتمی ایران و وضعیت سوریه با رهبران ایرانی گفتگو کند.

طیب اردعان در نظر دارد که با محمود احمدی نژادرییس جمهور و علی لاریجانی رییس پارلمان ایران، ملاقات نماید.

صدراعظم ترکیه به رسانه های این کشور گفته است که محور اساسی گفتگوی های او را با مقامات ایرانی وضعیت در سوریه تشکیل می دهد.

ترکیه همسایه جنوبی ایران می باشد.

اردوغان در آستانه این سفر گفت که حدود 17 هزار مهاجر سوریه یی سرحد میان دو کشور را عبور کرده داخل خاک ترکیه شده اند که به گفتهء وی آنها نه می توانند از آنها نظارت کنند.

شاول موفاز به حیث رهبر حزب راستگرای حزب کادیمه بزرگترین حزب مخالف در اسراییل انتخاب شد

شاول موفاز سابق وزیر دفاع و لوی درستیز نیروهای مسلح اسراییل به حیث رهبر حزب راستگرای حزب کادیمه بزرگترین حزب مخالف این کشور، انتخاب شده است.

بر اساس نتایج ، موفاز با کسب 62 در صد رهبر فعلی این حزب تیزپی لیونی سابق وزیرخارجه اسراییل را، شکست داده است.

به دنبال این راگیری، موفاز تاکید کرد که مبارزه برای برکناری صدراعظم بن یامین نتیاهو از حزب ملیت گرای لیکود، آغاز شده شده است.

شاول موفاز در ایران تولد یافته است.

روسیه چهل و یک موتر کاماز را با سازمان غذایی جهان در افغانستان کمک کرده است

روسیه چهل و یک موتر کاماز را با سازمان غذایی جهان در افغانستان کمک کرده است.

از این موتر ها برای رساندن مواد غذایی به نیازمندان در ولایت مختلف افغانستان استفاده خواهد شد.

سازمان غذایی جهان میگوید، روسیه با این اداره، چهل موتر باربری و یک ورکشاپ سیار را به ارزش 2.7 میلیون دالر کمک کرده است.

لویی املو، مسوول سازمان غذایی جهان در کابل با سپاسگذاری از این کمک روسیه گفته است که با این کمک، سیستم ترانسپورتی اداره آنها، عصری خواهد شد.

تحریم ها بر دو شرکت ایرانی، یک اداره نایجریایی و 3 عضو گروه تندرو قدس ایران وضع شد

وزارت خزاین امریکا تحریمات را علیه دو شرکت ایرانی، یک اداره انتقالات نایجریایی و سه عضو گروه تندرو قدس ایران وضع کرده است.

این تحریم ها بخاطر نقش همین شرکت ها و سازمان ها در انتقال اسلحه به سوریه و افریقا تحمیل شده است.

دیوید اس کوهن، معین وزارت مبارزه با تروریزم و استخبارات مالی امریکا گفته است، این اقدام بار دیگر نمایانگر نقش مخرب ایران در شرق میانه، افریقا و دیگر کشور هاست.

تحریم های تازه وزارت خزانه امریکا، منجمد شدن سرمایه این گروه ها در ایالات متحده و منع معامله تجارتی با اتباع امریکایی را در بر میگیرد.

حقوق بشر: حکومت کسانی را تعقیب و زندانی کند که متهم باشند نه زنان قربانی شده را

سازمان دیده بان حقوق بشر با نشر گزارشی خواهان توجه جدی حکومت افغانستان در زمینه تطبیق قانون محو خشونت علیه زنان شده است.

در این گزارش که امروز از سوی این سازمان در کابل نشر شد آمده است که زنان افغان هنوز هم از داشتن حقوق اساسی شان محروم اند.

در گزارش گفته شده که باوجود تعهدات رییس جمهور کرزی در بخش حمایت از حقوق زنان، تعدادی زیادی از زنان افغان به جرم فرار از منزل و داشتن روابط نا مشروع در قید بسر می برند.

کینت رود رییس سازمان دیده بان حقوق بشر در بخش از صحبت هایش به هنگام ارایه توضیحات در مورد این گزارش چنین گفت:
«عوامل عدم تطبیق قانون منع خشونت علیه زنان، جدی نگرفتن این قانون را از سوی پولیس و څارنوالان نشان می دهد. من از حکومت می خواهم که جهت تطبیق این قانون متعهد باشد و کسانی را تعقیب و زندانی کند که متهم باشند نه زنان قربانی شده را.»

این سازمان در گزارش اش به آنعده زنان اشاره کرده است که بر آنها ظلم صورت گرفته و در عین حال در قید نیز بسر می برند.

افراد مسلح در شهر کراچی پاکستان، 6 تن را کشتند و چندین موتر را به آتش کشیدند

افراد مسلح دیروز در شهر کراچی پاکستان حملاتی را انجام داده، شش تن را کشتند و چندین موتر را به آتش کشیدند.

دلیل این خشونتها، کشته شدن منصور مختار و برادرش که اعضای حزب جنبش متحد قومی پاکستان بودند، خوانده شده است.

منصور و برادرش به روز دوشنبه به قتل رسیدند. بعد از آنکه خبر مرگ این دو تن از طریق رسانه ها نشر شد، افراد مسلح به جاده ها سرازیر شده و بی نظمی های را آغاز کردند.

خشونتهای دیروز، این نگرانی را ایجاد کرده که شهر کراچی با هژده میلیون جمعیت، شاید بار دیگر شاهد خشونتهای شود که پارسال در آنجا تقریباً یک هزار و هفتصد کشته برجا گذاشته بود.

براساس یک نظر سنجی تازه، حمایت مردم امریکا از جنگ در افغانستان کاهش یافته است

براساس یک نظر سنجی تازه، حمایت مردم امریکا از جنگ در افغانستان کاهش یافته است.

این نظر سنجی که از سوی روزنامه نیویارک تایمز و شبکه تلویزیونی سی بی اس انجام شده، نشان میدهد که شصت و نه در صد مردم گفته اند: ایالات متحده باید در جنگ افغانستان دخیل نباشد. این تعداد چهار ماه پیش به پنجاه و نه در صد میرسید.

اما لیون پنیتا وزیر دفاع امریکا از پالیسی فعلی کشورش در قبال افغانستان دفاع کرده و این نظر سنجی را رد نموده است.

دلایل کاهش حمایت از ماموریت افغانستان در این نظرسنجی، کشته شدن عساکر ناتو توسط عساکر افغان و هم قتل هفده غیرنظامی افغان توسط یک عسکر امریکایی عنوان کرده است.

کشت کوکنار در شمال شرق افغانستان همسرحد با تاجکستان، 50 درصد افزایش یافته است

بحث روی مواد مخدر افغانستان، در صدر آجندای گفتگو های رییس خدمات کنترول مواد مخدر روسیه، با همتای پاکستانی اش در اسلام آباد قرار داشت.

در این دیدار ویکتور ایوانوف و سید شکیل حسین، در باره قاچاق غیر قانونی مواد مخدر بحث کرده اند.

رییس مبارزه با مواد مخدر پاکستان گفته است: کشت کوکنار در شمالشرق افغانستان که همسرحد با تاجکستان، پنجاه در صد افزایش یافته است.

به گفته شکیل حسین، تعداد لابراتوار های افغانستان که هیرویین تولید می کنند نیز دوچند شده است.

او همچنان تاکید کرد که هدف مافیای مواد مخدر افغانستان، روسیه و آسیای مرکزی است.

در این دیدار رییس خدمات کنترول مواد مخدر روسیه، لستی از مظنونین را برای همتای پاکستانی اش سپرده و گفته است که این افراد در قاچاق مواد مخدر در آسیای میانه دست دارند.

ویکتور ایوانوف گفته که در حدود شش صد لابراتوار تولید مواد مخدر در ولایت بدخشان فعال است. به گفته آقای ایوانوف، او با همتای پاکستانی اش در مورد پلان دو ساله جهت تخریب همین لابراتور ها گفتگو کرده است.

رییس جمهور روسیه میدویدیف برای شرکت در یک اجلاس 5 جانبه به دهلی نو رسید

دیمیتری میدویدیف رییس جمهور روسیه برای شرکت در یک اجلاس پنج جانبه به دهلی نو پایتخت هندوستان رسیده است.

قرار است او امروز با رهبران برازیل، هند، چین و افریقای جنوبی دیدار کند.

اجلاس رهبران این چهار کشور به اضافه روسیه، تا فردا در دهلی ادامه خواهد داشت.

قرار است وضعیت اقتصادی جهان در صدر آجندای این اجلاس دو روزه قرار داشته باشد.

این نشست در آستانه اجلاس بیست کشور صنعتی جهان که قرار است در مکسیکو آغاز شود، برگذار می گردد.

در اجلاس گروه بیست، در مورد ثبات و امنیت بین المللی و سایر به مورد بحث های گسترده صورت خواهد گرفت.

سرکوزی از تلویزیون الجزیره بخاطر نشر نکردن تصایر ویدیویی متهم به قتل 7 تن تشکری کرد

رییس جمهور فرانسه از شبکه تلویزیونی الجزیره سپاسگذاری کرده که تصاویر ویدیویی متهم به قتل هفت نفر در آنکشور را دیروز نشر نکرد.

نیکولا سرکوزی هشدار داد که آخذه های هر شبکه تلویزیونی را که تصاویر این مرد را نشر کنند، مختل خواهد کرد.

تلویزیون الجزیره گفته است: بعد از آنکه ویدیوی فرستاده شده به دفتر اش در پاریس را تماشا کرد، تصمیم گرفت این ویدیو را نشر نکند زیرا این نوار، چیزی بیشتر را نسبت به آنچه قبلاً از رسانه ها نشر شده بود، در بر نداشت.

پیش از این سرکوزی از رسانه ها خواسته بود تصاویر محمد میرا را که در جریان حملات وی ثبت شده بودند، نشر نکنند.

میرا جوان 23 بود که هفت نفر به شمول چهار فرد یهودی را در جنوب فرانسه به قتل رسانید.

سپس او بعد از محاصره چند روزه از سوی پولیس، خودش را از یک ساختمان که در آن محاصره شده بود، پایان انداخته و جان داد.

در ولسوالی خان آباد قندز به شمول یک قوماندان طالبان 6 تن کشته و دو طالب دستگیر شدند

مقامات محلی ولایت قندز می گویند، که در جریان عملیات نیرو های بین المللی در ولسوالی خان آباد این ولایت به شمول یک قوماندان طالبان شش تن کشته شده و دو طالب دیگر بازداشت شده اند.

صوفی حبیب قوماندان امنیه ولسوالی خان آباد امروز به رادیو آزادی گفت، که این عملیات شب گذشته در قریه ملا غلام انجام شده است که به شمول ملا حبیب الله یکی از قوماندانان طالبان شش طالب کشته شده اند.

طالبان مسلح تا کنون در مورد تبصره ی نکرده اند.

مهاجرین افغان که خواهان اقامت در کشورهای غربی هستند، 20 درصد افزایش یافته است

کمیشنری عالی پناهنده گان ملل متحد می گوید، تعداد مهاجرین افغان که سال گذشته خواهان اقامت در کشورهای غربی شدند، بیست در صد افزایش یافته است.

یو ان ایچ سی آر در یک گذارش جدید اش گفته است، در سال گذشته میلادی، حدود چهار صد و چهل هزار نفر در کشور های صنعتی خواهان پناهنده گی سیاسی شدند که این رقم در سال 2010 سه صدو شصت هزار نفر بود.

تعداد زیاد ازین مهاجرین از راه ترکیه و مالتا به کشورهای غربی و آسترالیا رفته بودند. کمیشنری عالی ملل متحد در امور مهاجرین می گوید، سال 2011 برای مهاجرین سال پر مشکلی بود.

روزنامه نیویورک تایمز و شبکه تلویزیونی سی بی اس براساس یک نظر پرسی گفته اند، حمایت از جنگ افغانستان در امریکا کاهش یافته است.

این نظرپرسی دوشبکه خبررسانی نشان داده است که، 69 درصد آنانی که از آنها در مورد جنگ افغانستان سوال شده است گفته اند، ایالات متحده باید در جنگ افغانستان سهیم نباشد. این رقم چهار ماه پیش 53 درصد بود.

دلیل کاهش در حمایت از جنگ افغانستان در امریکا، همانا کشته شدن عساکر ناتو توسط عساکر افغان و هم کشته شدن 17 فرد بیگناه ملکی توسط یک عسکر امریکایی اخیراً در قندهار بوده است.

در این نظر پرسی این هم نشان داده شده است که 67 درصد امریکایی ها به این نظر اند که تلاشها در افغانستان به راه نادرست در حرکت است. این رقم در ماه نومبر سال گذشته 42 درصد بود.

50 درصد آنانی که دراین نظر پرسی شرکت نموده اند به این نظر اند که عساکر امریکایی باید بر اساس پلان، تا پایان سال 2014 میلادی افغانستان را ترک کنند.

بعد از 20 سال جلسه اتحادیه عرب یا عرب لیگ در بغداد، پایتخت عراق برگزار شده است

این نخستین جلسه از نوع خود در بیست سال گذشته در عراق است.

به اساس تقسیم اوقات، امروز وزرای مالیه و تجارت عرب لیگ باهم ملاقات می کنند، روز چهار شنبه وزرای خارجه و روز پنجشنبه رهبران عرب لیگ باهم ملاقات خواهند کرد.

اما خبرنگار رادیو آزادی از بغداد، محمد الرباعی، تا هنوز مشخص نیست که رهبران چند کشور درین اجلاس شرکت خواهند کرد.

وزیر خارجهء عراق هوشیار زیباری گفته است، به دلیل تنش های اخیر مربوط به سوریه و ایران، این جلسه در یک زمان خیلی حساس برگزار می شود. هرچند مشخص نیست که آیا این جلسه پیشنهاد مبتکرانهء را ارایه خواهد کرد یاخیر.

مقامات عراقی بیش از یک صد هزار مامور پولیس را به خاطر حفظ امنیت این اجلسا در بغداد گماشته اند.

مظاهرات در شرق پاکستان به خاطر قطع برق برای ساعت های محدود، برگزار شد

با فرا رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، مظاهرات در شرق پاکستان به خاطر قطع برق برای ساعت های محدود در جریان روز، برگزار شده اند.

دسترسی مردم به انرژی برق درین مناطق محدود شده مردم روزانه برای چند ساعت محدود از انرژی برق استفاده می کنند، در بعضی موارد حتی کمتر از چند ساعت.

امروز در چهارمین روز تظاهرات، مظاهره چیان در ایالت پنجاب، جاده ها را مسدود کرده و بالای دفاتر دولتی یورش بردند.

همچنان اعتصاب عمومی در شهر فیصل آباد جری ین دارد.

در سال های اخیر مقامات پاکستانی تلاش کرده اند تا مشکلات روز افزون 180 ملیون نفوس پاکستان را از ناحیهء کمبود برق، حل کنند.

رهبران جهان در کوریای جنوبی تعهد کردند، با تروریزم هسته یی با جدیت مبارزه خواهند کرد

رهبران جهان با نشر اعلامیهء در پایان اجلاس امنیت هسته یی در سیول پایتخت کوریای جنوبی، تعهد کردند که با تروریزم هسته یی با جدیت مبارزه خواهند کرد، اما آنها در بارهء اقدامات جدید درین زمینه به کدام توافقی نرسیدند.

درین اعلامیه که امروز نشر شد آمده است، این مسوولیت اساسی همهء کشور هاست تا از مواد هسته یی حفاظت کنند و از دسترسی تروریستان به این مواد، جلوگیری کنند.

هرچند در اعلامیه ذکر نشده که کشور های جهان دقیقاً چه اقداماتی را باید برای مبارزه با این تهدید، انجام دهند.

بارک اوباما از سخنان شخصی خود که به رییس جمهور روسیه گفته است، دفاع کرد

رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا بارک اوباما از سخنان شخصی که به رییس جمهور روسیه دیمیتری میدویدیف گفته است، دفاع کرد.

روز دوشنبه اوباما هنگامی که مایکروفونها در محل برگزاری کنفرانس امنیت هسته یی در کوریای جنوبی روشن بودند، به طور شخصی به رییس جمهور روسیه گفت، در صورتی که برندهء انتخابات ریاست جمهوری امریکا شود، در مسایل مربوط به کنترول اسلحه و به خصوص نصب دستگاه های مدافع راکت در اروپای شرقی، از خود انعطاف بیشتر نشان خواهد داد.

میدویدیف در پاسخ به این سخن می گوید: «فهمیدم، این پیام را به ولادمیرخواهم رساند.»

اکنون جمهوریخواهان در امریکا بالای این اظهارات اوباما انقتاد کرده و می گویند، وی به خواسته های روسیه تسلیم شده است.

میت رومنی یکی از کاندیدان حزب جمهوریخواه در جریان کمپاینی در سنتیاگو گفت:
«به سطح بین المللی روسیه یک کرکتر دوست نیست. و زمانی که رییس جمهور بدون آنکه به مردم امریکا در مورد روابط خارجیش با روسیه جوابگو باشد، علاقه مندی به انعطاف پذیری بیشتر در مقابل روسیه نشان می دهد، خیلی دردناک و خیلی خطرناک است.»

رییس جمهور اوباما امروز بی ثباتی در سخنان خود را رد کرد و گفت، بحث های دوجانبه در مورد مسایل حساس مروبوط به سیاست خارجی امریکا، تحت تاثیر فضای قبل از انتخابات در واشنگتن نخواهد آمد.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG