لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
سه شنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۳۸

خبر ها

وزارت داخله: تلاشها به هدف جلب اعتماد بیشتر مردم نسبت به پولیس آغاز شده است

وزارت داخله ی افغانستان می گوید که تلاش های تازه ی را به هدف جلب اعتماد بیشتر مردم نسبت به نیروهای پولیس آغاز کرده اند.

مسوولان این وزارت در نشست که امروز به هدف افتتاح دارالانشای پولیس مردمی در کابل برگزار شده بود، ابراز امیدواری کردند که با آغاز فعالیت دارالانشای پروژه پولیس مردمی، میزان باور مندی مردم به پولیس افزایش یابد.

به باور برخی از کارشناسان امور نظامی، سطح پایین دانش نیرو های پولیس سبب می شود که آنان با مردم به طور غیر مسلکی و نادرست برخورد کنند.

یک زن در ولسوالی علیشیر ولایت خوست به تازه گی از سوی افراد مسلح سر بریده شد

یک زن در ولسوالی علیشیر ولایت خوست به تازه گی از سوی افراد مسلح سر بریده شده است.

گلا خان قوماندان امنیه ولسوالی علیشیر این ولایت به رادیو آزادی گفت که این زن از سوی افراد مسلح ناشناس از خانه اش بیرون کشیده شده و سپس به هلاکت رسانده شده است.

جسد سربریده شده این خانم از سوی نیرو های پولیس از یک محل مخروبه در این ولسوالی دریافت شده است.

به گفته ی آقای گلا خان پولیس شوهر این زن را به اتهام دست داشتن در این قتل، دستگیر نموده و قضیه تحت تعقیب قرار دارد.

وی همچنان گفت که ممکن انگیزه این قتل ناشی از خشونت های خانواده گی بوده باشد.

در اثر یک انفجار و درگیری مسلحانه در هلمند چندین تن کشته و زخمی شدند

گزارش ها از ولایت هلمند می رسانند که در یک انفجار و درگیری با مخالفین مسلح هشت پولیس و سه تن از مهاجمین مسلح در مقر قوماندانی امنیه ولسوالی موسی قلعه این ولایت کشته شده اند.

داوود احمدی سخنگوی والی هلمند به خبرنگاران گفت که درگیری پیش از چاشت امروز زمانی میان پولیس و مخالفین مسلح صورت گرفت که دو تن از مخالفین مسلح پس از یک حمله انتحاری از در ورودی ساختمان قوماندانی امنیه ولسوالی موسی قلعه داخل این ساختمان شدند.

به اساس گزارش خبر نگار رادیو آزادی در محل، در این درگیری عبدالولی کوکه قوماندان امنیه ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند شدیدآ زخمی شده است.

وزارت داخله ی افغانستان با نشر اعلامیه ی گفته است که در این رویداد چهار پولیس کشته شده اند و پنج پولیس به شمول قوماندان امنیه ولسوالی موسی قلعه زخمی شده اند.

طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و ادعا دارند که تلفات سنگین را به نیرو های دولتی وارد نموده اند.

حدود 5 هزار تن در قرغیزستان دست به مظاهر زده، خواهان استعفای حکومت شدند

در حدود 5 هزار نفر در شهر جلال آباد قرغزستان در جنوب این کشور دست به تظاهرات زده و خواهان استعفای حکومت مرکزی در بیشکک شده اند.

مظاهره کننده گان در جریان راهپیمایی صلح آمیز خود شعارهای را حمل می کردند که در آنها حکومت به خاطر بجا نه آوردن وعده هایش مورد اعتراض قرار داشت.

حکومت قرعزستان تعهد نموده بود که مفاد قرضه ها به دهاقین را کمتر می سازد و به رشد اقتصادی توجه می کند.

رهبران حزب اپوزسیون اتا ژورت در قرغزستان در این تظاهرات سخنرانی نمودند.

با وجود فرارسیدن ضرب الاجل تعین شدهء سازمان ملل، خشونت ها در سوریه ادامه دارند

با وجود فرار رسیدن مهلت ضرب الاجل تعین شده توسط سازمان ملل متحد برای خروج قوای رژیم سوریه از شهرهای این کشور، خشونت در سوریه هنوز هم ادامه دارد.

فعالان می گویند، قوای حکومتی بار دیگر مراکز شهرهای حما و حمص را مورد حمله قرار دادند. یک روز قبل از این در این دو شهر در نتیجه حملات قوای حکومت بشار الاسد، 150 نفر کشته شده بود.

نظر به خبرها در نتیجه فیر افراد نا معلوم در این شهرها، شش سرباز حکومت هم کشته شده اند.

وزیر خارجه سوریه ولید معلم که در جریان سفر در روسیه می باشد، اظهار داشت یک تعداد از واحدهای نظامی از بعضی نقاط خارج شده اند. به گفته او با وصف تحولات مثبت، روزانه گروه های مسلح تروریستان در صفوف مخالفین بیشتر می شود.

نظر به موافقی که با نماینده خاص سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب کوفی عنان صورت گرفته، روز سه شنبه باید قوای سوریه شهرها را ترک می کردند و زمینه برای آتش بس کامل تا روز پنجشنه فراهم می شد.

وزیر خارجه روسیه سرگی لافروف که در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه سوریه صحبت می کرد اظهار داشت که حکومت سوریه می تواند نقش فعال و تعین کننده را در عملی کردن برنامه کوفی عنان بازی کند.

« امروز ما بار دیگر از تمام گروه های اپوزسیون سوریه و کشورهای که بر اوضاع سیاسی و مخصوصاً بر اپوزسیون مسلح تاثیر گذار اند می خواهیم که از نفوذ خود استفاده کنند تا بین تمام طرف ها آتش بس حکمفرما شود، چیزی که در برنامه کوفی عنان ذکر شده است.

وزیر خارجه روسیه افزود از حکومت سوریه تضمین حاصل کرده است که مسوولیت های بین المللی خود را در این رابطه انجام می دهد.

معاون صدراعظم عراق بعد از دیدار از قطر و عربستان، وارد ترکیه شد

معاون صدراعظم عراق که تحت نعقیب می باشد، به ترکیه رسید. طارق الهاشمی بعد از دیدار از قطر و عربستان سعودی دیروز به استانبول رسید.

هاشمی که یک سیاستمدار شناخته شدهء سنی در عراق می باشد، از سوی حکومت تحت رهبری شیعه ها در عراق تحت تعقیب قرار دارد و متهم به آن است که یک گروه قاتل را برای کشتن زائرین شیعه و قوای امنیتی تشکیل کرده است.

حکومت عراق در ماه دسمبر برای بازداشت وی فرمانی را صادر کرد که این عمل بحران سیاسی را در عراق عمیق تر ساخته و چند روز بعد از خروج قوای امریکایی از عراق، جدایی مذهبی را در این کشور بیشتر دامن زد.

هاشمی که این ادعا ها را رد می کند به مناطق نیمه مستقل کردنشین عراق فرار کرد. در مورد برنامه بود و باش وی در ترکیه کدام معلوماتی ارایه نشده است.

با خانواده های آسیب دیدهء ناشی از سیلاب ها و برفکوچ های پنجشیر کمک صورت گرفت

اداره سره میاشت پنجشیر به خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب ها و برفکوچ های اخیر در این ولایت کمک نمود.

داکتر محمد حنیف خرمی رییس این اداره امروز به رادیو آزادی گفت، این کمک شامل مواد خوراکه ، البسه و وسایل آشپزخانه بوده است.

بر اساس گزارش ها سرازیر شدن برفکوچ ها و جاری شدن سیلاب های اخیر در پنجشیر، ده ها خانواده را در این ولایت متضرر ساخته است.

یک نشست به هدف ایجاد تغییرات در مسودهء قانون شوراهای ولایتی در پروان برگزار شد

نشستی امروز به هدف ایجاد تغییرات در مسوده ی قانون شورا های ولایتی در پروان برگزار شد.

خواجه روح الله صدیقی شاروال شهر چاریکار مرکز ولایت پروان به رادیو آزادی گفت، در این نشست که شماری از بزرگان قومی و برخی از آگاهان امور اشتراک دارند برای دو روز دیگر نیز ادامه خواهند داشت.

به گفته ی آقای صدیقی، این جلسه به کمک مالی برنامه انکشافی سازمان ملل ملل متحد و اداره مستقل ارگان های محلی افغانستان راه اندازی شده است.

آیسف: در جریان یک درگیری در ولایت فاریاب یک رهبر محلی طالبان کشته شد

آیسف می گوید که در جریان درگیری با مخالفین مسلح در ولایت فاریاب، عزت الله یک رهبر محلی طالبان مسلح کشته شده است.

این نیرو ها با نشر اعلامیه ی گفته اند که این درگیری در جریان عملیات مشترک نیرو های افغان و بین المللی صورت گرفت که شب گذشته به هدف بازداشت این مسوول محلی گروه طالبان راه اندازی شده بود.

در اعلامیه گفته شده است که در این رویداد دو تن از مخالفین مسلح دیگر نیز کشته شده اند.

طالبان تا اکنون در این مورد تبصره ی نکرده اند.

بیش از 18 هزار افراد بی نتیجهء امتحان کانکور در موسسات تحصیلات عالی خصوصی جذب میشوند

وزارت تحصیلات عالی افغانستان می گوید بیش از هجده هزار تن از فارغان مکاتب که در امتحان کانکور بی نتیجه مانده اند در موسسات تحصیلات عالی خصوصی جذب خواهند شد.

داکتر عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی افغانستان گفت که پوهنتون های خصوصی آماده اند تا برای هشت صد تن از افراد بی نتیجه که بیش از دو صد و هشتاد نمره در امتحان کانکور اخذ کرده اند به طور رایگان زمینه تحصیلات عالی را فراهم کند.

به گفته ی آقای عبید آنهایی که در امتحان کانکور پارسال دوصد وبیست نمره و یا بیشتر از آن کسب کرده اند با پنجاه فیصد تخفیف در موسسات تحصیلات عالی خصوصی جذب خواهند شد.

در امتحان کانکور سال گذشته بیشتر از یکصد و چهل هزار تن شرکت نموده بودند که از این میان بیش از چهل هزار تن آنان به پوهنتون های دولتی راه یافتند.

دوازده تن از قاچاقبران مواد مخدر به شمول یک تبعهء پاکستان محکوم به مجازات شدند

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر افغانستان می گوید که به تازه گی 12 تن از قاچاقبران مواد مخدر به شمول یک تبعه پاکستان از سوی این مرکز محکوم به مجازات شده اند.

در اعلامیه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر افغانستان آمده است این افراد به اتهام قاچاق انواع مختلف مواد مخدر از 5 تا به 20 سال حبس محکوم شده اند.

در اعلامیه آمده است که پیش از این نیز 15 تن دیگر از کار و باریان مواد مخدر تا به 20 سال حبس محکوم شده بودند.

هشت پولیس و دو مهاجم در اثر یک انفجار و درگیری در ولسوالی موسی قلعهء هلمند کشته شدند

گزارش ها از ولایت هلمند می رسانند که در یک انفجار و درگیری با مخالفین مسلح هشت پولیس و دو تن از مهاجمین مسلح در مقر قوماندانی امنیه ولسوالی موسی قلعه این ولایت کشته شده اند.

داوود احمدی سخنگوی والی هلمند به خبرنگاران گفت که درگیری پیش از چاشت امروز زمانی میان پولیس و مخالفین مسلح صورت گرفت که دو تن از مخالفین مسلح پس از یک انفجار در در ورودی ساختمان قوماندانی امنیه ولسوالی موسی قلعه داخل این ساختمان شدند.

به اساس گزارش خبرنگار رادیو آزادی در محل، در این درگیری عبدالولی کوکه قوماندان امنیه ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند شدیداً زخمی شده است.

طالبان مسوولیت این رویداد را به عهده گرفته و ادعا دارند که درگیری هنوز هم میان افراد آنان و نیرو های امنیتی ادامه دارد.

اما مقام های ولایت هلمند می گویند که درگیری خاتمه یافته است.

وزارت داخله: هفت تن از مخالفین مسلح دولت در ولایات مختلف افغانستان کشته شدند

وزارت داخله ی افغانستان می گوید که در جریان عملیات مشترک نیروهای افغان و ایتلاف هفت تن از مخالفین مسلح کشته شده اند.

در اعلامیه ی نشر شده از سوی این وزارت گفته شده که در این عملیات که در 24 ساعت گذشته در ولایت های ننگرهار، قندز، فاریاب، بدخشان، هلمند، ارزگان و لوگر انجام داده شد نه تن از مخالفین مسلح هم چنان بازداشت شده و یکی دیگر از آنان زخمی گردیده است.

مخالفین مسلح تا اکنون در این مورد تبصره ی نکرده اند.

در اثر یک حملهء انتحاری 11 تن در ولسوالی گذرهء ولایت هرات کشته شدند

وزارت داخله ی افغانستان می گوید که یازده تن در اثر حمله انتحاری در ولسوالی گذره ی ولایت هرات کشته شده اند.

این وزارت با نشر اعلامیه ی گفته است که سه پولیس نیز شامل قربانیان این رویداد اند.

در اعلامیه آمده است که بیست و دو تن دیگر در این حمله زخمی شده اند.

وزارت داخله می گوید، یک حمله کننده انتحاری که سوار بر یک موتر نوع صرف بود قبل از ظهر امروز زمانی خود را در مقابل ساختمان ولسوالی گذره ولایت هرات انفجار داد که نیرو های پولیس از ورود وی به داخل محوطه این ولسوالی جلوگیری کردند.

تا حال مسوولیت این حمله را کسی و یا گروهی به عهده نگرفته است.

صفحهء انترنتی رسمی مسابقات المپیک سال 2012 لندن توسط مقامات ایرانی مسدود شده است

صفحهء انترنتی رسمی مسابقات المپیک سال 2012 لندن توسط مقامات ایرانی مسدود شده است.

شماری از ایرانی ها در صفحات انترنتی مختلف نوشته اند که آنها نمی توانند این صفحه را باز کنند.

تا حال به طور رسمی حکومت ایران در این باره چیزی نگفته است.

ایران یکی از کشور هایست که سختگیرانه ترین قوانین را برای صفحات انترنتی دارد.

شماری زیاد از صفحات انترنتی به خاطر آنچه "غیر اخلاقی و مخالف امنیت ملی" این کشور پنداشته می شوند، مسدود اند.

صفحهء فیسبوک و صفحهء انترنتی رادیو فردا - بخش ایرانی رادیو آزادی شامل صفحات انترنتی مسدود شده در ایران اند.

ضرب الاجل تعیین شده برای خروج نیروهای سوریه از بعضی مناطق امروز به پایان میرسد

به اساس پلان ارایه شده از سوی کوفی عنان، نمایندهء مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیهء عرب برای سوریه، امروز ضرب الاجل تعیین شده برای خروج نیروهای نظامی این کشور از بعضی مناطق به پایان می رسد.

خروج این سربازان باید منتج به آتش بس میان نیروهای حکومتی و مخالفان مسلح دولت سوریه شود.

اما فعالان سیاسی می گویند، نشانهء از خروج سربازان حکومتی را ندیده اند و برعکس خشونت ها در این کشور افزایش یافته اند.

به اساس گزارش ها، دیروز نیروهای طرفدار حکومت سوریه بالای کمپ های مهاجرین در لبنان و ترکیه تیر اندازی کردند که در نتیجه یک خبرنگار در لبنان و حد اقل دو تن دیگر در ترکیه کشته شدند.

قرار است امروز کوفی عنان به ترکیه سفر کرده و از یک کمپ مهاجرین که از سوریه وارد ترکیه شده اند دیدن کند.

عنان بعداً برای گفتگو با مقامات ایرانی راهی تهران خواهد شد.

همچنان سنا، خبرگزاری دولتی سوریه گزارش می دهد که قرار است وزیر خارجهء این کشور ولید المعلم امروز در مسکو با همتای روسی اش سرگی لاوروف ملاقات کند.

روسیه در جمع کشور های محدودی اند که از حکومت سوریه پشتیبانی می کنند.

در این حال ایالات متحدهء امریکا می گوید، از تیر اندازی نیروهای سوریه به قلمروهای لبنان و ترکیه، نا راحت است.

سخنگوی وزارت خارجهء امریکا وکتوریا نولند دیروز گفت:

« بگذارید با گفتن این نکته آغاز کنم که ما هر حملهء حکومت سوریه بالای کمپ های مهاجرین در کشور های همسایه را تقبیح می کنیم و ما از گزارش امروز کاملآ نا راحت شده ایم. ما به طور مشترک با ترکیه، از حکومت سوریه می خواهیم که به طور فوری آتش بس کند. این حوادث یک مثال واضح دیگر است که رژیم به رهبری بشار الاسد به هیچ وجه به آنچه با کوفی عنان تعهد کره است عمل نمی کند. خشونت ها نه تنها که کاهش نیافته اند بلکه برعکس در این خشونت ها افزایش به وجود آمده است.

ترکیه گفته است اگر چنین حملات ادامه یابند، اقدامات مناسب خواهد کرد.

بن کی مون سر منشی سازمان ملل متحد گفت، گزارش ها در بارهء افزایش خشونت ها در سوریه او را متحیر ساخته اند.

روز یکشنبه از مرگ 150 نفر در سوریه گزارش شد که کم از کم 50 تن در حمص و 35 تن در حما به قتل رسیدند.

در این حال حکومت سوریه روز یکشنبه گفت، تا زمانیکه مخالفان مسلح دولت برای ختم خشونت ها و به زمین گذاشتن اسلحهء شان تضمین نوشتاری ندهد، سربازان دولتی از شهرها و شهرک ها بیرون نخواهند شد.

گروه مخالف یعنی اردوی آزاد سوریه، این درخواست حکومت را رد کرده گفت، به تعهدات انجام شده با کوفی عنان پا بند است.

در این حال اناتولیا، خبرگزاری رسمی ترکیه به نقل از وزیر خارجهء این کشور گزارش داده که گفته است ضرب الاجل تعیین شده برای خروج سربازان سوریه از شهرها و شهرک ها، باطل شده است.

ایالات متحدهء امریکا از دیدار رهبران هند و پاکستان استقبال کرد

ایالات متحدهء امریکا از دیدار رهبران هند و پاکستان استقبال کرده و گفته است، بهبود روابط میان این دو کشور رقیب در جنوب آسیا، برای همهء منطقه سودمند خواهد بود.

رییس جمهور پاکستان آصف علی زرداری نخستین رهبر پاکستان بود که در هفت سال گذشته به هند سفر کرد.

او روز یکشنبه با من موهن سنگهـ صدر اعظم هند ملاقات کرد.

رهبران دو کشور توافق کردند که بهبود تازه به وجود آمده در روابط میان کشور های شانرا تقویت کنند.

وکتوریا نولند سخنگوی وزارت خارجهء امریکا گفت، واشنگتن از این سفر زرداری به هند و از اینکه من موهن سنگهـ دعوت رییس جمهور پاکستان را به هدف سفر به اسلام آباد پذیرفته، خوشحال است.

نولند گفت، بهبود روابط میان این دو کشور همسایه، در برقراری ثبات و امنیت برای ملیون ها انسان مفید خواهد بود.

ریزش برف عملیات نجات در منطقهء سیاچین پاکستان را متوقف ساخته است

ریزش برف عملیات نجات در منطقهء سیاچین پاکستان را متوقف ساخته است.

در این منطقه 135 سرباز پاکستانی در نتیجهء برفکوچ، زیر برف شده اند.

برفکوچ روز شنبه یک محوطهء نظامی واقع سیاچین را زیر برف پوشاند.

سیاچین منطقهء است واقع در کشمیر که هند و پاکستان بالای مالکیت آن مخالفت دارند.

به دلیل ریزش برف، بیش از 200 سرباز پاکستانی و افراد دیگر تلاش های شانرا به هدف نجات سربازان گیرمانده در زیر برف، متوقف ساخته اند.

اردوی پاکستان می گوید، تا هنوز مشخص نیست که آیا کسی از سربازان گیرمانده در زیر برف زنده هستند یا خیر.

حامد کرزی از امضای توافقنامه در مورد عملیات شبانه استقبال کرد

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان از توافق استقبال نموده است که به روز یک شنبه بین کابل و واشنگتن در مورد عملیات شبانه در افغانستان امضا شد.

رییس جمهور کرزی دیروز در اجلاس کابینه، امضای این توافق را برای حاکمیت ملی کشور از نقش عمده برخوردار دانست.

عملیات شبانه در افغانستان موضوع جدی مورد اختلاف بین افغانستان و امریکا بود و مانع را سد راه امضای سند همکاری های درازمدت ستراتیژیک بین دو کشور ایجاد نموده بود.

ملل متحد و امریکا فیر گلوله از سوی سوریه بر خاک ترکیه و لبنان را محکوم کردند

ملل متحد و ایالات متحده فیرگلوله از سوی سوریه بر خاک ترکیه و لبنان را قبل از ضرب الاجل تعیین شده، محکوم نموده اند.

مقامات ترکی گفته اند 5 نفر به شمول دو مقام در اثر آتشباری نیروهای سوریه در جریان درگیری آنان با مخالفین حکومت در نزدیک سرحد با ترکیه جراحت برداشتند.

یک خبرنگار لبنانی هم در اثر فیر گلوله یی کشته شد که از سوریه فیر شده بود.

بن کی مون سرمنشی ملل متحد گفت، از گزارش های رسیده مبنی بر ادامه خشونت ها در سوریه و تخطی ها از حقوق بشر در آن کشور عمیقاً نگران است.

ویکتوریا نیولند سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت، واشنگتن در مورد شدیداً خشمگین است.
ترکیه دیروز خواهان ختم فوری خشونت ها در منطقه سرحد با سوریه شده گفت، در صورت تکرار چنین حوادث دست به اقدامات جدی خواهد زد.

به گفته فعالین، خشونت ها در سوریه دیروز همچنان ادامه داشت و 150 کشته به جا گذاشت که به گفته یک کمیته محلی، 35 نفر تنها در شهر حمص کشته شدند.

پسر شاه سابق ایران از اسراییل خواسته است که کشورش را بمبارد نکند

شهزاده رضا پهلوی ولیهد ایران از اسراییل خواسته است کشورش را بمبارد نکند و در بدل مخالفین رژیم ملاهای ایران را کمک کند.

شهزاده رضا که پسر بزرگ محمد رضا شاه پهلوی شاه سابق ایران است به یک چینل تلویزیونی اسراییل گفت، رژیم ایران از چنین یک اقدام به نفع خود استفاده خواهد کرد.

او گفت، حکومت اسراییل در بدل باید ما را کمک مالی و تکنولوژیکی نموده و دیگر منابع را در دسترس ما قرار دهد.

ایران و اسراییل در زمان شاه، روابط حسنه داشتند ولی امروز با هم دشمن اند.

اسراییل و غرب ایران را به تلاش دست یابی به اسلحه اتومی متهم می کند، ولی ایران این اتهامات را رد نموده، برنامه اتومی اش را صلح آمیز می خواند و هم گفته است، به هر حمله اسراییل جواب دندان شکن خواهد داد.

وزارت مخابرات افغانستان تا شش ماه آینده یک قمر مصنوعی را به فضا می فرستد

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان در نظر دارد به هدف بهبود خدمات مخابراتی، انترنتی و تلویزیونی تا شش ماه آینده قمر مصنوعی را به فضا بفرستد که به گفته مقامات افغان، این اقدام منبع بزرگ اقتصادی را برای کشور در بر خواهد داشت و هم سهولت های زیاد را در بخش تخنیک، خدمات انترنتی و تیلی کمیونیکشن برای افغانستان به همراه خواهد داشت.

امیرزی سنگین وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان در صحبت با رادیو آزادی گفت، این قمر فضایی به مصرف 250 ملیون دالر به مدار زمین فرستاده خواهد شد.

یک صد و بیست مهاجر افغان که راهی آسترالیا بودند، از غرق شدن نجات یافتند

مقامات اندونیزیا می گویند، 120 مهاجر افغان را که راهی آسترالیا بودند، در آبهای اندونیزیا از یک کشتی در حال غرق شدن نجات داده اند.

این افغان های مهاجر که راهی آسترالیا بودند، نمی خواستند در خاک اندونیزیا پیاده شوند و به گفته یک شاهد عینی مذاکرات بین پولیس اندونیزیا و مهاجرین افغان تا نا وقت دیروز جریان داشت.

مقامات اداره مهاجرین و پولیس اندونیزیا دیروز تلاش داشتند حدود 120 مهاجر افغان را که راهی آسترالیا بودند، قناعت دهند که در اندونیزیا از کشتی پیاده شوند.

کشتی حامل این 120 مهاجر به روز یکشنبه در آب های اندونیزیا در حال غرق شدن بود، ولی یک کشتی بزرگ اندونیزیایی آنها را نجات داده و دوباره به خاک اندونیزیا انتقال داد ولی این مهاجرین از پایان شدن از کشتی ابا می ورزند و تاکید دارند به آسترالیا برده شوند.

رییس پولیس منطقه بنتین، جاییکه این مهاجرین به آنجا برده شده اند گفته است، پولیس و مقامات اداره مهاجرین تلاش دارند با این مهاجرین مذاکره نموده آنها را از کشتی پیاده سازند.

مذاکرات پولیس اندونیزیا با مهاجرین افغان و ایرانی تا نا وقت دیروز جریان داشت.

کوریای شمالی برای آزمایش یک راکت دوربرد آماده گی می گیرد

بر اساس یک گزارش استخباراتی کوریای جنوبی، کوریای شمالی برای آزمایش یک راکت اش آماده گی می گیرد.

این گزارش که بر اساس تصاویر گرفته شده توسط ستلایت تهیه شده در حالی منتشر گردیده است که پیونگیانگ برای آزمایش راکت دوربرد آماده گی می گیرد که امریکا و غرب آزمایش آنرا تخطی از قطعنامه شورای امنیت ملل متحد می دانند.

ویکتوریا نیولند سخنگوی وزارت خارجه امریکا دیروز گفت، گزارش کوریای جنوبی را تایید کرده نمی تواند ولی اگر این گزارش دقیق باشد این موضوع کوریای شمالی ستالینیست را بیشتر منزوی خواهد ساخت.

نیولند همچنان گفت، واشنگتن از چین خواهد خواست کوریای شمالی را در جریان ساعت ها و روزهای آینده مورد فشار قرار دهد تا از آزمایش این راکت خودداری کند.

بعد از نشر این گزارش، واشنگتن کمک های وعده داده شده اش به کوریای شمالی را معطل کرد.

ایرانی ها حدود 800 خانواده مهاجر افغان در شهر یزد را مورد اذیت و آزار قرار داده اند

گزارش ها می رسانند، که از پنج روز به این طرف نزدیک به هشت صد خانوادهء مهاجر افغان در شهر یزد ایران از سوی ایرانی ها مورد اذیت و آزار قرار می گیرند.

در گزارشها گفته شده است، که برای این خانواده های افغان حتی اجازهء بیرون شدن از خانه های شان داده نمی شود.

شماری از وابسته گان این مهاجران، امروز در برابر ریاست مهاجرین ولایت فراه گردهم آمدند و از حکومت افغانستان خواستند تا به مشکل این مهاجران توجه کند.

رحم الدین ریگیوال رییس مهاجرین ولایت فراه در صحبت با رادیو آزادی تایید کرد که خانواده های افغان درشهریزد ایران مورد اذیت و آزار قرار گرفته و تا حال هشت افغان زخمی شده اند.

مقامهای ایرانی تا حال در این مورد تبصره نکرده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG