لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۲۲ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۵:۵۸

خبر ها

در اثر سرازیر شدن سیلاب ها در ولسوالی دوشی در ولایت بغلان، مردم متضرر شدند

گزارش ها می رسانند، که در اثر سرازیر شدن سیلاب ها در ولسوالی دوشی ولایت بغلان، امروز صدها راس مواشی هلاک و صدها جریب زمین زراعتی تخریب گردیده اند.

به اساس گزارش خبرنگار رادیو آزادی از محل، در اثر شدت سیلاب تعدادی از خانه ها و دوکان ها نیز از بین رفته اند.

مردم محل از حکومت می خواهند، تا کمک های عاجل را در اختیار آنها قرار بدهد.

در 24 ساعت گذشته 3 تن از سربازان اردوی ملی افغانستان کشته و 6 تن زخمی شدند

وزارت دفاع افغانستان تایید می کند که 3 تن از سربازان اردوی ملی کشته و 6 تن دیگر از آنان زخمی شده اند.

وزارت دفاع افغانستان با ارسال خبرنامه به رادیو آزادی گفته است این تعداد از نیروهای اردوی ملی در مدت 24 ساعت گذشته کشته و زخمی شده اند.

در خبرنامه در مورد جای وارد شدن تلفات به نیروهای اردوی ملی معلومات داده نشده است.

در عین حال در این اعلامیه گفته شده است که مقدار زیادی از مواد منفجره، ماین ها و مهمات بدست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

پولیس بامیان 20 کیلوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط کرد و یک تن در این ارتباط بازداشت شد

مقامات امنیتی ولایت بامیان می گویند، 20 کیلوگرام مواد مخدر از سوی پولیس در این ولایت کشف و ضبط شده و یک تن در این ارتباط بازداشت شده است.

احمد علی یار مسوول دفتر مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت بامیان امروز به رادیو آزادی گفت، این مقدار مواد مخدر نوع تریاک در منطقه کهمرد این ولایت در حالی بدست نیروهای پولیس افتاده است که از ولایت بغلان به بامیان انتقال داده می شد.

یک بمب گذار انتحاری خود را در شهر کراچی انفجار داد و باعث هلاکت 2 تن گردید

گزارش ها از پاکستان می گویند، یک بمب گذار انتحاری مظنون مواد منفجره خود را در نزدیکی یک موتر حامل یک مقام ارشد پولیس در شهر ساحلی کراچی، انفجار داد که باعث کشته شدن حد اقل دوتن گردیده است.

تمام تلفات حملهء امروزی مردان بودند و پولیس در مورد یکی از اجساد شک دارد که او ممکن بمب گذار انتحاری بوده باشد. درین حادثه که در منطقه مالیر رخ داد، از جراحت 5 تن دیگر گزارش شده است.

رااو انور رییس پولیس مالیر که هدف این حمله بود، از این حادثه جان به سلامت برد. او بعد از این انفجار گفت که در جریان یک ماه چند بار از سوی تروریستان نا معلوم تهدید شده بود.

تا کنون مسوولیت این حادثه را کسی بدوش نه گرفته است.

ترکیه: در یک روز گذشته حدود هزار تن در اثر جنگ در سوریه به ترکیه فرار کرده اند

ترکیه می گوید، در یک روز گذشته حدود یک هزار نفر در اثر جنگ در سوریه ازین کشور به ترکیه فرار کرده اند.

با فرار این افراد شمار مجموعی اتباع سوریه که از بیم خشونت ها سرحد را عبور کرده داخل خاک ترکیه شده اند، به 21 هزار نفر می رسد.

گزارش شده است که درگیری و زد و خور میان نیروهای دولتی و شورشیان مخالف در سراسر سوریه امروز هم ادامه داشت.

ضمناً رژیم سوریه، برای ملاقات با کوفی عنان فرستادهء سازمان ملل متحد و میانجیگر اتحادیه عرب برای سوریه در دمشق آماده گی می گیرد.

حکومت سوریه تعهد کرده است که حملات را متوقف می سازد و نیرو های امنیتی این کشور را تا دهم اپریل از مراکز پر نفوس بیرون می کشد.

انفجار در یک پایپ لاین نفت که از عراق به ترکیه وصل است، باعث توقف انتقال تیل شد

بر اساس گزارش های رسیده، انفجارها در یکی از دو پایپ لاین که نفت را از عراق به جنوب ترکیه به سواحل مدیترانه انتقال می دهد، باعث توقف در انتقال تیل شده است.

مقامات می گویند، امروز انفجارات دیگر نزدیک به منطقه الدیل ولایت سیرنیک در امتداد این پایپ لاین، باعث آتش سوزی شده است.

از یک مقام رسمی ترکیه نقل قول شده که می گوید، حریق خاموش ساخته شده و انتقال تیل از شمال عراق از طریق یک پایپ لاین موازی، دوباره جریان پیدا کرده است.

تاکنون معلوم نیست که علت این انفجارها چه می باشد، پایپ لاین چقدر صدمه دیده و چه زمانی دوباره به کار آغاز خواهد کرد.

در یک حمله انتحاری در ولسوالی کشم بدخشان 4 تن کشته و 17 تن زخم برداشتند

مقام های صحی در ولایت بدخشان می گویند، در حملهء انتحاری امروز در ولسوالی کشم این ولایت 4 تن کشته شدند و 17 تن دیگر زخم برداشتند.

داکتر فیض الرحمن احمدی مسوول صحت عامهء ولسوالی کشم به رادیو آزادی گفت، که در این رویداد عمدتاً افراد ملکی کشته و زخمی شده اند.

به گفتهء مقام های امنیتی بدخشان، هدف مهاجم انتحاری یک قوماندان نیروهای اربکی مشهور به قوماندان نازک بوده که در این حادثه کشته شده است.

یک راکت که احتمالاً از جزیره سینا مصر پرتاب شد، در شهر ایلات اسراییل اصابت کرد

پولیس اسراییل گفت، امروز یک راکت که احتمال دارد از جزیره سینا مصر پرتاب شده باشد، در شهر ایلات اسراییل اصابت کرد که تلفاتی در قبال نه داشت.

راکت در حال فیر گردیده است که این شهر ساحلی بحیره سرخ پر از ازدحام آنانی می باشد که برای سپری کردن رخصتی های عید فصح یهودیان که روز جمعه آغاز می شود به آن شهر آمده اند.

پولیس شهر ایلات گفت، راکت در یک محل ساختمانی نزدیک به منطقه مسکونی اصابت کرده است.

مقامات اسراییلی گفتند، آنها نگرانی دارند که صحرای سینا بعد از برکناری حسنی مبارک به مواضع تندروان اسلامی مبدل شود.

نشست وزرای کشور های کامن ویلت و یا "مستقل مشترک المنافع" در آستانه برگزار میشود

آستانه پایتخت قزاقستان محل برگزاری چندین نشست وزاری کشور های کامن ویلت و یا کشورهای مستقل مشترک المنافع می باشد که امروز آغاز می گردد.

قرار است، مقامات وزرات های دفاع این کشورها امروز در آستانه اجلاس را برگزار کنند.

فردا وزرای خارجه این کشورها باهم ملاقات خواهند کرد و وزرای کشور های که عضویت سازمان امنیت جمعی را دارند، نیز اجلاس جداگانهء را برگزار خواهند کرد.

شورای امنیت در مورد وفادار ماندن سوریه به مهلت تعیین شده اعلامیهء را تصویب می کند

گزارش ها می گویند، 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، امروز اعلامیه ریاست این شورای را تصویب خواهند کرد که خواهان وفادار باقی ماندن حکومت سوریه به مهلت تعیین شده دهم اپریل برای خروج نیرو های امنیتی از شهر ها و مراکز پرنفوس این کشور، می باشد.

کوفی عنان نماینده ملل متحد برای سوریه روز دوشنبه به شورای امنیت گفت که دمشق ضرب الاجل دهم ماه اپریل را برای خروج نیروهای امنیتی از مراکز پر نفوس این کشور، پذیرفته است.

کوفی عنان از شورای امنیت خواست که ازین مهلت تعیین شده حمایت کند. ایالات متحده امریکا که ریاست ماه اپریل شورای امنیت را به دوش دارد مسوده این اعلامیه را ترتیب داده است.

دیپلومات ها به خبر گزاری رویترز اظهار امیدواری کرده اند که این اعلامیه در اجلاس دیروز و امروز شورای امنیت، تصویب شود.

خانم کلنتن از کوسوو به خاطر پیشرفت های اقتصادی و اصلاحات دموکراتیک ستایش کرد

وزیر خارجه امریکا، کوسوو را به خاطر پیشرفت های اقتصادی و اصلاحات دموکراتیک ستایش کرده، گفت، معتقد است که این کشور جوان بالکان در راه به سوی عضویت اتحادیه اروپا و عضویت پیمان ناتو خوب به پیش می رود.

هیلاری کلنتن بعد از ملاقات با هاشم تاچی صدراعظم کوسوو در وزارت خارجه امریکا گفت، ایالات متحده امریکا به خاطر تمامیت ارضی و حق حاکمیت کوسوو در تعهدات خود پابند می باشد و از گفتگوها روی تنش ها نظیر معضله سرحدی با سربیا حمایت می کند.

هاشم تاچی به خانم کلنتن گفت که کشورش تا هنوز برای تعییرات جامعه به کار زیاد نیاز دارد و اما آزادی را که خیلی به مشکل بدست آورده هرگز از دست نه خواهد داد. او گفت، وی آیندهء کوسوو و منطقه را در مرز های باز با روابط همسایگی نیک می بیند.

در ولایت بدخشان 11 تن از سربازان پولیس از قید مخالفان مسلح رها شدند

مقامات امنیتی ولایت بدخشان می گویند، 11 تن از سربازان پولیس که به اسارت مخالفین مسلح دولت درآمده بودند، از قید رهاشدند.

سمونوال سخی داد آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت بدخشان امروز به رادیو آزادی گفت، این تعداد از سربازان پولیس در نتیجه میانجیگری بزرگان قومی و تلاش نیروهای امنیتی از اسارت طالبان رها شدند.

بگفته آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت بدخشان این سربازان در جریان یک حمله مخالفین مسلح دولت در ولسوالی وردج این ولایت به اسارت آنان درآمده بودند.

در اثر حمله انتحاری در ولایت فاریاب به شمول سه سرباز امریکایی 10 تن کشته شدند

یک حمله کننده انتحاری سوار بر یک موتر سایکل دیروز در شهر میمنه ولایت فاریاب خودش را انفجار داده باعث هلاکت 10 نفر به شمول سه سرباز امریکایی شد.

لعل محمد احمدزی سخنگوی پولیس فاریاب دیروز گفت، حمله کننده دقایق قبل از چاشت دیروز مواد انفجاری اش را در نزدیک یک پارک در میمنه منفجر کرد، هدف اصلی این حمله معلوم نیست ولی به گفته احمدزی در این حادثه چهار پولیس افغان هم کشته شده و بیست نفر جراحت برداشتند.

قرار است مجازات ویکتور بوت قاچاقبر روسی اسلحه، در امریکا اعلان گردد

قرار است مجازات ویکتور بوت قاچاقبر روسی اسلحه، در امریکا اعلان گردد
قرار است مجازات ویکتور بوت قاچاقبر روسی اسلحه امروز در امریکا اعلان گردد. بوت در نوامبر سال گذشته به جرم توافق فروش اسلحه برای کشتار امریکایی ها مجرم شناخته شد.

وی با چند اجنت امریکایی که در لباس ملیشه های کولمبیایی با وی ملاقات نموده، گفته بودند می خواهندعساکر امریکایی را بکشند، توافق فروش اسلحه را نموده بود.

بوت به حد اقل 25 سال زندان محکوم خواهد شد، ولی خطر حبس ابد وی هم وجود دارد.

محکمه مجرمین بین المللی از لیبیا خواست پسر رهبر سابق لیبیا را به این محکمه بسپارد

آی سی سی یا محکمه مجرمین بین المللی دیروز از مقامات لیبیایی خواست سیف ال اسلام پسر معمر ال قذافی رهبر سابق لیبیا را به این محکمه بسپارد. قضات آی سی سی در یک مکتوب خواهان تسلیم دهی فوری سیف ال اسلام به این محکمه شده اند ولی سخنگوی وزارت عدلیه لیبیا دیروز گفت، محاکمه سیف ال اسلام به زودی در لیبیا آغاز خواهد شد.

آی سی سی گفته است چون این محکمه دستور دستگیری قذافی، سیف ال اسلام و رییس استخبارات حکومت قذافی را صادر کرده بود، اختیار محاکمه آنها را هم دارد.

قذافی سال گذشته توسط مخالفین اش کشته شد ولی پسرش سیف ال اسلام و عبدالله ال سنوسی رییس استخبارات حکومت قذافی دستگیر شده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG