لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۰:۰۳

افغانستان

یک عروس ۱۰ عضو یک فامیل را در غور مسموم ساخته‎است

اعضای این خانواده که در شفاخانه ولایتی غور تحت تداوی هستند می‎گویند که چاشت امروز چهارشنبه بعد از خوردن غذای که توسط عروس شان آماده شده بود مسموم شده‎اند.
آنان می‎گویند که عروس شان پا به فرار مانده‎است.
در همین حال داکتر عبدالقادر عزیزی مسئول شفاخانه ولایتی غور می‎گوید که حوالی ساعت ۲ چاشت امروز ده تن از اعضای یک فامیل که شامل ۵ خانم، ۱ مرد و ۴ طفل میباشند به این شفاخانه انتقال داده شدند و تحت تداوی قرار دارند.
وی می‎افزاید که وضعیت صحی اعضای این فامیل قناعت بخش است.
با این حال غلام مصطفی محسنی قوماندان امنیه غور نیز این رویداد تائید می‎کند و می‎گوید که عروس این خانواده با یک سرباز پولیس که در هرات ایفای وظیفه می‎کند و برای سپری نمودن رخصتی به غور آمده بود فرار نموده‎است.
به گفته وی آنان در تلاش گرفتاری آن‎ها هستند.
به گفته قوماندان امنیه غور علت مسموم شدن این افراد از سوی عروس شان خشونت‎های خانواده‎گی گفته شده‎است.

کابینه جرمنی حفظ ۹۸۰ سربازش را در افغانستان تائید کرد

کابینه جرمنی حفظ ۹۸۰ سرباز این کشور را تا پایان ۲۰۱۷ میلادی در افغانستان تائید کرد.

این تصمیم که باید از سوی پارلمان این کشور نیز تائید شود، چند روز پس از آن گرفته شد که قونلسگری جرمنی در شهر مزار شریف هدف حمله قرار گرفت که به کارمندان آن آسیب نرسید.

اما در این حمله چهار تن از افزاد محل کشته و بیش از صد تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس اعلامیه حکومت جرمنی، ۹۸۰ عسکر این کشور که قرار است در افغانستان باقی بمانند نیروهای افغان را حمایت کرده و آموزش خواهند داد.

عبدالله با هیئت پارلمانی افغانستان و پاکستان دیدار کرده‌است

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان در دیدار با هیئت مشترک پارلمانی افغانستان و پاکستان برای حل چالش‎های موجود، روی مبارزه مشترک دو کشور تاکید کرده‎است.

ریاست اجرائیه با نشر خبرنامه یی به نقل از عبدالله عبدالله گفته که با توجه به وضعیت کنونی هر دو کشور با حمایت کشورهای منطقه باید با تروریزم مبارزه جدی کنند.

در این دیدار که امروز در کابل صورت گرفته اعضای هیات پارلمانی افغانستان و پاکستان هدف شان را بهبود روابط و حل چالش‎ها میان دو کشور خوانده‎اند.

در اعلامیه آمده که نخستین نشست گروه کاری مشترک دوکشور، سال گذشته در لاهور پاکستان و دومین نشست آن، روز سه شنبه در شهر مزارشریف برگزار شده است.

والی سرپل: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ شورشی درین ولایت کشته شده‌است

در ۲۴ ساعت گذشته از اثر درگیری‎ها بین نیروهای مشترک امنیتی افغان و شورشیان در ولایت سرپل ۴۹ تن از شورشیان کشته و زخمی گردیدند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل به رادیو آزادی گفت که مخالفین مسلح دولت روز گذشته از ساعت سه عصر حملات شان را در مناطق آدرنگ، بلغلی، سنگ توده و شاهراه سرپل ـ جوزجان آغاز نمودند که از اثر مقاومت نیروهای مشترک امنیتی افغان و ضربات هوائی قوای هوائی کشور ۲۱ تن از شورشیان بشمول ۵ تن از سران آنان کشته و ۲۸ تن دیگر شان زخمی گردیدند و به نیروهای دفاعی آسیبی نرسیده است.

او همچنان افزود که مخالفین از سه روز بدینسو به هدف تصرف ولایت سرپل حملات شان را آغاز نمودند که در این حملات، طالبان مسلح ولایات غور، فاریاب، جوزجان و بلخ شرکت داشته و جنگ توسط شیخ ندیم رهبری می‎گردد.

آقای وحدت از رسیدن نیروهای کمکی به این ولایت خبرداده برای مردم ولایت سرپل اطمینان میدهد که مخالفین کاری انجام داده نمی‎توانند.

محمد نور رحمانی رئیس شورای ولایتی سرپل نیز از وضعیت پیش آمده ابراز نگرانی کرده گفت:

"راستی هم وضعیت خیلی نگران کننده بود اما نیروهای امنیتی ما افتخارات عظیمی آفریدند و از مردم خود دفاع کردند . من به نماینده‌گی از مردم و از آدرس شورای ولایتی از این نیروهای قدردانی میکنم."

یک متعلم لیسه عالی غازی عبدالله ستاره معارف شد

یک متعلم صنف یازدهم لیسه عالی غازی عبدالله شهر کابل، بحیث ستاره معارف سال ۱۳۹۵ انتخاب شد.

برنامۀ به این هدف امروز از سوی وزارت معارف افغانستان راه اندازی شده بود.

هدف از آن انتخاب یک متعلم موفق از میان تمامی صنوف یازدهم مکاتب شهر کابل است.

محمد عامر توانست با سپری کردن آزمایش این مقام را بدست بیاورد.

به اساس معلومات وزارت معارف برنده این مقام پس از ختم دوره مکتب با استفاده از بورسیه می‌تواند تحصیلات عالی اش را در خارج از کشور ادامه دهد.

این برنامه از سه سال بدینسو راه اندازی می‌شود و این بار پنجاه و سه هزار تن در این رقابت اشتراک کرده بودند.

رئیس جمهور غنی با پدر نوید تیلفونی صحبت کرده‌است

رئیس جمهور محمد اشرف غنی صبح امروز با پدر کودک پنج ساله فراهی که از چنگ رباینده‌گان رها شد، تیلفونی صحبت کرده‌است.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده که رئیس جمهور غنی گفته عاملین این قضیه در بازداشت اند و قرار است مطابق قوانین نافذه کشور محاکمه شوند.

رئیس جمهور غنی دستور داده تا این کودک جهت تداوی به کابل انتقال داده شود.

یک طفل پنج ساله بنام نوید که بیش از یکماه در چنگ رباینده‎گان در ولایت فراه قرار داشت دیروز توسط نیروهای امنیتی نجات یافته و به خانواده اش سپرده شد.

پسرلی: ایران بر صادرات اموال افغانی ۸۵ درصد تخفیف می‌دهد

صیام الدین پسرلی مسئول مطبوعات اتاق تجارت و صنایع افغانستان

اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گوید که مقامات ایرانی تعهد کردند که در بخش مالیه بر صادرات اموال افغانی به آن کشور ۸۵ درصد تخفیف را در نظر می‌گیرند.

صیام الدین پسرلی مسئول مطبوعات این اتاق امروز به رادیو آزادی گفت که این تعهد در دیدار دیروز مقامات و تجار افغان با مقامات ایرانی صورت گرفته و همچنان تاجران ایرانی ۷۵ درصد قیمت اموال را که از ایران وارد افغانستان می‌شود نیز کاهش داده‌اند.

آقای پسرلی افزود که امسال میزان تجارت میان افغانستان و ایران از یک اعشاریه پنج میلیارد دالر به حدود دو میلیارد افزایش یافته است.

رحیمزی: اروپا روی همکاری های خود با افغانستان تأکید کرد

وزارت مالیه افغانستان می‌گوید که اتحادیه اروپا روی ادامه همکاری های خود با افغانستان تأکید کرده‌است.

اجمل حمید عبدالرحیمزی سخنگوی این وزارت امروز به رادیو آزادی گفت که در دیدار دیروز اکلیل حکیمی وزیر مالیه و مایک ملیبین سفیر اتحادیه اروپا در کابل هر دو طرف روی ادامه همکاری ها و امورات تطبیقی کنفرانس بروکسل صحبت کردند.

آقای رحیمزی افزود که وزارت مالیه تلاش خواهد کرد تا تعهداتی را که در کنفرانس بروکسل صورت گرفته عملی کند و زمینه کار را برای مردم فراهم سازد.

مقامات: یک هلیکوپتر نظامی در لوگر نشست اضطراری کرد

مقام های محلی لوگر می‌گویند، یک هلیکوپتر نیروهای افغان شام گذشته در ولسوالی بره کی برک این ولایت نشست اضطراری کرد.

سلیم صالح سخنگوی والی لوگر به رادیو آزادی گفت، این رویداد تلفاتی در پی نداشته است.

اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح ادعا کرده است که این هلیکوپتر از سوی آنان سقوط داده شده و تلفاتی نیز در پی داشته است.

مل: حکومت در انتخاب کمیشنران از دقت کامل کار گیرد

شاه محمود مل مسئول مشاهدات پارلمانی دیده بان انتخابات و شفافیت افغانستان

دیده بان انتخابات و شفافیت افغانستان از حکومت این کشور می‌خواهد تا در انتخاب کمیشنران از دقت کامل کار گیرد.

شاه محمود مل مسئول مشاهدات پارلمانی این نهاد امروز در نشست خبری در کابل با انتقاد از نحوه کار کمیته گزینش گفت، این کمیته نتوانسته معیارهای مشخص را برای درخواست کننده‌گان داشته باشد.

نام های ۳۶ نامزد از میان ۷۲۰ درخواست کننده هفته گذشته از سوی کمیته گزینش به رئیس جمهور غنی فرستاده شد.

ریاست جمهوری گفته است که اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی از میان نامزدان با دقت و شفافیت کامل انتخاب خواهند شد.

سه وزیر کابینه حکومت افغانستان از سوی ولسی جرگه ابقا شدند

ولسی جرگه افغانستان امروز باز هم در غیاب سه وزیر دیگر صندوق رای دهی گذاشت.

بعد از ختم رایدهی و شمارش آرا، هر سه وزیر توانستد تا آرای اکثریت اعضای حاضر در ولسی جرگه را بدست آورند و به سمت های شان باقی بمانند.

در این رای گیری فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامۀ افغانستان با بدست آوردن ۱۷۰ رأی تائید و ۲۸ رأی رد، سید حسین عالمی بلخی وزیر مهاجرین و عودت کننده‌گان افغانستان با بدست آوردن ۱۰۵ رأی تائید و ۹۰ رأی رد و عبدالستار مراد وزیر اقتصاد با بدست آوردن ۱۱۴ رأی تائید و ۸۱ رأی رد از سوی ولسی جرگه ابقا شدند.

ولسی جرگه قبلاً فیصله کرد که ۱۷ وزیر کابینه افغانستان را به خاطر مصرف نکردن ۷۰ فیصد بودجۀ انکشافی‌شان استیضاح می‌کند. از جمع این ۱۷ تن، وزیر اطلاعات و فرهنگ از سمت‌اش استعفا داد و از مجموع ۱۶ وزیر ۹ تن از سوی ولسی جرگه ابقا و ۷ تن‌شان سلب صلاحیت شدند.

رئیس جمهور افغانستان حمله انتحاری کابل را محکوم کرد

ریاست جمهوری افغانستان حمله انتحاری صبح امروز در شهر کابل را محکوم کرده‌است.

ارگ با نشر خبرنامۀ به نقل از رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفته است که دشمنان مردم افغانستان به هدف ایجاد وحشت دست به چنین حملات می‌زنند.

به اساس معلومات وزارت داخله افغانستان در حمله انتحاری که حوالی ساعت هشت صبح امروز در ساحه پل محمود خان شهر کابل رخ داد، چهار تن کشته و سیزده تن دیگر زخمی شده‌اند.

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت به رادیو آزادی گفت، این حمله بالای یکی از وسایط امنیتی صورت گرفته است.

مسئولیت این رویداد را تا کنون کسی ویا گروهی به عهده نگرفته است.

صدیقی: در حمله انتحاری کابل چهار تن کشته شدند

وزارت داخله افغانستان می‌گوید در حمله انتحاری صبح امروز در ساحه پل محمود خان شهر کابل چهارتن کشته و یازده تن دیگر زخمی شده‌اند.

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت این مسئله را در صحبت با رادیو آزادی تائید کرد.

شاهدان در محل گفته اند که حمله کننده انتحاری سوار بر موترسایکل بوده‌است.

مسئولیت این رویداد را تا کنون کسی به عهده نگرفته است.

ولسی جرگه برای ابقا و یا سلب صلاحیت ۳ وزیر دیگر رای گیری میکند

ولسی جرگه افغانستان امروز باز هم در غیاب سه وزیر دیگر صندوق رای دهی گذاشته است.

در حال حاضر روند رای دهی برای وزرای مهاجرین و عودت کنندگان، اقتصاد و صحت عامه جریان دارد.

از آغاز هفته جاری برای سیزده وزیر کابینه افغانستان جلسه استضاحیه برگزار شده که در این جریان هفت وزیر سلب صلاحیت شده‌اند.

اما حکومت افغانستان فیصله کرده تا وزرای سلب صلاحیت شده تا زمان بررسی همه جانبه ستره محکمه به وظایف شان ادامه دهند.

مسکو از پیشنهاد مقامات افغان در مورد رهبر طالبان حمایت میکند

رهبر طالبان ملا هبت الله آخوند زاده

مسکو می‌گوید، حاضر است از پیشنهاد مقامات افغان در مورد اینکه رهبر طالبان ملا هبت الله آخوند زاده در لست تروریستان ملل متحد جا داده شود حمایت کند، اما بعد از آنکه استدلال حکومت کابل در این مورد بررسی و مطالعه شود.

نماینده خاص روسیه برای افغانستان و رئیس شعبه دوم خارجی در وزارت خارجه روسیه ضمیر کابلوف در این مورد به خبرگزاری انترفکس روسیه صحبت کرده‌است.

کابلوف اظهار داشت این تقاضا باید با اسناد همراه باشد و اگر حکومت افغانستان اسناد موثق ارائه کند این پیشنهاد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته کابلوف فعلاً سخن گفتن در مورد این پیشنهاد رئیس جمهور افغانستان قبل از وقت می‌باشد.

به گفته او پروسه جا دادن نام یک شخص در فهرست تروریستان در کمیته مبارزه با تروریزم و در شورای امنیت سازمان ملل متحد شرایط خاص دارد و بدون شرح عمل جنایی یک فرد و ارائه اسناد در مورد آن نمی‌توان اینکار را انجام داد.

سرتاج عزیز در کنفرانس قلب آسیا اشتراک خواهد کرد

مشاور امور بین المللی صدراعظم پاکستان گفته است که در کنفرانس قلب آسیا که در آن وضعیت در افغانستان مطرح می‌باشد، اشتراک خواهد کرد.

سرتاج عزیز به یک تلویزیون پاکستانی گفته است که کنفرانس قلب آسیا برای افغانستان است و افغانستان از اولویت‌های پاکستان نیز می‌باشد.

کنفرانس قلب آسیا قرار است در هفته اول ماه دسمبر در شهر امرتسر هند که در نزدیکی سرحد پاکستان موقعیت دارد برگذار شود و در آن راه های بهبود امنیت در افغانستان و تقویت تلاش‌های صلح در این کشور بررسی خواهد شد.

روابط بین افغانستان و پاکستان در یک سال گذشته متشنج می‌باشد و حکومت افغانستان پاکستان را متهم می‌سازد که به رهبران طالبان پناه داده و می‌خواهد در امور افغانستان دخالت نماید.

پاکستان این اتهام را رد می‌کند.

بعد از حمله برای یک قرارگاه سربازان هندی در کشمیر تحت کنترول هند که در آن ۱۹ سرباز هندی کشته شدند این اولین سفر یک مقام بلند رتبه پاکستانی به هند خواهد بود.

هند افراطگرایان مقیم پاکستان را مسئول این حمله می‌داند.

سرتاج عزیز گفت، کنفرانس قلب آسیا یک فرصت خوب برای کاهش تشنج بین این دو مملکت همسایه می‌باشد.

سه زن جوان از سوی افراد مسلح ناشناس در هرات کشته شدند

سه زن جوان شام روز سه شنبه از سوی مردان مسلح موترسکل سوار در حومه شهر هرات کشته شدند.

محمد رفیق شیرزی مسئول مطبوعاتی شفاخانه حوزه وی هرات می‌گوید، اجساد این افراد به شفاخانه انتقال داده شده‌است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید، تاکنون انگیزه این رویداد روشن نشده است.

او به رادیو آزادی گفت مهاجمین از محل حادثه فرار کرده ولی نیروهای امنیتی تلاش‌های شان را بخاطر شناسایی و گرفتاری آنان روی دست گرفته اند.

یک خانم برای نخستین بار رئیس شورای ولایتی فراه شد

همزمان با آغاز گزینش روئسای شوراهای ولایتی، یک خانم برای نخستین بار در ولایت فراه این کرسی را به دست آورد.

جمیله امینی وکیل شورای ولایتی فراه امروز در انتخابات که میان نماینده‌گان این ولایت به راه انداخته شده بود، به حیث رئیس تعیین شد.

او وعده سپرد که برای باشنده‌گان این ولایت از هیچگونه خدمت دریغ نخواهد کرد.

این سیزدهمین دور انتخابات شورای ولایتی برای تعیین هیئت اداری این شورا است که همزمان با ولایت فراه در برخی از ولایات دیگر کشور نیز ادامه دارد.

انتخابات هیئت اداری شورای ولایتی بامیان برگزار شد

عکس از جریان انتخابات هیئت اداری شورای ولایتی بامیان

انتخابات هیئت اداری شورای ولایتی بامیان امروز سه شنبه با حضور نماینده های نهاد های دولتی برگزار شد.

حسین داد خلیلی رئیس سابق شورای ولایتی بامیان در این مورد در جمع خبرنگاران گفت، امروز طی انتخاباتی که بصورت شفاف برگزار شد، مولوی محمد یوسف مظهری به حیث رئیس، محمد امیر محمودی به حیث معاون و عبدالاحمد بینوا به حیث منشی شورای ولایتی بامیان انتخاب شدند.

این اعضا به مدت یکسال در این سمت باقی خواهند ماند که هر سال انتخابات هیئت اداری شورای ولایتی برگزار می‌شود.

همین طور طیبه خاوری که دو سال قبل رئیس شورای ولایتی بامیان بود گفت، انتخابات بصورت شفاف برگزار شد اما فشار های سیاسی و تهدیدات مانع شرکت دو تن از نماینده های زن در این انتخابات گردید.

شورای ولایتی بامیان متشکل از ۱۰ عضو بشمول دو زن می‌باشد که یک عضو این شورا با کسب اکثریت آرا به مجلس مشرانو جرگه معرفی شده‌است.

یک مرد در جوزجان دختر و برادر زاده اش را کشته است

یک مرد در ولایت جوزجان دختر ۲۵ ساله و برادر زاده ۲۰ ساله اش را با ضرب تیشه کشته است.

عبدالمالک ممنون مدیر جرایم جنایی ولایت جوزجان به رادیو آزادی گفت، این مرد محمد نظیر نام دارد و شب گذشته سارا گل دخترش و برادر زاده جوانش را با ضرب تیشه کشته است.

آقای ممنون گفت، علت به قتل رسانیدن این دو جوان تاکنون روشن نشده است و بررسی ها در این زمینه جریان دارد.

قدیر: ستره محکمه مرجع تفسیر قانون اساسی نیست

ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه

هئیت اداری ولسی جرگه می‌گوید، ستره محکمه مرجع تفسیر قانون اساسی نیست.

ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه که ریاست این جرگه را بر عهده داشت در نشست عمومی امروز گفت:

"ستره محکمه مرجع تفسیر قانون اساسی نیست. اگر حکومت خود را فریب می‌دهد، مسئله جدا است."

از سوی دیگر، حسیب الله کلیمزی معاون اول مشرانو جرگه افغانستان نیز امروز در نشست این جرگه گفت، راجع کردن موضوع استیضاح وزیران به ستره محکمه از سوی رئیس جمهور یک اقدام درست نبوده‌است.

پیش از این رهبران حکومت وحدت ملی به ستره محکمه وظیفه سپرده است تا موضوع استیضاح تمامی وزیران، بشمول آنانیکه سلب صلاحیت شده‌اند، را بگونه همه جانبه بررسی کند.

لوی سارنوالی: به سه قضیۀ فساد اداری رسیده‌گی شده‌است

لوی سارنوالی افغانستان می‌گوید، تا کنون دوسیه های ۵۵ تن در پیوند به جرم های بزرگ فساد اداری به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری رسیده‌است.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی امروز در یک نشست خبری گفت، از این میان به سه قضیه رسیده‌گی شده و متباقی آن تحت بررسی قرار دارند.

به گفته او ۳۱ تن نیز در پیوند به دست داشتن در فساد اداری بازداشت شده‌اند.

هرچند لوی سارنوالی تلاش برای ریشه کن ساختن فساد اداری را از اولویت های حکومت می‌گوید اما پیش از این دیده بان شفافیت افغانستان گفته است، حکومت برای نابودی این پدیده اراده ندارد.

روند مصاحبه با نامزدان کمیسیون های انتخاباتی آغاز شده‌است

رهبران حکومت وحدت ملی روند مصاحبه با نامزدان کمیسیون های انتخاباتی را آغاز کرده‌اند.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه در این باره امروز به رادیو آزادی گفت:

"رئیس جمهور، رئیس اجرائیه و دیگر مقام های بلند پایه حکومت، در این زمینه کار می‌کنند، نامزدانی که به حکومت بخاطر گزینش در کمیسیون‌های انتخاباتی معرفی شده‌اند، از میان آنان افراد کارا و حرفه یی به این کمیسیون‌ها معرفی خواهند شد."

فیصل تأکید می‌ورزد که ۲۱ تن از این نامزدان از سوی کمیته گزینش به کمیسیون مستقل انتخابات و ۱۵ تن دیگر به کمیسیون شکایت های انتخاباتی معرفی شده‌اند.

انتظار می‌رود از این میان ۷ تن به حیث کمیشنران در کمیسیون مستقل انتخابات و پنج تن به کمیسیون شکایت های انتخاباتی راه پیدا کنند.

ولسی جرگه سه وزیر را تائید و یک تن را سلب صلاحیت کرد

ولسی جرگه افغانستان امروز نیز از چهار وزیر کابینه که در غیاب شان رای گیری شد، سه تن را تائید و یک تن را سلب صلاحیت کرد.

اسد الله ضمیر وزیر زراعت و مالداری، علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب و سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر در سمت های شان باقی ماندند اما عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از سوی این جرگه رد شد.

ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه که امروز ریاست این جرگه را برعهده داشت گفت:

"عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نتوانست اکثریت آراء این جرگه را به دست آورد و سلب اعتماد شد، بنابر این از آقای رئیس جمهور می‌خواهیم تا هر چه زودتر نامزد وزیر تازه یی را به این سمت، به ولسی جرگه معرفی کند."

در چهار روز گذشته ۱۳ وزیر به علت آنچه مصرف نکردن ۷۳ درصد بودجه انکشافی شان گفته شده، از سوی ولسی جرگه استیضاح شده‌اند که از این میان هفت تن آنان سلب صلاحیت شده‌اند.

حکومت دیروز فیصله کرده که تمامی وزیران، بشمول آنانیکه سلب صلاحیت شده اند، تا بررسی همه جانبه ستره محکمه به کار هایشان ادامه بدهند.

والی سرپل از فعالیت پولیس محلی در این ولایت ستایش کرد

محمد ظاهر وحدت والی سرپل

محمد ظاهر وحدت والی سرپل در محفلی که به منظور ارزیابی و ارج گذاری از کارکرد و فعالیت پولیس محلی از سوی مقامات امنیتی راه اندازی گردیده بود، مخالفین را تروریست و بیگانه خطاب کرده گفت، آنان برای نابودی نظام، بربادی وطن و کشور و مردم آستین بر زده‌اند.

والی سرپل به ادامه صحبت هایش گفت:

"بر ما است تا کمر همت بسته کرده در برابر آنان ایستاده شویم و آنها را از رسیدن به اهداف شان که همانا تباهی کشور و مردم است، مانع شویم."

والی سرپل همچنان گفت، نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند تا یک نفر ملکی هم ضرر نبیند ولی آنها می‌آیند بالای حادثه، حادثه ایجاد می‌کنند.

مقامات امنیتی سرپل در حالی از کارکرد و فعالیت پولیسمحلی در این ولایت ستایش کردند که به گفته شماری از مقامات پولیس ملی و محلی، تشکیل و امتیازات آنها تا اکنون افزایش نیافته است.

اما مقامات محلی سرپل می‌گویند، معاش و امتیازات سربازان پولیس در آینده نزدیک مانند سایر ولایات یکسان خواهد شد و تشکیل شان نیز رو به افزایش است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG