لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
سه شنبه ۲۱ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۰۵

جهان

مقام ها در ولایت ختلان تاجکستان دخالت در ناپدید شدن یک رهبر ازبک را رد کردند

مقام ها در ولایت ختلان تاجکستان دخالت در ناپدید شدن یک رهبر ازبک را رد کرده اند. سلیم شمس الدینوف از پانزدهء مارچ به این سو ناپدید است.

یک مقام پولیس در ولایت ختلان امروز گفت: در جریان تحقیق نشانه های در مورد لت و کوب و اختطاف شدن شمس الدینوف پیدا نشده اند.

ایمن جان جلیلوف، معاون قوماندان پولیس ولایت ختلان تاجکستان نیز اعلامیهء سازمان عفو بین المللی در این مورد را رد کرد.

در این اعلامیه که دیروز سه شنبه منتشر شد گفته شده که ناپدید شدن شمس الدین می تواند انگیزهء سیاسی داشته باشد.

این مرد پنجاه و هشت ساله که منتقد حکومت تاجکستان است در ماه می 2012 از سوی افراد ناشناس لت و کوب شده بود.

او پالیسی های حکومت تاجکستان را عامل متشنج شدن روابط این کشور با ازبکستان دانسته است.

شمس الدینوف اخیراً از ازبک هایی که در تاجکستان زنده گی می کنند خواست تا برای کاندید گروه اپوزسیون حکومت تاجکستان در انتخابات ریاست جمهوری نومبر امسال در این کشور رای بدهند.

کوریای شمالی امروز به رئیس جمهور کوریای جنوبی هشدار داد

کوریای شمالی امروز به رئیس جمهور کوریای جنوبی نیز هشدار داد که بخاطر جلوگیری از یک "فاجعهء ویرانگر" با احتیاط برخورد کند.

پیونگ یانگ دیروز سه شنبه اعلام کرد که در حال حاضر راکت هایش برای هدف قرار دادن مراکز امریکا در گوام، هاوایی و خاک اصلی امریکا آماده اند.

وزارت دفاع ایالات متحدهء امریکا گفت: آمادهء برخورد با هر حادثهء احتمالی است.

ایالات متحدهء امریکا و کوریای جنوبی تمرینات مشترک نظامی را تا آخر ماه اپریل اجرا می کنند.

یک سناتور ازبک گزارش های را رد می کند که گویا رئیس جمهور ازبکستان مشکلات صحی دارد

یک سناتور ازبک گزارش های را رد می کند که گویا رئیس جمهور ازبکستان مشکلات صحی دارد.
سویتلانا اورتیکوفا امروز به رادیو آزادی گفت، رئیس جمهور اسلام کریموف در وضعیت خوب قرار دارد و شاید در نشست روز پنجشنبه سنا شرکت کند.

پیش از این در صفحات انترنیتی وابسته به گروه های اپوزسیون ازبک که در تبعید به سر می برند، آمده که اسلام کریموف هفته گذشته دچار حملهء قلبی شدید شده بود.

آنها دیروز سه شنبه به نقل از منابع در حکومت ازبکستان گفتند که وضعیت کریموف خراب توصیف شده است.

دختر کریموف امروز در صفحهء اجتماعی تویتر خود نوشت : هر کسی که می گوید پدرش مریض است "باید دیوانه باشد".

وی گفت، اسلام کریموف هفت گذشته از طریق صفحات تلویزیون نشان داده شد که در جریان مراسم سال نو حدود بیست دقیقه رقص کرده است.

کریموف هفتاد و پنج ساله، رهبر پیشین حزب کمونیست، از حدود بیست و پنج سال به این سو بر ازبکستان حکمروایی می کند

کوریای شمالی می گوید، تمام ارتباطات تلیفونی نظامی اش را با کوریای جنوبی قطع می کند

کوریای شمالی می گوید تمام ارتباطات تلیفونی نظامی اش را با کوریای جنوبی قطع می کند.

کوریای شمالی همچنان هشدار می دهد که شاید هر لحظه جنگ رخ بدهد.

پیونگ یانگ امروز یک خط تلیفون را قطع کرد.

این خط تلیفون در هماهنگ ساختن سفر کارگران کوریای جنوبی به یک مرکز صنعتی در کوریای شمالی کمک می کرد.

کوریای شمالی به رئیس جمهور کوریای جنوبی هشدار داد تا متوجه حرف هایش باشد

کوریای شمالی به رئیس جمهور کوریای جنوبی هشدار داد تا متوجه حرفهایش باشد. این هشدار پس از آن صورت می گیرد که پارک گئون هی، رئیس جمهور کوریای جنوبی از پیونگ یانگ خواست تا موضع اش را تغییر بدهد و برنامه های هسته یی اش را متوقف بسازد.

پارک دیروز سه شنبه گفت: یگانه راه نجات کوریای شمالی آنست تا از تهدید ها و فعالیت های تحریک آمیز دست بکشد و برنامه های ساخت راکت ها و سلاح های هسته یی اش را متوقف کند.

خبرگزاری دولتی کوریای شمالی KCNA امروز گفت که کوریای شمالی به رئیس جمهور کوریای جنوبی گفته است، بخاطر جلوگیری از یک "فاجعهء ویرانگر" با احتیاط برخورد کند.

پیونگ یانگ دیروز سه شنبه اعلام کرد که در حال حاضر راکت هایش برای هدف قرار دادن مراکز امریکا در گوام، هاوایی و خاک اصلی امریکا آماده اند.

وزارت دفاع ایالات متحدهء امریکا گفت: آمادهء برخورد با هر حادثهء احتمالی است. ایالات متحدهء امریکا و کوریای جنوبی تمرینات مشترک نظامی را تا آخر ماه اپریل اجرا می کنند.

آخرین روز جلسه سران کشور های "بریکس" در شهر دوربان افریقای جنوبی برگزار شد

دومین و آخرین روز جلسهء سران کشور های "بریکس" امروز چهارشنبه در شهر دوربان افریقای جنوبی برگزار شد. روسای جمهور برازیل، چین، روسیه، افریقای جنوبی و صدراعظم هند روی آن مسایل اقتصادی جهانی که کشور های شان را متاثر می سازد، بحث کردند.

انتظار می رود آنان توافق روی تاسیس یک بانک انکشافی جدید را اعلام کنند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد تاسیس این بانک گفت:

« روسیه از تاسیس یک بانک انکشافی جدید حمایت می کند. اما باور داریم که اگر این بانک ایجاد شود، باید صرفاً روی قوانین مارکیت ها کار کند و از جوامع کسب و کار در کشور های همهء ما پشتیبانی کند. »

به نظر می رسد که برای یک توافق همه جانبه در این مورد باید انتظار کشید زیرا کار روی جزئیات تمویل و فعالیت های این بانک به وقت بیشتر نیاز دارد.

یک زلزلهء نیرومند به مقیاس 6.1 درجهء ریشتر در تایوان رخ داده است

ادارهء مرکزی هوا شناسی تایوان می گوید: زلزلهء امروز چهارشنبه به مقیاس شش اعشاریه یک درجهء ریشتر ثبت شده است.

این زلزله به فاصلهء حدود دو صد و پنجاه کیلومتر در جنوب شهر تایپه رخ داد، جایی که ساختمان ها را لرزاند. ادارهء اطفائیهء تایوان گفت: حداقل بیست تن در این حادثه زخمی شده اند.

زلزله ها به طور مکرر تایوان را به لرزه در می آورند. در زلزلهء به مقیاس منفی هفت اعشاریه شش درجهء ریشتر که در سال 1999 مرکز تایوان را تکان داده بود، حدود دو هزار و چهار صد کشته شدند.

در این حادثه پنجاه هزار ساختمان تخریب یا صدمه دیدند. این مرگبار ترین حادثهء طبیعی در تاریخ تایوان خوانده شده است.

«افراد بیجا شده داخلی در سومالیا مورد تجاوز، لت و کوب و مورد سوء رفتار قرار می گیرند»

یک گزارش تازه نشان می دهد که افراد بیجا شدهء داخلی در سومالیا مورد تجاوز، لت و کوب و دیگر موارد سوء رفتار قرار می گیرند.

گزارش می گوید: این بدرفتاری ها از سوی سربازان حکومتی و اعضای گروه ملیشه صورت می گیرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر، این گزارش را ترتیب کرده است.

در گزارش روی وضعیت افرادی تمرکز شده که بخاطر قحطی و منازعات مسلحانه از 2011 به این سو در کمپ های موگادیشو زنده گی می کنند.

تجاوز جنسی بالای زنان و دختران از بدترین موارد سوء رفتار با این افراد بیجا شدهء داخلی عنوان شده است.

اتحادیه کشورهای عربی از تهیه اسلحه به شورشیان در سوریه حمایت کرد

اتحادیه کشورهای عربی از تهیه اسلحه به شورشیان در سوریه حمایت کرد. مسوده قطعنامه اجلاس سران کشورهای عربی در قطر تاکید می کند که: "هر کشور عضو اتحادیه حق دارد تا برای حمایت از مقاومت مردم و اردوی آزاد سوریه همه وسایل دفاع از خود به شمول ابزار نظامی را برای آنها تهیه کند."

کشورهای عربی در تحریم فرستادن اسلحه به سوریه که از سوی اتحادیه اروپا و امریکا وضع شده است شامل نیستند. مسوده فیصله نامه کشورهای اتحادیه عرب همچنین از سازمان های منطقه ای و بین المللی می خواهد که ایتلاف ملی مخالفان رژیم سوریه را به حیث نماینده مشروع مردم سوریه به رسمیت بشناسند.

احمد بن حلی معاون سرمنشی اتحادیه کشورهای عربی به این مناسبت گفت:
« ما از کشورها و سازمان های منطقه ای و بین المللی می خواهیم که ایتلاف ملی مخالفان رژیم سوریه را به حیث نماینده مشروع مردم سوریه و آرمان های آنها برای آزادی، عدالت و دولت عاقلانه به رسمیت بشناسند. »

اجلاس دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه عرب دیروز در دوحه آغاز و کرسی سوریه در این اجلاس به ایتلاف ملی سپرده شد. رژیم سوریه اتهام وارد کرد که کرسی سوریه به راهزنان و اوباش ها سپرده شد.

مردان مسلح ناشناس يک معلم زن را در مناطق قبايلی پاکستان با فير گلوله کشتند

مردان مسلح ناشناس يک معلم زن را در مناطق قبايلی پاکستان با فير گلوله کشتند.

مقام ها گفتند: شهناز نازلی در منطقهء جمرود در خيبر ايجنسی کشته شد.

مقام های محل گفتند: شنهاز در حالی که به طرف يک مکتب ابتدايی دخترانه روان بود، توسط دو حمله کنندهء سوار بر موتر سايکل هدف قرار گرفت.

هنوز کسی مسووليت حادثه را به عهده نگرفته است.

وزارت دفاع امريکا تهديدهای کوريای شمالی را تقبيح کرده است

وزارت دفاع امريکا تهديدهای کوريای شمالی را در مورد حمله بر پايگاه های نظامی امريکا، تقبيح کرده است. امريکا گفته است آمادهء پاسخدهی به هر نوع تهديد است.

جورج ليتل سخنگوی پنتاگون ديروز سه شنبه اين تهديدها را «اظهارات جنگجويانه» خواند. خبرگزاری دولتی کوريای شمالی ديروز گفت که راکت های اين کشور حالا می توانند پايگاه های نظامی امريکا را در گوام، هاوايی و در داخل امريکا هدف قرار بدهند.

قبل ازين تهديد پيونگ يانگ، سخنگوی وزارت دفاع کوريای جنوبی اين گونه هشدار داده بود.

« اگر کوريای شمالی باز مثل گذشته تحريک کند، اردوی ما عکس العمل نشان خواهد داد، يک هزار مرتبه يا حتی 10 هزار مرتبه بيشتر تا روان چهل و شش قهرمان ما که در دفاع از وطن کشته شدند شاد شود. »

چند روز پيشتر ازين اظهارات، ايالات متحدهء امريکا و کوريای جنوبی موافقتنامهء را در مورد عمليات نظامی مشترک امضاء کردند و گفتند که حتی در برابر کوچکترين حمله از جانب کوريای شمالی پاسخ خواهند داد.

سوريه: در يک انفجار بزرگ در دمشق حداقل چهار تن کشته شدند

رسانه دولتی سوريه می گويد که در يک انفجار بزرگ در دمشق حداقل چهار تن کشته شدند. خبرگزاری دولتی سنا گزارش داد که بمب گذار انتحاری موترش را ديروز در قسمت شمال دمشق منفجر کرد.

سنا گفت که تروريستان مسوول اين بمب گذاري هستند، اصطلاحی که حکومت سوريه در مورد جنگجويانِ ضد رژيم به کار می برد.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوريه که مقرش در لندن است می گويد: روشن نيست که اين انفجار در اثر بمب رخ داده يا در نتيجهء اصابت هاوان.

وزير خارجهء ايتاليا در اعتراض به يک تصميم حکومت اين کشور استعفا داد

وزير خارجهء ايتاليا در اعتراض به يک تصميم حکومت اين کشور استعفا داده است. حکومت ايتاليا تصميم گرفته که دو نيروی مرين يا پيادهء بحری اين کشور به خاطر محاکمه در مورد يک قضيهء قتل دوباره به هند فرستاده شوند.

جيوليو تيرزی وزير خارجهء ايتاليا ديروز سه شنبه گفت: او به خاطر همبستگی با اين دو نظامی به هدف حفظ آبروی ايتاليا استعفا می دهد. اين سربازان متهم اند که دو ماهيگير هندی را در سال 2012 ميلادی با تيراندازی کشته اند.

آنان می گويند: اين دو ماهيگير را با دزدان دريايی اشتباه گرفته بودند. پس از آن که حکومت ايتاليا وعده داد که اين سربازان را دوباره به هند خواهد فرستاد، هند به اين دو سرباز اجازه داد تا برای رای دهی در انتخابات ماه فبروری به ايتاليا بروند.

سعودی: تحقيقات نشان داد که جاسوسان دستگیر شده، برای ايران کار می کردند

عربستان سعودی می گويد: تحقيقات نشان داده که جاسوسان که هفتهء گذشته درين کشور دستگير شدند برای ايران کار می کردند.

وزارت داخلهء عربستان در يک خبرنامه گفته است: هژده تن از افرادی که در نوزدهم ماه مارچ دستگير شدند، با اداره های استخباراتی ايران ارتباط مستقيم دارند.

به گفتهء وزارت داخله سعودی، اين افراد در بدل ارايهء اطلاعات در مورد مناطق کليدی در عربستان سعودی، از ايران پول گرفته اند.

يک ايرانی، يک لبنانی، و شانزده شهروند سعودی دستگير شده اند. ايران، روز يکشنبه با رد اين موضوع گفت که تهران در هيچ گونه فعاليت جاسوسی در عربستان دست نداشته است.

رباینده گان در مصر یک زن تبعه ناروی و یک مرد اسرائیلی را رها کردند

رباینده گان در مصر یک زن تبعه ناروی و یک مرد اسرائیلی را که در صحرای سینا اسیر کرده بودند، رها کردند.

خبرگزاری دولتی مصر مینا گزارش میدهد که این دو نفر در نتیجه تلاش های قبیله های صحرائی آزاد شدند.

این دو سیاح روز جمعه در وقت سفر از شهر ذهب به سمت طابا در سواحل بحیره احمر اختطاف شدند.

رباینده گان صحرائی در گذشته سیاحان را بخاطر اسیر می کردند که با حکومت معامله کرده و در برابر رهائی آنها افراد قبیله های شان را که در نزد حکومت بندی بودند، آزاد نمایند.

بعد از سقوط حکومت حسنی مبارک دوسال قبل امنیت در صحرای سینا بدتر شده است.

بریتانیا: مرگ ملیاردر روسی بوریس بریزوسکی با آویختن صورت گرفته است

پولیس بریتانیا اعلان نمود که در تحقیق طب عدلی معلوم شده است که مرگ ملیاردر روسی بوریس بریزوسکی با آویختن صورت گرفته است.

در اعلامیه پولیس آمده است در کالبد شکافی هیچ نوع اثر پرخاش شدید و خشونت آمیز قبل از مرگ در جسد وی دیده نمی شود.

اما پولیس تیمز ولی لندن نگفته است که بیریزوسکی خودش خود را به دار آویخته است. پولیس می گوید، آزمایشات بیشتر انجام داده می شود و شاید نتایج آن هفته ها را در بر بگیرد.

جسد بریزوسکی ملیاردر سابق روسیه که یکی از تنقید کننده گان رئیس جمهور روسیه ولادمیر پوتین بود روز شنبه در خانه اش در اسکات در نزدیکی لندن پیدا شد.

یک تعداد از اقربای او می گویند، بریزوسکی 67 ساله شاید به خاطر ناکامی های اخیر تحت فشار روانی قرار گرفته باشد.

کوریای شمالی: واحدهای ستراتیژیک راکتی، قرارگاه های امریکا را مورد هدف دارند

کوریای شمالی می گوید، اکنون واحدهای ستراتیژیک راکتی این کشور قرارگاه های امریکا را در گوام، هوائی و داخل امریکا در هدف دارند.

خبرگزاری دولتی کوریای شمالی اظهار می دارد، این اقدام گویا یک پاسخ به تهدید بمب افگن های امریکائی می باشد. در اعلامیه خبرگزاری از این واحد ها خواسته شده است که در حالت آماده باش قرار داشته باشند.

این اعلامیه چند روز بعد از آن نشر می شود که ایالات متحده و کوریای جنوبی یک موافقتنامه را امضا کرده و خواسته اند که علیه کوچکترین حمله از سوی کوریای شمالی اقدام مشترک نظامی را انجام میدهند.

کوریای شمالی در ماه دسمبر یک ماهواره یا ستلایت را به مدار زمین فرستاد، اما چنین معلوم نمی شود که این کشور راکت های دوربردی را داشته باشد که قاره امریکا را مورد حمله قرار بدهد.

ماه گذشته کوریای شمالی سومین آزمایش اتومی خود را انجام داد که در نتیجه آن سازمان ملل متحد تحریم های بیشتر را علیه آن وضع نمود.

قوای پاکستان پس از وقفه چند ماه حملات راکتی و توپخانه خود را بر کنر از سر گرفت

قوای پاکستان پس از وقفه چند ماه حملات راکتی و توپخانه خود را بر ولایت کنر از سرگرفته است.

خبرنگار رادیو آزادی به نقل قول از مقامات محلی کنر گزارش می دهد که اردوی پاکستان روز دوشنبه تقریباً سی راکت بر ولسوالی دانگام پرتاب کرده است.

فضل الله واحدی والی کنر به رادیو آزادی گفت که از آغاز زمستان تا ظهر دیروز دوشنبه قوای پاکستان کدام راکت و یامرمی توپ به سوی کنر فیر نکرده بود ولی پس از ظهر دیروز دوباره به آتش باری آغاز کرد.

والی کنر می گوید که آتش باری دیروز کدام تلفات جانی نداشته است.

شورای ملی سوریه چوکی این کشور را در جلسه سران کشورهای اتحادیه عرب تصاحب می کند

شورای ملی سوریه که متشکل از مخالفین رژیم بشارالاسد می باشد قرار است چوکی این کشور را در جلسه امروز سران کشورهای اتحادیه عرب در دوحه پایتخت قطر تصاحب کند.

رژیم سوریه اواخر سال 2011 از این کرسی پس از آن محروم ساخته شد که اتحادیه کشورهای عربی در اعتراض بر نزاع جاری در این کشور عضویت سوریه در این اتحادیه مورد تعلیق قرار داد.

گردهمایی اتحادیه کشورهای عربی در حال برگزار می شود که رهبری سیاسی شورای ملی سوریه پس از استعفای رئیس آن معاذ الخطیب دچار بی نظمی شد. اما به هر حال قرار است آقای الخطیب در گردهمایی دوحه سخنرانی کند.

مخالفین رژیم سوریه پس از آن دچار آشفتگی شدند که غسان هیتو یک شخصیت متمایل به اسلامگرایان به حیث صدراعظم مخالفین گماشته شد. همه گروهای مخالفین از انتخاب وی پشتیبانی نکردند.

رهبران روسیه و هند در مجلس سران کشورهای در حال رشد، در مورد افغانستان صحبت می کنند

رهبران روسیه و هند در حاشیه مجلس سران کشورهای در حال رشد در افریقای جنوبی در مورد وضیعت در افغانستان صحبت می کنند.

نظر به گزارش ایتار تاس رئیس جمهور روسیه ولادمیر پوتین و صدر اعظم هند من موهن سنگهـ در مورد حالات و انشکافات در افغانستان در آستانه بیرون شدن قوای خارجی از این کشور تبادل نظر می کنند.

روسیه که در ماه جاری ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را به عهده دارد خواسته است مبارزه با تروریزم و موضوع قاچاق مواد مخدر در شورای امنیت سازمان ملل متحد بررسی شود.

رئیس جمهور افغانستان و وزیر خارجه امریکا، برای ترمیم روابط دو کشور عملاً سعی کردند

رئیس جمهور افغانستان حامد کرزی و وزیر خارجه امریکا جان کری بعد از تسلیمی مسوولیت زندان بگرام به قوای افغان، برای ترمیم روابط دو کشور عملاً سعی کردند.

بعد از صحبت با رئیس جمهور کرزی آقای کری در یک کنفرانس خبری مشترک با آقای کرزی در کابل در رابطه با تماس ها با طالبان گفت که امریکا در این راستا با حکومت افغانستان در یک راه قدم برمی دارد. او افزود، اطمینان دارد که رئیس جمهور کرزی چنین عقیده ندارد که امریکا بجز از آوردن طالبان به میز مذاکره، کدام منفعت دیگر داشته باشد.

آقای کری یک بار دیگر بر تعهدات همکاری کشورش به افغانستان تاکید کرد.
« ایالات متحده به یک مشارکت درازمدت با مردم افغانستان که می خواهند به یک کشور دموکراتیک تبدیل شوند، متعهد است. گرچه هیچ یک از طرف ها نباید چنین تصور کنند که این کار آسان است، اما وقتی که افغانها به پا خواسته و می خواهند آینده کشورشان را بدست بگیرند، آنها تنها نیستند، امریکا در پهلوی آنها قرار دارد. »

آقای کری در یک کنفرانس خبری مشترک در کابل با رئیس جمهور کرزی در این مورد صحبت کرد.

یک نفر در امریکا به اتهام حمله بر یک مرکز محلی استخدام نظامی به حبس محکوم شد

یک محکمه در سیاتل یک نفر را به اتهام حمله بر یک مرکز محلی استخدام نظامی به 18 سال حبس محکوم کرد.

قاضی محکمه فدرالی جیمز رابرت حکم صادر کرد که ابو خالد عبداللطیف به تعقیب دوره حبس، 10 سال دیگر در وقت رهایی هم تحت نظر باشد.

در ماه دسمبر او بجرم خود در مورد توطئه قتل کارمندان حکومتی، اقرار کرد.

عبداللطیف 35 ساله در محکمه روز دوشنبه صحبت نکرد. او و همکارش ولی مجاهد در 22 جون سال 2011 در لوس آنجلس دستگیر شدند.

اداره تحقیقات فدرالی اف بی آی صدا های این دو نفر را در مورد اینکه چگونه افراد را در پیشروی دورازه مرکز استخدام نظامی در سیاتل هدف قرار بدهند ثبت کرده بود.

څارنوالان گفتند که او می خواست به انتقام به گفته خودش اعمال ظالمانه قوای امریکا در افغانستان این عمل را انجام بدهد.

قبرس: با باز شدن دوباره بانک ها، از جریان خروج پول های گزاف جلوگیری می شود

رئیس جمهور قبرس نیکوس ناس تسیادیس Nicos Nastasiades اظهار داشت قیودات مالی در این کشور وضع شده است تا با باز شدن دوباره بانک ها در این هفته از جریان خروج پول های گزاف این کشور جلوگیری شود.

بعد از رسیدن به توافق در آخرین دقیقه با قرض دهنده گان بین المللی در مورد 13 میلیارد دالر برای نجات بانک های این کشور، ناس تسیادس دیروز اظهار داشت بانک مرکزی کشورش قیودات موقتی را بر گرفتن پول از بانک ها وضع نموده است.

او گفت، این اقدمات تا زمانی دوام خواهند کرد که وضعیت به حالت عادی برگردد.

به اساس برنامه پرداخت قرض، ها پس اندازهای که بیش از 100 هزار یورو در دو بانک بزرگ این کشور، منجمد شده با مالیه روبرو می شوند تا سیکتور بانکی نجات داده شود.

کسانی که در بانک لایکی و بانک قبرس اسناد گرانب ها و سهم دارند، تمام آنرا از دست میدهند.

روسیه می گوید، هرچند برنامه موجود، به پس انداز کننده گان روسی ضرر بزرگ وارد می کند، از آن حمایت خواهد کرد. روس ها میلیاردها دالر را در بانک های قبرس پس انداز کرده اند.

راننده های موترهای لاری مربوط ناتو علیه شرکت قرغزی که آنها را بی کار ساخته مظاهره کردند

در حدود 30 راننده موترهای لاری که اشیای مربوط به ناتو را از مرکز ترانزیت مناس در پایتخت قرغزستان بیشکک به افغانستان انتقال میدهند دست به تظاهرات زدند.

آنها می گویند بعضی شرکت های که توسط مقامات بلند رتبه حکومت قرغزستان اداره می شوند، این وظیفه را از آنها گرفته اند. آنها نام این مقامات را ذکر نکردند ولی این اشخاص را شارک یا ماهی های بزرگ نامیدند.

به گفته آنها این شرکت ها در خزان سال گذشته این کار ها را گرفته و بسیار راننده گان عادی را بیکار ساختند. راننده گان همچنان خواهان معاش بیشتر شدند.

حرکت راننده گان قرغز که بیش از 100 راننده در آن کار میکنند و همه مسوول انتقال اشیای ناتو از بیشکک به افغانستان می باشند، خواهان دخالت حکومت در این رابطه شدند.

اعضای حرکت راننده گان از 20 مارچ اعتراضات را آغاز کردند.

لوی درستیز قدرتمند قوای پاکستان اشفاق پرویز کیانی با وزیر خارجه امریکا ملاقات کرد

لوی درستیز قدرتمند قوای پاکستان اشفاق پرویز کیانی با وزیر خارجه امریکا ملاقات کرده است.

در یک اعلامیه اردوی پاکستان که دیروز به نشر رسید آمده است که این ملاقات شام یکشنبه در اردن صورت گرفته است. در اعلامیه گفته می شود که دو طرف پروسه مصالحه در افغانستان و مسائل مربوط به امنیت در منطقه جنوب آسیا را مورد بررسی قرار دادند.

نظر به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس این دو نفر در خانه سفیر امریکا در عمان خصوصی صحبت کردند.

پاکستان با طالبان روابط تاریخی دارد و چنین عقیده وجود دارد می تواند در آوردن آنها به میز مذاکره با حکومت افغانستان نقش مهم بازی کند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG