لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۴۱

آیا مردم از وضعیت ترانسپورت هوایی راضی هستند؟


در پی انتقاد های مکرر از عدم ارایه خدمات لازم ترانسپورت هوایی برای مسافرین در افغانستان، مقامات وزارت ترانسپورت و هوانوردی این کشور می گویند که در تلاش هستند تا از این پس خدمات بهتر ترانسپورتی برای مسافرین عرضه شود.

با توجه به موقعیت جغرافیایی افغانستان و محاط بودن این کشور به خشکه، موجودیت ترانسپورت هوایی استندرد در افغانستان یکی از نیازمندی های جدی این کشور پنداشته می شود.

تجارب نشان می دهد که در جریان درگیری های چندین سال گذشته در افغانستان، ترانسپورت هوایی این کشور صدمات زیاد را متقبل شده است. اما پس از سقوط رژیم طالبان در افغانستان گفته می شود، تلاش های به خاطر بهبود وضعیت ترانسپورت هوایی از سوی حکومت افغانستان و متحدین آن صورت گرفته است.

این که در حال حاضر ترانسپورت هوایی افغانستان در چه وضعیت قرار دارد و تلاش های هشت سالهء حکومت تا چه حد در جهت بهبود وضعیت ترانسپورت فضایی این کشور موثر بوده است؟
ننگیالی قلات وال سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان در مورد می گوید:
« ما وضعیت ترانسپورت هوایی را نسبت به سال های گذشته خوب ارزیابی می کنیم، چون در سال های قبل ما مشکلات زیاد داشتیم. در سال های گذشته شرکت های خصوصی هوانوردی وجود نداشت و هم چنان آریانا افغان هوایی شرکت که یگانه شرکت هوایی در افغانستان بود، پرواز های خارجی نداشت. فعلاً تعداد شرکت های هوایی خصوصی بیشتر شده و بین این شرکت ها هماهنگی خوب وجود دارد.»

در حالی که مقامات افغان از پیشرفت ها در بخش ترانسپورت هوایی افغانستان خبر می دهند، اما تعدادی از افغانان از موجودیت یک رشته مشکلات در این بخش شکایت دارند. به گفته این افغان ها مشخص نبودن وقت پرواز های طیارات در میدان های هوایی افغانستان، از مشکلاتی است که مسافرین همواره با آن مواجه هستند.

احمد جاوید یکی از افغان های که چندین مرتبه دچار این مشکل شده است درد دلش را این گونه ابراز می کند:
« اکثراً پرواز به وقت معین صورت نمی گیرد و مسافرین ساعت ها منتظر می مانند و تا حال هیچ اقدام از طرف مراجع مربوط در این مورد صورت نگرفته است.»

این تنها جاوید نیست که از مشکلات در بخش ترانسپورت هوایی افغانستان شکایت می کند، بلکه تعدادی دیگری از افغان ها نیز از موجودیت مشکلات مشابه در بخش ترانسپورت هوایی کشور شان شاکی هستند.

تعدادی از مسافرین افغان در هند از شیوه خدمات برخی از شرکت های هوایی افغان در آن کشور انتقاد می کنند، به اظهارات محمد علی یکی از مسافرین افغان در هند گوش می دهیم که می گوید بی نظمی در استیشن دهلی - کابل شرکت هوایی آریانا وجود دارد.
وی می گوید:
« مردم این جا برای تداوی می آیند و به خاطر که به وقت معین برگردند تکت دو طرفه می خرند. اما پرواز های شرکت هوایی آریانا منظم نیست و مردم را به وقت معین دوباره انتقال داده نمی تواند. اگر ظرفیت چنین یک کار را ندارد، پس بالای مردم تکت دو طرفه به فروش نرساند و باعث سرگردانی مردم نشود.»

اما چرا مسافرین که می خواهند به واسطه برخی از شرکت های هوایی فعال در افغانستان از یک جا به جای دیگر مسافرت کنند باید با چنین مشکلات دست و پنجه نرم کنند؟

کپتین ځاځی معاون عملیاتی شرکت هوایی آریانا در پاسخ می گوید:
« مشکلات که مسافرین در استشن دهلی به کابل دارند، اصلاً مشکل این مسافرین از طرف شرکت هوایی آریانا بروز نکرده بلکه مشکل اساسی این مسافرین بوک نکردن تکت های شان به وقت معین می باشد.»

در این حال تعدادی از مسافرین داخلی و خارجی از موجودیت مشکلات در بخش انتقال اموال مسافرین و هم چنان بلند بودن قیمت تکت تعدادی از شرکت های هوایی فعال در افغانستان نیز خبر می دهند.

پوهنیار حمید الله فاروقی وزیر پیشین ترانسپورت و هوانوردی افغانستان هم با اشاره به یک سلسله کاستی ها در بخش ترانسپورت فضایی این کشور می گوید که نیاز است برای انکشاف و تقویت این سکتور از ظرفیت ها و امکانات موجود استفاده شود.
آقای فاروقی در ادامه گفت:
« به عقیدهء من عجالتاً همان ظرفیت های که ما برای انکشاف سکتور فضایی داریم و به شکل بالقوه موجود است، از آن استفاده درست صورت نگرفته و من یقین دارم که با باز کردن فضای افغانستان و با مهیا کردن زمینه های سرمایه گذاری در بخش های مختلف هوانوردی قابلیت ایجاد عواید بسیار بلند را و از سوی دیگر بحث زمینه مهیا کردن ارزش های انتقالات دنیا را برای افغانستان و هم چنان مهیا کردن ارزش های تولیدی افغانستان را برای دنیا فراهم خواهد کرد.»

در این حال مقامات وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان می گویند روی میکانیزم کار می کنند تا خدمات ترانسپورت هوایی در افغانستان با معیار های بین المللی عیار شود.
آقای قلات وال سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان در مورد گفت:
« به خاطر ضعف مشکلات، وزارت اقدامات جدی را روی دست گرفته و ما تلاش می کنیم برعلاوهء کنترول نرخ تکت ها شرکت های خصوصی را وادار بسازیم تا خدمات خوب را برای مردم ارایه کنند.»

گفته می شود در حال حاضر نزدیک به ده شرکت هوایی داخلی و بین المللی در بخش انتقال مسافرین، اموال و پست در افغانستان فعالیت دارند.

اما مسوولان تعدادی از این شرکت های هوایی می گویند که هنوز شرایط لازم برای فعالیت آنان در افغانستان مساعد نیست و هم چنان زمینه مناسب رقابتی میان این شرکت ها وجود ندارد.
XS
SM
MD
LG