لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۴:۳۰

پاکستان: امریکا نباید ناکامی های خود را بر دوش پاکستان بی اندازد


پاکستانی اتهام ارتباط با شبکه حقانی را رد کرد
مقامات پاکستانی می گویند، ایالات متحده امریکا باید بر مبارزه خود بر ضد تندروان در افغانستان تمرکز نموده و ناکامی های خود را به دوش پاکستان نی اندازد. واشنگتن به روز شنبه، اسلام آبا را متهم به داشتن روابط با شبکه حقانی کرد. این همان گروه است که به گفته مقامات امریکایی، حملات هفته گذشته بر سفارت امریکا و قرارگاه آیساف در کابل را، انجام داد.

یک مقام ارشد پاکستانی که نخواسته است نامش افشا گردد، به آژانس خبری رویترز گفته است، هر باری که در کابل یا کدام شهر دیگر افغانستان حمله بزرگ صورت گرفته است، تهمت و تهمت بازی هم شروع شده است. آنها به جای آنکه ما را متهم کنند باید در آنسوی سرحد یعنی در داخل خاک افغانستان، برضد تروریستان اقدام نمایند.

سفیر امریکا در پاکستان کامیرون منتر در یک مصاحبه منتشر شده در رادیوی پاکستان، به طور واضح اسلام آباد را متهم به داشتن روابط با شبکه حقانی نموده گفت، شواهد دقیق هم در زمینه موجود اند.

واشنگتن بارها پاکستان را متهم به داشتن روابط با تندروان نموده است که در پاکستان مخفی اند و آتش خشونت ها در افغانستان را دامن می زنند ولی اسلام آباد می گوید، نیروهای امنیتی پاکستان در مبارزه با تندروان قربانی های زیاد داده اند و هر ادعای مبنی بر حمایت پاکستان از تندروان بی اساس است.

گفته می شود شبکه حقانی که با طالبان و القاعده رابطه دارد خطرناکترین گروهی است که مرگبارترین حملات بر نیروهای خارجی در افغانستان را انجام می دهد.

بعد از حملات هفته گذشته در کابل که شبکه حقانی مسوول آن دانسته شده است، وزیر دفاع امریکا لیون پنیتا پاکستان را هشدار داد که امریکا برای دفاع از نیروهای خود که مورد حملات تندروان مستقر در پاکستان قرار می گیرند، از هیچ تلاش دریغ نخواهد کرد.

یک مقام امریکایی به آژانس خبری رویترز گفته است، وزیر خارجه امریکا هیلاری کلنتن به روز یکشنبه با همتای پاکستانی اش حنا ربانی ملاقات نموده و در بحث های بیش از سه ساعته با وی بر پاکستان فشار وارد کرد که اقدامات جدی را برضد شبکه حقانی اتخاذ کند.

به گفته این مقام امریکایی در بحث های وزرای خارجه امریکا و پاکستان روی موضوع تروریزم مخصوصاً شبکه حقانی بحث های گسترده شد.

یک مقام بلند رتبه پاکستانی به رویترز گفته است، امریکایی ها می گویند که تندروان از پاکستان وارد افغانستان می شوند، تا به کابل راه می زنند و لی کسی آنها را گرفته نمی تواند، این مسوولیت آنهاست نه مسوولیت ما.
XS
SM
MD
LG